Avoriaz / Les Portes du Soleil

 • 1136 km
 • / 900 – 2.466
 • 75 / 650 km
 • 6 / 2714 / 10425 / 1225 / 33
 • 3 / 1418 / 8313 / 109

Atraktívne stredisko je súčasťou rozsiahlej lokality (650 km zjazdoviek) spájajúcej Francúzsko a Švajčiarsko. Pôsobivé umiestnenie rezidencií, skvelé pre rodiny. Odporúčame!

Avoriaz / Les Portes du Soleil
Prodains / Rezidencia Téléphérique°°
Vlastná
Rezidencia základného štandardu, 7 dní, Reštaurácia
Avoriaz / Rezidencia Atria°°°°
AutobusováVlastná
Rezidencia vyššieho štandardu, 7 dní, sauna, hammam, kardiofitness, wifi

Nech vás osloví akýkoľvek typ ubytovania, vieme vám za príplatok zabezpečiť autobusovú prepravu vždy, keď ide do strediska autobusový zájazd (bližšie informácie pri cenníku daného ubytovania). Ak vás osloví ubytovanie neuvedené v cenníku, neváhajte nás kontaktovať.

Stredisko                 Lyžovanie a snowboarding                 Iné aktivity a služby                 Zaujímavé akcie                 Prístup

Stredisko

Les Portes du Soleil

Celkom 650 km tratí lyžiarskej oblasti Les Portes du Soleil (v preklade Slnečná brána) sa rozkladá medzi Mont Blancom a Ženevským jazerom. Prepojením 8 francúzskych a 6 švajčiarskych stredísk vznikla jedna z najväčších oblastí sveta, ponúkajúca lyžovanie v 5 kompaktných areáloch využívajúcich 24 masívov a cez 50 vrcholov. Na francúzskej strane ju tvoria dedinky Chatel (s typicky savojskou ba až farmárskou a veľmi priateľskou atmosférou),  Les Gets (si zachováva svoj originálny horský charakter s chatkami z kameňa a dreva), Morzine (ideálna poloha v strede oblasti Porte du Soleil) a iné. Väčšina je prepojená vlekmi, len niektoré okrajové časti prepojujú skibusy. Len tu budete slobodne prechádzať tam a späť cez hranicu dvoch susedných štátov.

Avoriaz

Stredisko Avoriaz (1.800 m n.m.) je srdcom lyžiarskej lokality Les Portes du Soleil a je skvostom z viacerých dôvodov. Najmä je to jeho nezvyčajná architektúra splývajúca s okolitou skalnou panorámou, malebné umiestnenie priamo na hranici skalného zrázu, rozvoz batožín a klientov aj na saniach ťahaných koňmi kvôli zákazu vstupu áut do strediska, rezidencie s priamou dostupnosťou k tratiam, veselý večerný život a samozrejme lyžiarske možnosti. Len v okolí Avoriaz sa nachádza niekoľko snowcrossov (neupravované ale zabezpečované zjazdovky) a snowparkov, z ktorých treba určite spomenúť aspoň The Stash, prvý ekologický snowpark v Európe, lesný mix medzi freeridom a freestylom, vytvorený Jakeom Burtonom. Nachádza sa tu aj jedna z najstrmších zjazdoviek sveta, la Chavanette (najvyšší bod 2.263 m n.m., neupravený terén so sklonom 40°- 50°). Aj po lyžovaní ostáva stredisko zaujímavé. Jeho uličky prestávajú byť zjazdovkami a konajú sa na nich mnohé aktivity. Vzhľadom na peší charakter strediska je parkovanie riešené vysunutými platenými parkoviskami.

Stredisko bolo v Londýne na World Ski Award vyhlásené za najlepšie rodinné stredisko 2013! Overili sme to aj my za vás :-)

Novinky posledných sezón

 • Kabínová lanovka 3S, ktorá nahradila kabínu Prodains. Spája Avoriaz s Morzine. Spustená bola v decembri 2012, má 12 kabín pre 35 osôb, prepravnú kapacitu 2.000-2.400 osôb /hod., prevýšenie 580 m, rýchlosť 7 m/s, trvanie cesty 4 min.
 • Aquariaz - vodný svet, tropický raj, unikátny komplex pre rodiny (medzi riekou hadiacou sa celým komplexom a lezeckými stenami sa nachádza asi 1500 stromov a rastlín, rieka s protiprúdom, bobová dráha pre mladých a veľký bazén pre deti, otvorené cca 14-20h)

Lyžovanie a snowboarding

Zľavy na permanentku

 • Zdarma: 0 - 4 roky
 • Zľava: deti 5 - 15 rokov, mládež 16 - 19 rokov (zľava platí len na Portes du Soleil), seniori 65 rokov a viac (zľava platí len na Portes du Soleil)
 • Detská permanentka do 12 rokov zdarma: pri kúpe 1 dospelej permanentky Portes du Soleil na obdobie od 2.4.2016

Od 12 rokov je potrebný doklad totožnosti. V cenách je zahrnutý nevratný poplatok za podklad na permanentku.

Parky

 • The Stash: prvý ekologický snowpark v Európe, ktorý v lese Lindarêts vytvoril osobne Jake Burton v roku 2008, v podstate je to import z kalifornského strediska North Star. Tento lesný mix medzi freeridom a freestylom je zároveň generečným prepojením "starých" freeriderov a "mladých" freestylerov. Dĺžka 1,3 km, prevýšenie 470 m, 3 trate.
 • Lil'Stash: akýsi Stash pre deti a začiatočníkov, popri trati Proclou
 • Snowpark Chapelle: pre začiatočníkov a pokročilých. Skákacie moduly (boarder-cross, jumps, woops), klopené zákruty, bubny.
 • Snowpark Arare: pre pokročilých a expertov, skutočný snowpark pre freestylerov. K disppozícii aj Air Bag.
 • Superpipe: pre pokročilých a expertov, spĺňa medzinárodné normy, pri kabíne Prodains
 • Burton Kids Parkway: pre deti-začiatočníkov, sektor Falaise
 • Boardercross: modrý a červený, vedľa snowparku Arare

Freeride

 • Snowcross: neupravované ale zabezpečované trate umožňujúce užiť si voľné lyžovanie v prašane bez hrozby napr. lavín. Frontalière (z vrcholu sedačky Mossettes, dĺžka 1150m), Brochaux (prirodzene bubnovitý terén prístupný sedačkou rovnakého mena, dĺžka 1340m), Combe des Marmottes (ľahký prístup sedačkou Fornet, dĺžka 2080m), Crozats (legendárny zjazd divokým žľabom z Hauts-Forts po zjazdovku Coupe du Monde a Prodains, dĺžka 3122m), Pschott (viacero za sebou radených prírodných žľabov, technickejšie než susedná trať Marmottes), Pointe de Vorlaz (od sedačky La Chavanette).

Bezbariérové lyžovanie

 • Avoriaz umožňuje bezbariérové lyžovanie - možnosť absolvovania kurzu so špeciálnym inštruktorom na výstroji uspôsobenom bezbariérovému lyžovaniu
 • Ďalšími výhodami bezbariérového prístupu je, že stredisko je výlučne pešou zónou. Rozličné aj mimo lyžiarske aktivity ako napr. psie záprahy, konské záprahy, paragliding a iné.

Iné aktivity a služby (informácie a ceny sú orientačné)

 • bežecké trate (40km zdarma, v celom Porte du Soleil 250km so špeciálnou permanentkou na vleky), paragliding (od 70€), speed riding (od 90€/poldeň), let helikoptérou (od 35€), tandemový zoskok z helikoptéry (od 350€), héliski (v Taliansku/Švajčiarsku), potápanie pod ľadom v jazere Montrions (od 65€), speleologický výlet (od 60€/poldeň), jazda na snežnom skútri (od 90€), psie záprahy (od 85€), jazda na saniach ťahaných koňmi (od 15€), výlety na snežniciach, ski joering (jazda na lyžiach za koňom), nočné sánkovanie po zjazdovke Crot (20€, v cene prilba, sane, čelovka), zjazd na bicykli po snehu (od 40€), yooner, klzisko (nové, 450m2, osvetlené do 20h, 6€/os.), bowling (8,5€)
 • Altiforme: hammam, sauna, vírivky (od 8,5€/os.), fitness (aj so vstupom do wellness časti 8,5€/os.), bodyform: posilňovňa (od 6€/os.), squash (12€/30 min., 2,5€/topánky, 2,5€/raketa), vodný svet Morzina (od 7€)
 • Aquariaz: tropická džungľa v srdci Álp. Najmenší sa zabavia pri vodnom strome, ktorý chŕli vodu ako gejzír, sú pripravené rôzne prekážky, tobogány a atrakcie. Pre milovníkov adrenalínu je Slidewinder, čiže kĺzanie na blate vo výške 10 metrov! Na svoje si prídu aj plavci v centrálnom bazéne. Tento je rozdelený na rieku s protiprúdom umiestnenú medzi 2 salóny s masážnymi lavicami, plavecký bazén s hĺbkou 1,50m a bazén nachádzajúci sa pod lezeckou stenou, ktorá lemuje celú dĺžku bazéna. Pre milovníkov oddychu na čerstvom vzduchu je vonkajšie jacuzzi s nádherným výhľadom. Vstup od 8€/ dospelý.
 • Reštaurácie, bary, obchody, diskotéky, kino,... v okolí výrobňa syru "Reblochon", kultúrne pamiatky (hrad, kostoly)
 • Wifi pripojenie zadarmo:  na 1. poschodí rezidencie Portes du Soleil v štvrti Festival (ako je práčovňa), v galérii des Hauts Forts v štvrti Dromonts. 
 • Platené wifi pripojenia:  v turistickej informačnej kancelárii (Office de tourisme: 20min/ 2€, 1hod/5€, 5h/ 20€), v reštaurácii La Cabane (námestie des Ruches), Bar le Chapka (v štvrti la Falaise pri vstupe do strediska)
   

Preprava po stredisku

Autám je do strediska vstup zakázaný. Preprava batožiny je možná nasledovne:

 • na saniach ťahaných koňmi (5-13€/jazda podľa vzdialenosti, za batožinu je príplatok 2€)
 • pásovým vozidlom (v sobotu doobeda a denne 8-19hod, 8€/rodina)
 • ťahaním na zapožičaných sánkach (kaucia 1€)

Parkovanie

Pri Avoriaz máte na výber otvorené parkovisko vzdialené cca 300-800 m od vstupu do strediska (65 EUR /1 auto /1 týždeň, rezervácie sa nerobia), alebo kryté parkoviská Falaise, Proclou a Plateau pri vstupe do strediska. Ich cena je 89,00 EUR /1 auto /1 týždeň, max. výška 1m90 (Falaise, Proclou) resp. 2m30 (Plateau), rezervácia je poviná.

Parkovanie je možné aj za Morzine, pri kabínovej lanovke Les Prodains. Do strediska sa odtiaľ dostanete lanovkou. Parkovanie do 30 min. je zdarma, týždenné parkovanie na parkovisku P1 stojí 70 EUR (pri objednávke online len 60 EUR) resp. 110 EUR na parkovisku P0.

Zaujímavé akcie

 • 11.12.-13.12.2015 ... Rock on Ultimate: posledná etapa Rock on Ultimate Snowboard Tour spojená s 3-denným testovaním 40 značiek lyží a snowboardov, rôznymi animáciami a koncertami...
 • 13.12.-19.12.2015 ... Transition Snow (nový festival so 45 DJmi. Dizzee Rascal, Wilkinson, Bondax,...)
 • 12.03.-19.03.2016 ... Snowboxx (elektrorytmy v srdci dediny)
 • 13.03.-19.03.2016 ... Rock the Pistes Festival (to najlepšie z francúzskej a medzinárodnej pop-rockovej scény, koncerty zdarma na tratiach)
 • 01.04.-04.04.2016 ... Avoriaz Jazz Up Festival (za posledných 6 rokov sa tu vystriedali Archie Shepp, Ahmad Jamal, China Moses, Didier Lockwood,Tigran Hamasyan….)
 • 08.04.-10.04.2016 ... Igloo Music Contest (veľké finále súťaže medzi mladými skupinami a DJmi, ktoré sa predstavovali svojimi vystúpeniami na tratiach každý piatok)

Prístup (orientačné informácie)

 • Bratislava / Avoriaz (cez Švajčiarsko): 1.136 km
 • Bratislava / Avoriaz (cez Taliansko): 1.255 km
Hľadám ponuky, ktoré ...
Chcete byť informovaní?

Naši partneri