Briançon a Serre Chevalier / Serre Chevalier

 • 1150 km
 • 1.200 - 2.800
 • 250 km
 • 12392923
 • 72138

Najväčšie stredisko južných Álp lákajúce svojou rôznorodosťou, prístupom k 1200 km tratí, skvelým snehom a kultúrou. Ktoré iné stredisko zahŕňa pamiatky zapísané v UNESCO?

Briançon a Serre Chevalier / Serre Chevalier
Briançon / PARC Hotel Residence ****
Vlastná
Hotel stredného štandardu, 7 dní, malý bazén, sauna
Briançon / Anonymné rezidencie pri kabínovej lanovke
Vlastná
Rezidencia základného štandardu, 7 dní
Briançon/ Rezidencia SIGNAL DU PROREL °°°
AutobusováVlastná
Rezidencia stredného štandardu, 7 dní
Briançon / Rezidencia AIGLE BLEU ****
Vlastná
Rezidencia vyššieho štandardu, 7 dní, vírivka, sauna, hammam, fitness, wifi

Nech vás osloví akýkoľvek typ ubytovania, vieme vám za príplatok zabezpečiť autobusovú prepravu vždy, keď ide do strediska autobusový zájazd (bližšie informácie pri cenníku daného ubytovania). Ak vás osloví ubytovanie neuvedené v cenníku, neváhajte nás kontaktovať.

Stredisko                 Lyžovanie a snowboarding                 Iné aktivity a služby                 Zaujímavé akcie                 Prístup

Stredisko

Serre Chevalier je jednou z 10 najvýznamnejších lyžiarskych oblastí v Alpách a najväčším strediskom v Južných Alpách. Za meno vďačí kopcu Serre Chevalier (2.491 m), ktorý sa týči nad Chantemerle a Villeneuve. Lyžiarska oblasť vznikla prepojením mestečka Briançon (1.326 m), zapísaného v zozname svetového dedičstva UNESCO, s 3 dedinkami (Chantemerle / St Chaffrey 1.350 m, Villeneuve / La Salle les Alpes 1.400 m, Le Monêtier les Bains 1.500 m), to všetko medzi národnými parkami Les Ecrins a Queyras. Jednotlivé strediská sú plne prepojené vlekmi (od kabínovej lanovky Prorel z Briançonu po zastávku Pré Chabert v le Monêtier les Bains) i kyvadlovou prepravou. Oblasť je vysoko hodnotená nielen vďaka svojej modernosti a rôznorodosti, ale aj pre príjemnú atmosféru a výnimočné prírodné podmienky. Miestni sa radi chvália výborným snehom, za ktorý vďačia prevažne severovýchodnej orientácii svahov ale i tomu, že viac ako 80% lyžiarskej oblasti je nad 2.000 m n.m. a asi 154 ha je pokrytých umelým zasnežovaním (t.z. cca 1/3 lyžiarskej oblasti).

Zjazdovky vedú členitým terénom medzi kopcami Prorel (2.566 m) a Pic de l'Yret (2.830 m), na svoje si tu prídu začiatočníci i zdatní lyžiari. Oblasť Le Monêtier les Bains a Villeneuve sú napríklad známe grandióznymi voľnými terénmi, Chantemerle a Briançon zas uchvátia zjazdovkami ukrytými v smrekovcoch s výhľadmi na straré mesto Briançon s Vaubanovou pevnosťou. Nevynechajte miestnu legendu, čiernu zjazdovku Luc Alphand (Chantemerle) či tiež čiernu Casse du Boeuf (Villeneuve).

Určite odporúčame návštevu mesta Briançon s opevneným "cité Vauban" a kúsok vzdialenejšej pevností Mont Dauphin. Obe spomínané opevnenia patria medzi 12 najvýznamnejších opevnení architekta Vaubana (1633-1707) vo Francúzsku, ktoré boli v roku 2008 zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Lyžovanie a snowboarding

Lyžiarska permanentka Serre Chevalier

 • výhoda Grande Galaxie pri permanentke na 6 a viac dní v cene permanentky: od 23.12.2017 do 6.4.2018 1-dňové lyžovanie v každom zo stredísk Les 2 Alpes, Alpe d'Huez, Puy St Vincent, Sestrières, Montgenèvre (spolu okolo 1200 km tratí, vstup do stredísk je možný priamo s permanentkou na Serre Chevalier, ale pri Montgenèvre a Sestrières treba prejsť cez pokladne; pred odchodom do partnerských stredísk sa ale ešte informujte o presnom postupe v pokladni vlekov domovského strediska), 1-denný prístup na bežkárske zjazdovky strediska Guisane, večerné lyžovanie (cez francúzske školské prázdniny, trať Vauban a Mickey)
 • bezkontaktná čipová karta, fotografia nie je potrebná

Zľavy na permanentku

 • Zdarma: 0 - 5 rokov, 75 - x rokov

Snowboarding a nové formy lyžovania

Serre Chevalier sa zapojilo do snowboardových pretekov už v začiatkoch tohto športu a hostilo rôzne druhy akcií od francúzskeho šampionátu po jednoduché jam session. Aj v súčasnosti je snaha o podporu nových foriem lyžovania a iného kĺzania veľmi výrazná:

 • Snowpark: vo Villeneuve, 2.200 m, cca 4 ha a 30 prekážok rôznych úrovní (začiatočníci: tables 1-4m, box 3,5m, box convex 7m, hip... / pokročilí: tables 5-10m, rainbow 6m, box 3,5-7m, stúpajúci rail 3m... / experti: tables 12-16m, hip, box concave 7m, klesajúci rail 10m, wall...) a k tomu CoolZone s lehátkami, barbecue, muzika,...
 • Mélézone: v Chantemerle, 100% prírodný snowpark s prekážkami zo smrekovcového dreva ("mélèze" znamená po francúzsky "smrekovec") ako aj prekážkami vytvorenými lopatami a nie strojmi, rôzne úrovne, 6 piknikových stolov, výstava o smrekovcoch
 • Boardercross:v  Chantemerle, sled 9 klopených zákrut s prekážkami, dĺžka 80-100m
 • Zóny "Brut de neige": zabezpečené neupravené zjazdovky
 • Videozone: pozrite si svoju jazdu na obrovskej obrazovke hned pod hlavnou zjazdovkou
 • večerné lyžovanie, bežkovanie

Freeride

 • Montagnole, Les Combes, Voie Jackson, Les Corneilles, Tête du Grand Pré, Couloir des Guibertes, Tabuc, les Fillettes a mnoho iných...
 • V Le Monêtier les Bains nájdete i lavínový park (Arva Park), ktorý je ideálnym miestom pre lepšie zoznámenie sa s vaším lavínovým vyhľadávačom. Pred jazdou vo voľnom teréne si pravidelne svoj vyhľadávač preverujte. V Serre Chevalier nájdete 6 takýchto kontrolných bodov.

Bezbariérové lyžovanie

Serre Chevalier je oblasťou, ktorá vyvýja veľké úsilie byť dostupnou všetkým. Vo Villeneuve sa nachádza kancelária venovaná zimným i letným bezbariérovým pobytom v oblasti Serre Chevalier. V prípade záujmu vám radi poskytneme bližšie informácie, nájdete ich tiež na stránke strediska.

Orientačné ceny

 • Lyžiarska škôlka (3-5 r.): 6x poldeň ... 169 €, 6x poldeň a 6x strava ... 301 €, 6x plný deň + 6x strava ... 379 € 
 • Lyžiarska škola (skupinové kurzy): dospelý (od 13 r.) ... 140 € / 6x poldeň, dieťa (3-12 r.) ... 140€ / 6x poldeň

Iné aktivity a služby (informácie a ceny sú orientačné)

 • Karta Carte Pass Partout: bezplatná čipová karta nabíjateľná v turistických informačných kanceláriách a garantujúca 10% zľavy na mimolyžiarske aktivity
 • Spojenie potešenia z lyžovania s kultúrnym pôžitkom vďaka rôznym výstavám a aktivitám priamo pri svahoch, v lese či na hrebeni (napr. kvízy a citáty na lanovkách, príbehy v kabínach, interaktívne hry s hľadaním indícií na zjazdovkách s historickou tematikou, nomádska dedinka, trať a dedinka plná otázok "Prečo?", možnosť stiahnuť si do MP3 príbehy svetového šampióna Luca Alphand a horolezca Raymonda Renaud, "biele menu" v reštauráciách vypracované za pomoci parížskeho šéfkuchára Williama Ledeuil)

Aktivity v Briançone

 • Akvapark 1326: 25 m krytý plavecký bazén 280C a zábavný bazén 320C (300m2, masážne lavice, vodopády, gejzíry, protiprúd, tobogan 65m, malý bazénik) ... od 4,7 €/os. (do 3r. zdarma), príplatok od 4,5 €/os. na relaxačnú časť (sauna, hammam, vírivka, relaxačná miestnosť - len dospelí)
 • Zimný štadión 1326: klzisko 60x30m, od 4 €/os. (do 3r. zdarma), zapožičanie korčulí 2,5 €/os.
 • Kasíno, múzeá, Vaubanove opevnenia (opevnené mestečko "cité Vauban", pevnosti Salettes, Dauphin, Têtes, Randouillet, most Asfeld), divadlo, knižnice, kiná, diskotéka, obchody, bary a reštaurácie,...

Aktivity v údolí Serre Chevalier (Chantemerle/St Chaffrey, Villeneuve/La Salle les Alpes, Le Monêtier les Bains)

 • Škola ratrakovania (Villeneuve/La Salle les Alpes, od 16r., 20 min. na špeciálnom okruhu, vybrané dni poobede, od 56 €), Déval Bob (bobová dráha dlhá 4.000 m, s prevýšením 573 m a 26 zákrutami, prístupná od 7 rokov, pri Villeneuve, od polovice decembra do polovice marca), výlety na ratraku (vybrané dni 17h30-21h, od 25 €), jazda na snežných skútroch (Chantemerle/St Chaffrey, Villeneuve/La Salle les Alpes), jazda na motokárach (Chantemerle/St Chaffrey), šoférovanie na ľadovom okruhu (Villeneuve/La Salle les Alpes), paragliding (Chantemerle/St Chaffrey, od 78 €/5-10 min.), jazda na koni (Villeneuve/La Salle les Alpes, Le Monêtier les Bains, od 18 €/hod.), heliski v Taliansku
 • 35 km bežeckých trás (8 okruhov, od 7 €/deň) v údolí a 159 km v okolí (Vallée de la Clarée 75km/ 11 tratí, Villard Saint Pancrace 42km/ 7 tratí, Cervières 42km/ 8 tratí), 20 km peších vychádzok resp. pre snežnice
 • Klziská (prírodné: Le Monêtier les Bains, umelé: Chantemerle/St Chaffrey a Villeneuve/La Salle les Alpes)
 • Krytý bazén (Villeneuve/La Salle les Alpes, 25x7,5m)
 • Kúpeľné centrum Grands Bains: Le Monêtier les Bains, prírodná termálna mineralizovaná voda vyvierajúca s teplotou 440C, 4.500 m2 - vonkajšie i vnútorné bazény (Grands Bains od 4r., Rímsko-írske kúpele od 18r.), nutný vlastný uterák a plavky (nie šortky), od 16 €/2 hod. (prístup do Rímsko-írskych kúpelov za príplatok cca 5 €)
 • Múzeá (Villeneuve, Monêtier), pradiareň (Chantemerle), knižnice, kiná, diskotéka, obchody, bary a reštaurácie,...

Preprava v oblasti

 • kyvadlová preprava zdarma v rámci každého strediska,
 • kyvadlová preprava medzi Briançonom a Le Monêtier les Bains denne každých 20 min. (8h30 - 23h00)

Zaujímavé akcie

 • 30.12.2016 ... Silvestrovské oslavy
 • 14.1. a 28.1. a 4.2. 2017 ... Ice Kart Thophy (zimné jazdenie, školy šmyku, kolesá so zimnými hrotmi a pod.)

Prístup (orientačné informácie)

 • Bratislava / Briançon (cez Švajčiarsko a Grenoble): 1.372 km
 • Bratislava / Briançon (cez Taliansko): 1.150 km
Hľadám ponuky, ktoré ...
Chcete byť informovaní?

Naši partneri