Val Thorens / Les 3 Vallées

 • 1265 km
 • 1.800– 3.230 / 1.100 - 3.230
 • 150 km / 610 km
 • 9 / 3029 / 11129 / 12611 / 51
 • 8 / 4015 / 649 / 65

Životom nabité stredisko - najvyššie položené, kvalitné, neustále sa modernizujúce, rôznorodé - 6 km bobová dráha, športové centrum s bazénom, ľadový okruh, kuchárske kurzy...

Val Thorens / Les 3 Vallées
Val Thorens / Hotel Le Sherpa ***
AutobusováVlastnáKombinovaná
Hotel stredného štandardu, sauna, hammam, vírivka a kozmická sauna, wifi
Val Thorens / Hotel des 3 Vallees ****
AutobusováVlastnáKombinovaná
Hotel vyššieho štandardu, sauna, hammam, vírivka, lyžiareň, wifi
Val Thorens / Hotel Koh-I Nor *****
AutobusováVlastnáKombinovaná
Hotel vyššieho štandardu, 7 dní, 3 reštaurácie, 1 bar lounge, 2 bazény, spa 800m2, konferenčné priestory
Val Thorens / Hotel Le Val Thorens****
AutobusováVlastnáKombinovaná
Hotel vyššieho štandardu, 7 dní, krytý bazén, sauna, hammam, wifi, 2 reštaurácie, bar
Val Thorens / Anonymné rezidencie
AutobusováVlastnáKombinovaná
Rezidencia základného štandardu, 7 dní, lyžiareň
Val Thorens / Rezidencia Odalys Tourotel°°°
AutobusováVlastnáKombinovaná
Rezidencia základného štandardu, 7 dní, na recepcii ping-pong, wifi
Val Thorens / Rezidencia Le Cheval Blanc***
AutobusováVlastnáKombinovaná
Rezidencia stredného štandardu, 7 dní, sauna a hammam (za príplatok, vo Village Montana), wifi, kryté parkovisko
Val Thorens / Rezidencie Montagnettes Soleil °°°
AutobusováVlastnáKombinovaná
Rezidencia stredného štandardu, 7 dní, wifi, krb v byte, obývačka bez lôžka, vysoká kvalita ubytovania
Val Thorens / Rezidencia Chalet des Neiges Hermine°°°
AutobusováVlastnáKombinovaná
Rezidencia vyššieho štandardu, 7 dní, bazén, sauna, wifi, kryté parkovisko
Val Thorens / Rezidencia Chalet des Neiges Plein Sud°°°°
AutobusováVlastnáKombinovaná
Rezidencia vyššieho štandardu, 7 dní, wifi, sauna, fitness, spa, kryté parkovisko
Val Thorens / Rezidencia Montagnettes Le Hameau du Kashmir****
AutobusováVlastnáKombinovaná
Rezidencia vyššieho štandardu, 7 dní, bazén, viacero typov sauny, fitness, 2 reštaurácie
Val Thorens / Rezidencia Montagnettes Lombarde°°°
AutobusováVlastnáKombinovaná
Rezidencia vyššieho štandardu, 7 dní, wifi, krb v bytoch, voľná obývačka v byte, vysoká kvalita ubytovania
Val Thorens / Rezidencia Montana Plein Sud *****
AutobusováVlastnáKombinovaná
Rezidencia vyššieho štandardu, 7 dní, krytý vyhrievaný bazén, sauny, hammam, relaxačná miestnosť, wifi, kryté parkovisko
Val Thorens / Rezidencia Village Montana****
AutobusováVlastnáKombinovaná
Rezidencia vyššieho štandardu, 7 dní, kryté parkovisko, sauna a hammam (za príplatok), wifi

Nech vás osloví akýkoľvek typ ubytovania, vieme vám za príplatok zabezpečiť autobusovú prepravu vždy, keď ide do strediska autobusový zájazd (i v termínoch, keď nejde autobus do Val Thorens ale iba do Les Menuires) (bližšie informácie pri cenníku daného ubytovania). Ak vás osloví ubytovanie neuvedené v cenníku, neváhajte nás kontaktovať.      

Stredisko                 Lyžovanie a snowboarding                 Iné aktivity a služby                 Zaujímavé akcie                 Prístup

 

Stredisko

Les 3 Vallées

 • Les 3 Vallées (Tri údolia) je obrovská lyžiarska lokalita neporovnateľných parametrov (vraj najväčšia na svete). Tvorí ju 6 stredísk: Courchevel, La Tania, Brides-les-Bains, Méribel, les Menuires a Val Thorens. Stabilne patrí medzi najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie lyžiarske oblasti. Už len samotná dĺžka vzájomne lyžiarsky prepojených a dobre upravovaných zjazdových tratí je fascinujúca - celých 600 km. Až 85% oblasti sa nachádza vo výške nad 1.800 m n.m. Les 3 Vallées však znamená aj 25 vrcholov nad 3.000 m, 18 prístupných vrcholov nad 2.500 m n.m., 6 ľadovcov, 16 prepojených dediniek a stredísk.
 • Lyžovanie je tu dostupné každému, od úplných začiatočníkov, pre ktorých boli vybudované bezpečné výukové zóny priamo v centre, cez deti, ktoré sa môžu vyblázniť napr. jazdou na gumových kolesách a v detských dedinkách, až po milovníkov náročnejšieho lyžovania na čiernych zjazdovkách, v početných snowparkoch i vo voľnom teréne.

Val Thorens

 • Najvyššie položené stredisko v Európe (2.300 m n.m.) patrí k dominantám lokality Les 3 Vallées. Po prvý krát bolo pre verejnosť otvorené v roku 1972. Jeho poloha zaručuje stabilné snehové podmienky a veľké možnosti kvalitného lyžovania. Hoci je tvorené poschodovými rezidenciami, učupené medzi horskými svahmi pôsobí veľmi malebne. V posledných rokoch stredisko veľa investuje do modernizácie a to ako vlekov, tak aj ubytovaní či služieb. Atrakciou je o.i. visutá kabínová lanovka pre 150 osôb (v čase jej vybudovania v roku 1982 najväčšia na svete), ktorá vás vyvezie na vrchol Caron do výšky 3.195 m n.m., najdlhšia bobová dráha vo Francúzsku vychádzajúca z výšky 3.000 do 2.300 m n.m. s dĺžkou 6 km, najvyšší zipline v Európe (spust na lane z výšky 3.230 m a dlhý 1.300 m), najvyššie umiestnený ľadový okruh v Európe či najvyššie umiestnená reštaurácia ocenená michelinovskými hviezdičkami. V sezóne pôsobí pomerne rušným dojmom. Určite nevynechajte podnik La Folie Douce :-) (odporúčame lyže/snowboard zamknúť zámkom o zábradlie)
 • V roku 2013 sa Val Thorens stal podľa World Ski Award najlepším svetovým strediskom a podľa World Snow Award najinovatívnejším európskym strediskom.
 • V termíne 12.-19.12.2015 sa bude vo Val Thorens konať už 19. ročník akcie Ski & Boarderweek. Pokiaľ chcete byť jeho súčasťou, neváhajte, nebudete ľutovať, termín akcie je vynikajúci! V cenách zájazdov nie je započítaný prístup na aktivity poriadané v rámci tejto akcie (možné zakúpiť v Office de Tourisme za príplatok cca 25 €). Každý deň prebiehajú lyžiarske a boardercrossové akcie pre všetkých, môžete otestovať lyžiarsky či snowboardový výstroj zastúpený na nemeckom trhu, Big Air Bag, bungy ejection, simulátor voľného pádu, easy fun park... Súčasťou celého festivalu bývajú medzinárodné koncerty priamo na zjazdovkách, párty s DJmi a pod.

Novinky 2015/16

 • Výmena vlekov Stades a Roc za novú sedačkovú lanovku s odpojiteľným uchytením
 • Nová červená zjazdovka z vrcholu kabíny Thorens do údolia Rosael
 • Nová červená zjazdovka La Chasse vo voľnom priestore medzi Les Menuires a Val Thorens (pokračovanie zjazdovky Pluviometre k sedačke Plan de l'Eau)
 • V posledných sezónach sa stredisko výrazne menilo. Pribudli panoramatické kabíny na Caron (kapacita 150 osôb), aplikácia iPhone Val Thorens (interaktívna mapa tratí, GPS, počasie, video...), pikniková zóna vo výške 2.700 m n.m., druhá hviezdička Michelin pre najmladšieho šéfkuchára vo Francúzsku s týmto ocenením (Jean Sulpice), nová kabína Thorens (2 x 2 kabíny pre 33 osôb, z konečnej stanice sedačky Portette 2.795 m do Col du Bouchet 3.003 m, ktorý sa nachádza pod  Pointe de Thorens 3.130 m, trvanie cca 2 min.), či prvá 5* rezidencia vo Val Thorens Montana Plein Sud. Východiskové lanovkové stanice sú vybavené prístupom wifi zdarma a vďaka posilnenému zasnežovaniu majú teraz všetky vleky vo Val Thorens aspoň jednu zjazdovku s umelým zasnežovaním. Ťahákom je najvyšší európsky zipline dlhý 1.300, ktorý vedie z výšky 3.230 m n.m. v Orelle (vrchol Bouchet) k hornej stanici kabíny Thorens v 3.000 m n.m. Jeho prekonanie trvá 1 min. 45 s., vedie až 250 m nad ľadovcom, maximálna rýchlosť je okolo 100 km/hod! Spust nie je odporúčaný pre osoby nižšie ako 1,20 m, mladšie než 8 rokov resp. mladšie než 10 rokov ak nie sú v sprievode dospelej osoby resp. mladšie ako 14 rokov ak nemajú prehlásenie od zákonného zástupcu, ľahšie ako 30 kg, ťažšie ako 125 kg príp. osoby so zdravotnými problémami. Lyže resp. snowboard sa pripínajú na chrbát.

Lyžovanie a snowboarding

 • Lyžovanie vo Val Thorens je lyžovaním v skvelom snehu v zovretí strmých horských svahov. Lyžiarska oblasť Val Thorens je prepojená s Orelle (tzv. štvrté údolie, Maurienne), kde sa nachádza najvyšší bod celej oblasti Les 3 Vallées (Bouchet, 3.230 m n.m.). Toto údolie plné slnka je zároveň neprávom opomínaným lyžiarskym klenotom. Lyžiarska oblasť Val Thorens to je aj prevýšenie až 1.430 m, najvyššie umiestnená slalomová zjazdovka v Európe (Yannick Richard, teraz homologizovaná na slalom, obrovský slalom či super obrovský slalom) či 99% lyžiarskej oblasti umiestnenej nad 2.000 m n.m.
 • Výhoda Espace Olympique Savoie (Pass XXL) bola zrušená a mala byť nahradená permanentkou Alpine Legends Superpass platnou v Espace Killy, Les 3 Vallées a Paradiski (5 ľadovcov, 391 vlekov, 1.300 km tratí a najväčší výber voľných terénov dostupných vlekmi). Jej cena mala byť 340 € /6 dní, 390 € /7 dní, 440 € /8 dní). Jej predaj bol ale z technických dôvodov odsunutý na sezónu 2016/17.
 • Garancia snehu: odškodnenie ak je z dôvodu nedostatku snehu v niektorom európskom stredisku otvorených viac zjazdoviek ako vo Val Thorens a ak nie je možný návrat do strediska na lyžiach. Bližšie informácie ku garancii snehu

Zľavy na permanentku

Permanentka Les 3 Vallées
 • Zadarmo: 0 - 4 roky, 75 rokov a viac
 • Zľava: 5 - 12 rokov, 65 - 74 rokov
 • Zľava rodina: 2 dospelí + minim. 2 deti 5 - 17 rokov

Parky

 • Snowpark Plateau (70.000 m2): tables, raily a boxy rôznych veľkostí, hips-quarter. Mnohé akcie: Ski&Boarder Week, SFR Tour, A.T.R. session
 • Boardercross des Chalets (sektor 2 Lacs, dĺžka, 1,2 km, prevýšenie 350 m): whoopy, skoky, klopené zákruty - konal sa tu Svetový pohár v skicrosse v decembri 2012 (a opäť sa bude konať v decembri 2013)
 • Jump'Air (matrac na bezpečné trénovanie skokov) umiestnený pri sedačke Roc
 • Detská zóna (sektor 2 Lacs, dĺžka 1 km): modrá trať pre deti od 12 rokov so zvieratkovými hádankami

Bezbariérové lyžovanie

 • Aj vo Val Thorens sú k dispozícii upravené ubytovania, parkovacie miesta, špeciálne ceny, kurzy bezbariérového lyžovania či mimolyžiarske aktivity.
 • V prípade záujmu vám radi zistíme bližšie informácie, niečo nájdete aj na stránke strediska.

Iné aktivity a služby (informácie a ceny sú orientačné)

Aktivity a služby

Bobovanie / sánkovanie
 • od 2 r., trať Baby fun: námestie Caron, zdarma, zabezpečovaná
 • 6-10 r.: námestie Caron, dĺžka 250 m, prevýšenie 45 m, niekoľko klopených zákrut, krytý posuvný koberček pre jednoduchší návrat
 • od 10 r., Toboggan: prístup kabínou Péclet, dĺžka 6 km (najdlhšia sánková trať vo Francúzsku), prevýšenie 700 m, zjazd trvá 45 min., 13,60 €/denný zjazd s permanentkou (20,40 €/denný zjazd bez permanentky), 21 €/večerný zjazd, zdarma pre 5-10 r. na boboch s rodičom, kaucia 50 € za sánky a prilbu

Iné

 • Snežnice, lezenie ľadopádov (cca 65 € /3 hod.), zjazd na bicykloch po snehu (od 40 €), paraglide (cca 75 € /os.), motorové rogalo (cca 50 € /os.), snežné skútre (cca 90 € /1 hod.), ľadový okruh Alain Prost (jazda od 30 € /15 min., krst od 50 €), degustácie v mongolskej jurte v 2.500 m n.m. (modrá trať Dalles), paintball (19€/dospelí, 10€/dieťa), najvyšší európsky zipline (50 €, spust na lane z 3.230 m n.m. v Orelle k hornej stanici kabíny Thorens v 3.000 m n.m., dĺžka 1.300 m, trvanie 1 min. 45 s., max. 250 m nad ľadovcom, max. 100 km/hod, nie pre osoby nižšie ako 1,20 m, ľahšie ako 30 kg, ťažšie ako 125 kg, mladšie než 8 rokov resp. mladšie než 10 rokov ak nie sú v sprievode dospelej osoby resp. mladšie ako 14 rokov bez prehlásenia od zákonného zástupcu, príp. osoby so zdravotnými problémami. Lyže resp. snowboard sa pripínajú na chrbát.)
 • Bowling, kúpeľné centrá, kuchárske kurzy v reštaurácii s 2 hviezdami Michelin (rešt. Oxalys, cca 60 € /2hod.)
 • Športové centrum (7.500 m2): otvorené 10-12h, 14-22h každý deň, v prípade zlého počasia otvorené nonstop, vodné centrum 700m2 (bazén, sauny, vírivky, turecké sprchy, relaxačné solárium..., cca 11-13€ /os. podľa hodiny vstupu), relaxačné centrum, fitnes (fitnes sála cca 6 €, posilňovňa 170 m2 cca 10 €), športová hala (tenis cca 16 € /hod., squash cca 15€ /30min., ping-pong 5€ /hod., futbal, detský park 600m2 8,50 €, trampolíny od 12 rokov 8,50 €)
 • 6-denná permanentka 3 v 1 pre nelyžiarov "Piéton Privilège": od 110 € (prístup na 8 vlekov, 1 jazda na 6 km bobovej dráhe, prístup do akvaparku a početné zľavy na aktivity)
 • Koncerty (1x týždenne koncert zdarma), omše, knižnica, kino, diskotéky, obchody, bary, reštaurácie (od bistier po reštauráciu ocenenú Michelinom), internet
 • Wifi zdarma na východiskových staniciach vlekov: kabína Péclet, kabína Cairn-Caron, kabína Cime Caron, kabína Bouquetins a sedačka 3 Vallées 2, sedačka Plein Sud, sedačka Moraine

Parkovanie a preprava v oblasti

 • V stredisku, ktoré je polopešie (je teda dovolené naložiť a vyložiť sa pri ubytovaní), je potrebné počítať s plateným parkovaním a len na vyhradených miestach. Parkovacie miesto si môžete objednať sami na www.valthoparc.com (cena od 72 do 77,00 € podľa termínu objednania a spôsobu platby, parkovací lístok bude zaslaný na adresu ktorú udáte), alebo Vám parkovanie môžeme rezervovať u ubytovacieho partnera my a vy potom na mieste uhradíte sumu 75,00 € /1 auto /1 týždeň. V oboch prípadoch ale radšej hneď uveďte aj výšku vášho auta. A ak budete mať aj strešný box, započítajte aj ten. Autá s výškou nad 2,14 m alebo jazdiace na plyn musia parkovať na nekrytom parkovisku.
 • Prepravu medzi jednotlivými štvrťami zabezpečuje zdarma kyvadlová doprava. Preprava do ostatných stredísk oblasti Les 3 Vallées je platená (napr. Les Menuires cca 6 €).

Zaujímavé akcie

 • 02.12.-04.12.2016 ... Trophée Andros (automobilové závody na ľade)
 • 06.12.-10.12.2016 ... Svetový pohár Audi FIS v Skicrosse
 • 10.12.-16.12.2016 ...Ski & Boarderweek (európsky festival lyžovania a snowboardingu)
 • 17.12.-24.12.2016 ... Čarovné Vianoce
 • 31.12.2016 ... Novoročné oslavy
 • 09.01.-13.01.2017 ... Európsky pohár v skicross
 • 14.02.2017 ... Turnaj 6 stredísk - turnaj v snow rugby
 • 14.02.2017 ... Sv. Valentín vo výške
 • 25.02.-03.03.2017 ... Carnaval'Tho
 • 11.03.-17.03.2017 ... Poederbaas Freeride Festival
 • 21.03.-23.03.2017 ... Festi Val Tho: prvý free electro festival v Alpách, mixovanie Electro, House, Techno, Trance, Low... v Chalets du Thorens
 • 02.04.2017 ... 3 Vallées Enduro (jedinečná možnosť ako spoznať najväčšiu lyžiarsku oblasť sveta a zabaviť sa pritom s rodinou či známymi, zúčastniť sa môže každý)
 • 19.04.2017 ... Contest Fight Ski Club
 • 22.04.-01.05.2017 ... Apotheose Days (ukončenie sezóny s koncertami zdarma)

Prístup (orientačné informácie)

 • Bratislava / Val Thorens (cez Švajčiarsko): 1.265 km
 • Bratislava / Val Thorens (cez Taliansko): 1.302 km
Hľadám ponuky, ktoré ...
Chcete byť informovaní?

Naši partneri