Tarvisio / Friuli Skiregion

 • 440 km
 • 750 m n.m. - 1.760 m n.m.
 • 34 km
 • 81214
 • 382

Tarvisio je pre nás najbližším talianskym strediskom, navyše s výbornou polohou len kúsok od diaľnice. Samotné mestečko má navyše krásne historické centrum.

Tarvisio / Friuli Skiregion
Hotel INTERNATIONAL ***
Vlastná
Hotel základného štandardu, Wellness, reštaurácia, bar, wifi
Hotel HABERL ***
Vlastná
Hotel stredného štandardu, Reštaurácia, bar, wifi
Hotel TARVISIO **
Vlastná
Hotel stredného štandardu, Reštaurácia, bar, wifi
Hotel IL CERVO ****
Vlastná
Hotel vyššieho štandardu, Wellness, bazén, reštaurácia, bar, wifi, požičovňa lyží, konferenčné miestnosti, detský kútik
Rezidencia CAMPOROSSO ººº
Vlastná
Rezidencia stredného štandardu, Reštaurácia, bar, wifi, miniclub, spoločenské miestnosti
 • Kvalitné bežkárske stredisko Štýlové horské stredisko Vhodné pre rodiny s deťmi Lacné stredisko Obľúbené stredisko
 • Deti 10-17 rokov, seniori 64-74 rokov
 • 52 km

Stredisko                 Lyžovanie a snowboarding                 Iné aktivity a služby                 Zaujímavé akcie                 Prístup

Stredisko

Tarvisio je stredisko v údolí obklopenom nádherou Julských Álp. Nachádza sa na hranici s Rakúskom, len 440 km od Bratislavy a doteraz bolo známe skôr motoristom prechádzajúcim tadiaľ po diaľnici na letnú dovolenku k Jadranu. 

Veľkým plusom je výber apartmánových i hotelových ubytovacích kapacít za neuveriteľne výhodné ceny, vrátane obľúbených a v Taliansku nedostatkových skrátených pobytov. Navyše tunajšie zjazdovky sú skutočne kvalitné. Celkovo je tu výborný pomer medzi kvalitou a cenou ponúkaných služieb a ako bonus príjemné a živé centrum Tarvisia lákajúce k posedeniu v niektorom z miestnych lokálov s pravou friolskou kuchyňou.

Nacháza sa tu aj drobná geografická kuriozitka - tunajšia riečka Slizza jednou z iba troch v Taliansku, ktoré patria do povodia Dunaja.

Lyžovanie a snowboarding

Kompletné umelé zasnežovanie skiareálu zabraňuje obavám z nijako závratnej nadmorskej výšky. V podstate bezkonkurenčným na tak malú plochu je vyvážene namiešaný koktejl zjazdoviek všetkých náročností a dĺžka čiernych tratí zatieňujúca ktorékoľvek slávnejšie strediská. Rodiny s deťmi poteší dostatočná ponuka jednoduchých svahov i krátkych prepravných zariadení pre najmenších na úpätí areálu.

Novinkou posledných rokov boli červená zjazdovka vinúca sa z Monte Lussari k Monte Florianca a sedačkové lanovky spájajúce oba skiareály.

Vysoká úroveň tunajšej zimnej infraštruktúry bola potvrdená tiež organizovaním Svetovej univerziády 2003 a kandidatúrou na organizovanie Zimných olympijských hier 2006.  

Tunajšia viacdenná permanentka sa nazýva Friuli Skiregion a umožňuje lyžovanie aj v neďalekých Sella Nevea / Canin, Ravascletto / Zoncolan, Forni di Sopra či predsa len vzdialenejšom Piancavallo. Za permanentku sa skladá vratná kaucia 5 €.

K dospizícii je nočné lyžovanie (utorky 20-2300 hod., piatky nonstop do 2300 hod.) a 9 skvele upravovaných bežeckých tratí pre klasiku i korčuľovanie v celkovej dĺžke vyše 50 kilometrov.

 

2016/2017  od začiatku sezóny do 16.12.2016, od 13.3.2017 do konca sezóny 17.12.-12.3.2017
6-denná permanentka dospelý  119 € 166 €
1-denná permanentka dospelý 25 € 35 €
1-denná permanentka junior 19 € 26 €
 
Zľavy, zdarma lyžovanie
 • Dieťanarodené 2007-2014 (vrátane) ... zdarma
 • Junior: narodený 1997-2006 (vrátane)
 • Senior: narodený 1942-1952 (vrátane)
 • Veterán: narodený 1941 a skôr ... zdarma

Iné aktivity a služby (informácie a ceny sú orientačné)

 • Zimný štadión v Pontebba, jazdy so psím záprahom, skialpinizmus, vychádzky na snežniciach, bežecké lyžovanie, nočné lyžovanie
 • Obchody, reštaurácie, kaviarne, diskotéky

Prístup (orientačné informácie)

 • Bratislava / Tarvisio ... 440 km
Hľadám ponuky, ktoré ...
Chcete byť informovaní?

Naši partneri