Heliski vo Švajčiarsku

Príjemnú ochutnávku heliski môžete zažiť vo švajčiarskom stredisku Verbier, ktoré je súčasťou rozsiahlej oblasti Les 4 Vallées (vrátane strediska Nendaz). Toto stredisko a jeho okolie ponúka ale samozrejme aj mnoho iných freeridových možností, kde si vystačíte aj bez helikoptéry.

Skvostné heliski je samozrejme aj v Zermatte resp. susediacej talianskej Cervinii. Dotknite sa úpätia Matterhornu... Stretávacie miesto pre výjazdy je Matterhorn Express.

 

Kedy

Ideálnym obdobím pre heliski v Alpách je február až polovica apríla, v závislosti od podmienok však samozrejme aj inokedy. Na jedného vodcu je maximálny počet 7 osôb. Ak nemáte ucelenú skupinku, nevadí, pri troche šťastia sa môžete pridať k ďalším záujemcom.

Priebeh dňa

  • Prvoradá je chuť a vôľa, zvyšok ide sám. Výsadok na vrchole prebieha v ranných hodinách, keďže pohyb na ľadovci zvykne bývať poobede nebezpečný. Trasu aj smer lyžovania v rôzne meniacom sa teréne určuje horský vodca.
  • V jeden deň je potom možné uskutočniť maximálne 2 výsadky.

Požiadavky na účastníka

  • Dobrá fyzická kondícia
  • Paralelné oblúky vo všetkých typoch snehu

Odporúčame vopred myslieť na pripoistenie na lyžovanie mimo zjazdoviek (viď info o cestovnom poistení).

Ceny heliski vo Verbier

Počet osôb v skupine (jedna jazda) Cena na osobu
Skupina 4 osôb 420 CHF
Skupina 2 osôb 730 CHF
  • Uvedené ceny zahŕňajú: doprovod horského vodcu, helikoptéru, zapožičanie sedacieho úväzu, lopatky, sondy, vyhľadávača, abs batohu, videozáznam z Gopro kamery.
  • V cenách však nie je zahrnuté: ubytovanie, občerstvenie počas túry, úrazové a zdravotné poistenie, permanentka, taxi (ak je potrebný).

V prípade nepriaznivých podmienok bude ponúknutý náhradný deň. Ak sa z rozhodnutia horského vodcu objednaný výsadok nebude môcť uskutočniť, peniaze budú vrátené.

Hľadať