Heliski vo Švajčiarsku

Príjemnú ochutnávku heliski môžete zažiť vo švajčiarskom stredisku Verbier, ktoré je súčasťou rozsiahlej oblasti Les 4 Vallées (vrátane strediska Nendaz). Toto stredisko a jeho okolie ponúka ale samozrejme aj mnoho iných freeridových možností, kde si vystačíte aj bez helikoptéry.

Skvostné heliski je samozrejme aj v Zermatte resp. susediacej talianskej Cervinii. Dotknite sa úpätia Matterhornu... Stretávacie miesto pre výjazdy je Matterhorn Express.

 

Kedy

Ideálnym obdobím pre heliski v Alpách je február až polovica apríla, v závislosti od podmienok však samozrejme aj inokedy. Na jedného vodcu je maximálny počet 7 osôb. Ak nemáte ucelenú skupinku, nevadí, pri troche šťastia sa môžete pridať k ďalším záujemcom.

Priebeh dňa

  • Prvoradá je chuť a vôľa, zvyšok ide sám. Výsadok na vrchole prebieha v ranných hodinách, keďže pohyb na ľadovci zvykne bývať poobede nebezpečný. Trasu aj smer lyžovania v rôzne meniacom sa teréne určuje horský vodca.
  • V jeden deň je potom možné uskutočniť maximálne 2 výsadky.

Požiadavky na účastníka

  • Výborná fyzická kondícia (9-10 hodín)
  • Paralelné oblúky vo všetkých typoch snehu (od veľmi ľahkého prašanu po kôru)

Odporúčame vopred myslieť na pripoistenie na lyžovanie mimo zjazdoviek (viď info o cestovnom poistení).

Ceny heliski vo Verbier

Počet osôb v skupine (jedna jazda) Cena na osobu Cena druhého výsadku
Skupina 7 osôb 375 CHF 260 CHF
Skupina 6 osôb 390 CHF 265 CHF
Skupina 5 osôb 410 CHF 270 CHF
Skupina 4 osôb 450 CHF 285 CHF
Skupina 3 osôb 515 CHF 300 CHF
Skupina 2 osôb 740 CHF 450 CHF
  • Uvedené ceny zahŕňajú: doprovod horského vodcu, helikoptéru.
  • V cenách je odletom z Verbier alebo Le Chable a pristátím na Petit Combin / Trient / Rossablanche / Pignes d'Arollaprípadne odlet z Zermattu a pristátie na Monte Rossa.
  • V cenách však nie je zahrnuté: ubytovanie, občerstvenie počas túry, úrazové a zdravotné poistenie, permanentka, taxi (ak je potrebný).
  • Možné zapožičať sedací úväz, prilbu, cepín.

V prípade nepriaznivých podmienok bude ponúknutý náhradný deň. Ak sa z rozhodnutia horského vodcu objednaný výsadok nebude môcť uskutočniť, peniaze budú vrátené.

Hľadať