Lavínový kurz

Chcete sa naučiť, alebo si zopakovať pravidlá bezpečného pohybu v snehových terénoch, včas rozpoznať nebezpečné snehy, správne určiť lavínovú situáciu, v prípade zasypania lavínou dokázať pomôcť postihnutým, či bezpečne prekonávať snehové, ľadové a mixové terény, kvalitne a správne sa v nich zaistiť, naplánovať a zrealizovať zimnú vysokohorskú túru a zvládnuť rizikové situácie ( brzdenie pádu, činnosť po páde do trhliny...)?

Poďte na lavínový kurz!

Lavínový kurz

Chcete sa naučiť, alebo si zopakovať pravidlá bezpečného pohybu v snehových terénoch, včas rozpoznať nebezpečné snehy, správne určiť lavínovú situáciu a v prípade zasypania lavínou dokázať pomôcť postihnutým? Poďte na lavínový kurz!

  • Kedy: 12.2. - 14.2.2020 (streda - piatok)
  • Kde: Chata pri Zelenom plese (prednášky) a jej okolie (praktický výcvik)
  • Cena: 204 € /osoba (... v cene kurz, ubytovanie 2 noci, polpenzia na vysokohorskej chate - 2x raňajky, 2x večera. V cene nie je poistenie.)
  • Špeciálna cena pre našich klientov v sezóne 2019/20: 185 € /osoba. Na využitie zľavy je nutné nahlásiť záujem v CK Hitka. (... v cene kurz, ubytovanie 2 noci, polpenzia na vysokohorskej chate - 2x raňajky, 2x večera. V cene nie je poistenie.)
  • Minimálna potrebná výstroj a výzbroj: Oblečenie primerane ročnému obdobiu, pevnejšia obuv, náhradné rukavice a čiapka. Cepín a mačky, sonda, vyhľadávací prístroj, lopatka. Dobre padnú snežnice alebo skialpové lyže. Časť uvedeného materiálu potrebnú k praktickému výcviku je možné zapožičať za poplatok (orientačná cena na deň: cepín 2,66 €, mačky 1,99 €, lopatka 1,66 €, vyhľadávač 6,70 €, sonda 1,00 €).
  • Podmienky: Minimálny počet frekventantov na uskutočnenie kurzu je 2.
  • S kým: s profesionálnou horoškolou s viac než 20-ročnou praxou s výučbou horolezeckej metodiky, na čele ktorej stojí Dušan Zajac (horský vodca UIAGM, inštruktor horolezectva SHS James, člen Metodicko-bezpečnostnej komisie SHS James, člen Mammut Mountaineering Team) a Barborka Zajacová (inštruktor horolezectva SHS James, inštruktor lyžovania C SAPUL).

Program

Deň 1

Príchod na chatu do 18:00 hod. Ubytovanie, zahájenie kurzu, kontrola potrebného materiálu, rozdelenie do skupín

Deň 2

Náuka o snehu a lavínach - druhy snehu, vlastnosti, pohyby snehu a snehových vrstiev. Posudzovanie kvality snehovej prikrývky a lavínového nebezpečenstva v teréne rôzne orientovanom vzhľadom k svetovým stranám (S/J) s rôznym sklonom. Činnosť pri zasypaní lavínou - kamarátska pomoc, organizovanie záchrannej akcie, vyhľadávanie zasypaných pomocou sond a el. prístrojov.

Deň 3

Praktický výcvik - vyhľadávanie zasypaných pomocou sond a elektrických prístrojov

Hľadať