Lavínový kurz

Chcete sa naučiť, alebo si zopakovať pravidlá bezpečného pohybu v snehových terénoch, včas rozpoznať nebezpečné snehy, správne určiť lavínovú situáciu, v prípade zasypania lavínou dokázať pomôcť postihnutým, či bezpečne prekonávať snehové, ľadové a mixové terény, kvalitne a správne sa v nich zaistiť, naplánovať a zrealizovať zimnú vysokohorskú túru a zvládnuť rizikové situácie ( brzdenie pádu, činnosť po páde do trhliny...)?

Poďte na lavínový kurz!

Podrobnosti

Chcete sa naučiť, alebo si zopakovať pravidlá bezpečného pohybu v snehových terénoch, včas rozpoznať nebezpečné snehy, správne určiť lavínovú situáciu a v prípade zasypania lavínou dokázať pomôcť postihnutým? Poďte na lavínový kurz!

Kedy

16.1. - 17.1.2021 (sobota - nedeľa)

Kde

Chata pri Zelenom plese (prednášky) a jej okolie (praktický výcvik)

Cena

  • 219 € /osoba pri 2-3 osobách
  • 150 € /osoba pri 4-6 osobách
  • 450 € /individuálna osoba

V cene: kurz, kvalifikovaný lektor, 1x ubytovanie, 1x polpenzia na vysokohorskej chate (večera a raňajky), fotky z kurzu (mobilom).

Nie v cene: poistenie pre zásah Horskej služby, zapožičanie výstroja.

Cena so špeciálnou zľavou

Pre našich klientov v sezóne 2019/2020 a 2020/21. Na využitie zľavy je nutné nahlásiť záujem v CK Hitka.

  • 208 € /osoba pri 2-3 osobách
  • 143 € /osoba pri 4-6 osobách
  • 427 € /individuálna osoba

V cene: kurz, kvalifikovaný lektor, 1x ubytovanie, 1x polpenzia na vysokohorskej chate (večera a raňajky), fotky z kurzu (mobilom).

Nie v cene: poistenie pre zásah Horskej služby, zapožičanie výstroja.

Minimálny potrebný výstroj a výzbroj

Oblečenie primerane ročnému obdobiu, pevnejšia obuv, náhradné rukavice a čiapka, okuliare slnečné a lyžiarske. Cepín a mačky, sonda, vyhľadávací prístroj, lopatka, batoh (20-30 l prípadne lavínový výstroj), prilba, čelovka. Dobre padnú snežnice alebo skialpové lyže.

Časť uvedeného materiálu potrebnú k praktickému výcviku je možné zapožičať za poplatok (orientačná cena na deň: cepín 2,66 €, mačky 1,99 €, lopatka 1,66 €, vyhľadávač 6,70 €, sonda 1,00 €).

Podmienky

Minimálny počet frekventantov na uskutočnenie kurzu je 2. Maximálny počet účastníkov 6 osôb. Účastníci mladší ako 18 rokov musia mať písomný súhlas rodiča. Horná veková hranica je obmedzená len kondíciou a zdravotným stavom.

S kým

S profesionálnou horoškolou s viac než 20-ročnou praxou s výučbou horolezeckej metodiky, na čele ktorej stojí Dušan Zajac (horský vodca UIAGM, inštruktor horolezectva SHS James, člen Metodicko-bezpečnostnej komisie SHS James, člen Mammut Mountaineering Team) a Barborka Zajacová (inštruktor horolezectva SHS James, inštruktor lyžovania C SAPUL).

Program

Deň 1

Príchod na chatu do 9:30 hod. Ubytovanie, zahájenie kurzu, kontrola potrebného materiálu, rozdelenie do skupín

Teória a prax náuka o snehu a lavínach - druhy snehu, vlastnosti, pohyby snehu a snehových vrstiev. Posudzovanie kvality snehovej prikrývky a lavínového nebezpečenstva v teréne rôzne orientovanom vzhľadom k svetovým stranám (S/J) s rôznym sklonom. Činnosť pri zasypaní lavínou - kamarátska pomoc, organizovanie záchrannej akcie, vyhľadávanie zasypaných pomocou sond a el. prístrojov.

Deň 2

Praktický výcvik - testy snehovej prikrývky, vyhľadávanie zasypaných pomocou sond a elektrických prístrojov, vyhodnotenie a ukončenie kurzu.

Galéria

Lavínový kurzLavínový kurzLavínový kurzLavínový kurzLavínový kurzLavínový kurzLavínový kurzLavínový kurzLavínový kurzLavínový kurzLavínový kurzLavínový kurz

 

Hľadať