Egypt - Sharm El Sheikh

Egypt - Sharm El Sheikh

počet zjazdoviek
Lanovky a vleky:

Polostrov na rozhraní africkej a európskej pevniny bol od nepamäti spojnicou medzi veľkými kultúrami severnej Afriky a Blízkeho východu. Z geologického hľadiska je rozsiahly (61 000 km2) Sinajský polostrov súčasťou Afriky a z geografického súčasťou Ázie. Od oboch kontinentov je oddelený zálivmi Červeného mora. Od zbytku Egypta je na severozápade Sinaj úplne oddelený Suezským kanálom, ale dopravne sa cez neho dá z Afriky dostať kompami a jedným tunelom v jeho južnej časti. Zahraničným návštevníkom tráviacim dovolenku v letoviskách na Sinaji, je tak umožnená i návšteva Káhiry a blízkych staroegyptských pamiatok – pyramídy v Gíze a Sakkare. Na najjužnejšom cípe Sinajského polostrova leží moderné turistické centrum Sharm El Sheikh.

Sharm El Shaikh

Susedí s prírodnou rezerváciou Ras Mohamed a má ideálne podmienky pre turistiku, najmä neopakovateľné bohatstvo podmorského života, rozsahom a bohatstvom porovnateľným s ďalším najvyhlásenejšími potápačskými lokalitami na svete. Vo vzdialenosti niekoľko desiatok metrov od morského brehu sa tiahne takmer nepretržite v dĺžke 80 km smerom do Akabského zálivu nádherný koralový útes. Ponúka ideálne podmienky pre turistov túžiacich obdivovať krásu tamojšej prírody a neopakovateľné bohatstvo podmorského života.

Prepitné
Prepitné v arabských krajinách je úplne bežné a je považované za samozrejmú súčasť poskytovaných služieb. Nie je neobvyklé, že ochota poskytnúť prepitné sa odrazí na kvalite obdržaných služieb. Samozrejme je však rozhodnutie ohľadne prepitného iba vo vašich rukách.

Zdravie – očkovanie
Pri cestách do Egypta nie je potrebné žiadne očkovanie. O odporúčaných očkovaniach sa informujte u svojho praktického lekára.

LETOVISKÁ

Pre príjemné a bezproblémové prežitie vašej dovolenky vám odporúčame, aby ste sa zoznámili s destináciou do ktorej cestujete. Venujte pozornosť informáciám o miestnych zvyklostiach, podnebiu a o možnostiach navštívenej krajiny. Prajeme vám krásnu dovolenku!

  • Dahab

Letovisko sa nachádza približne 85 km od letiska Sharm El Sheikh a je skvelým východiskovým bodom pre návštevu hory Sinaj a kláštora sv. Kataríny. Táto kľudná oblasť ponúka miestami dlhšie piesočnaté pláže s veľmi pozvoľným vstupom do mora bez koralov, ale tiež menšie pláže s koralovým podložím a vstupom do mora cez mólo. Dahab je vyhľadávanou lokalitou pre windsurfing a kitesurfing.

  • Habada

Oblasť Habada sa rozprestiera na vyvýšenom mieste. Hotely v tejto oblasti majú väčšinou menšie piesočnaté pláže so vstupom do mora cez mólo. Miesto je ideálne pre milovníkov snorchlovania.

  • Ras Nasrani

Táto časť Sharm El Sheiku medzi letoviskami Sharks Bay a Nabq je obľúbená lokalita a ponúka krásnu piesočnatú pláž s výhľadom na ostrov Tiran.

  • Nabq Bay

Toto vyhľadávané, neustále sa rozrastajúce letovisko ponúka veľmi dobré predpoklady k stráveniu kľudnejšej dovolenky. Vstup do mora je cez dlhý koralový pás (mólo).
Odporúčame obuv do vody.

  • Naama Bay

Toto najznámejšie a najživšie centrum Sharm El Sheikhu ponúka svojim návštevníkom príjemne posedenie v jednom z množstva barov, reštaurácií alebo kaviarní. K vstupu do mora odporúčame obuv do vody. Letovisko odporúčame predovšetkým mladším návštevníkom.

  • Ras Om El Sid

Táto oblasť sa nachádza na vyvýšenom mieste. Vstup do mora je pozvoľný, preto je vhodný i pre rodiny s menšími deťmi. Vyhľadávaný koralový útes sa nachádza iba pár metrov od brehu. Letovisko je najbližšie k morskému parku Ras Mohamed.

  • Sharks Bay

Príjemné letovisko s kvalitnými hotelmi a bohatým podmorským životom umožňuje svojim návštevníkom ideálne podmienky na šnorchlovanie. Pláže sú väčšinou menšie, terasovité, vstup do mora býva cez mólo.

 

Cestovné doklady

Do oblasti Sharm El Sheikh nie je potrebné vízum, pokiaľ cestujúci neopustí hotelový rezort. V prípade, že sa klienti budú chcieť zúčastniť niektorých fakultatívnych výletov, alebo v prípade prevozu do nemocnice, klientom vízum odporúčame. Vízum je možné zariadiť cez našu cestovnú kanceláriu pri kúpe zájazdu. Podmienkou k získaniu víz je iba cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate z krajiny. V prípade, že máte o túto službu záujem, stačí túto požiadavku uviesť do cestovnej zmluvy (služba je spoplatnená – viď odstavec v popise konkrétnej destinácie ‚‘‘v cene nie je zahrnuté‘‘). V prípade, že už máte víza predplatené zo Slovenskej republiky, kontaktujte po výstupe z lietadla pred pasovým oddelením zamestnanca našej partnerskej cestovnej kancelárie, označeného logom KARTAGO TOURS. Tomuto pracovníkovi predložíte voucher, na ktorom je uvedený počet víz, ktoré máte predplatené. Na jeho základe vám budú vydané víza na počet osôb, uvedených na voucheri. Držitelia cestovných pasov iných štátov sú povinní zaistiť si potrebné doklady k ceste na príslušnom veľvyslanectve alebo konzuláte. Aktuálne informácie o podmienkach nájdete na www.mzv.sk.

S platnosťou  od 1. januára 2013 musí byť každý občan, teda aj maloletí,  držiteľom vlastného cestovného dokladu. 

Ubytovanie

V ponuke je veľa ubytovacích možností, cenovú ponuku vypracujeme priamo na vybraný termín a dané požiadavky.  K dispozícii sú 4*-5* hotely so stravovaním all inclusive, ultra all inclusive.

Doprava

Letecká.

Odlet možný z: Bratislava

Prílet: Ras Nasrani

Letové dni: sobota

Dĺžka pobytu: 8/15 dní

Mapa

27.9158175, 34.3299505

Hľadať