Katschberghöhe, St. Michael

Katschberghöhe, St. Michael

Katschberg je malebné horské stredisko uprostred krásnej prírody. Jeho vynikajúca poloha, prvotriedne wellness zázemie, turistika, kulinárske skvosty a kvalitné hotely budú zážitkom aj pre náročnejších klientov. Ideálne miesto nielen na rodinnú dovolenku či doplnenie duševnej energie a pohody pre každodenný život.

Stredisko               Aktivity a služby                 Prístup

 

Stredisko

Katschberghöhe

Katschberghöhe, nazývaný aj Katschi, je vysokohorské stredisko na hraniciach Salzburgska a Korutánska a zároveň vstupná brána do národných parkov Kärntner Nockberge a Hohe Tauern. Jeho poloha na slnečnej strane Álp mu garantuje nádherné vyhliadky na všetky svetové strany. Vyhľadávajú ho športovci, ktorí bažia po náročnej pešej či cyklistickej turistike vo vysokej nadmorskej výške, ale aj milovníci klasickej rodinnej dovolenky na zdravom vzduchu. K dispozícii sú však aj golfové a tenisové ihriská, možnost rybárčenia v okolitých riečkach a potokoch v údoliach pod Katschbergom.

 

 

V tunajšej nadmorskej výške až 2.220 m je prítomné minimum alergénov, preto je výborné miesto aj pre ozdravné pobyty pri respiračných ochoreniach. Katschberg sú hlavne rodinné hory - tunajšia infraštruktúra i ceny sú šité na mieru pre rodiny s deťmi. Nájdete tu množstvo ciest zjazdných pre kočíky, ihriská, parky i miestny vláčik "Tschu-Tschu-Bahn" ako aj kvalitné wellness svety v množstve rodinne zameraných hotelov.

Ideálny je aj prístup do tohoto prírodného raja - z diaľnice je to na vrchol sedla Katschberghöhe len 7 kilometrov.

Aktivity a služby

Aktivity

  • trekking (100km trás, množstvo horských chát priamo na svahoch), cyklistika, turistika, koče ťahané koňmi, výlety na koňoch, rafting, kaňoning, rybárčenie, golf,...
  • kúpalisko, lanový park a detský park, hľadanie pokladov pomocou GPS, segway, detské ihriská,...

 

Sommer Card

Kartu Sommer Card získate zdarma pri vybraných typoch ubytovania (zapojených je väčšina ubytovaní). Umožňuje prístup k viac než 100 prázdninovým zážitkom a viac než 100 Extra Bonus príležitostiam a to všetko zadarmo. Túto možnosť je možné využiť v čase od 1.6. do 31.10.2014.

Sommer Card je využiteľná na väčšinu atrakcií ponúkaných v danej lokalite - zdarma sú lanovky, kúpaliská a plavárne, návštevy múzeí a pamiatok, športové atrakcie (lanové parky, bobové dráhy...) a pod. Na mnohé ďalšie atrakcie sa vzťahujú zľavy (návštevy jaskýň, lukostrelba, požičovňa bicyklov, rafting, paragliding, bowling, rezervácie so zvieratami a iné).

Služby

  • v stredisku je obchod s potravinami a základnými potrebami, pošta, viacero športových obchodov, výborné reštaurácie ako aj bufety s občerstvením, kde si môžete vychutnať slnečné lúče z priestranných terás

Parkovanie

  • Parkovanie na záchytných a hotelových parkoviskách zdarma

Prístup (orientačné informácie)

  • Bratislava / Katschberghohe  (cez Leoben, Murau): 372 km (106 km mimo diaľnice)
  • Bratislava / Katschberghohe  (cez Graz, Villach): 495 km (15 km mimo diaľnice)
  • Bratislava / Katschberghohe  (cez Linz, Salzburg): 500 km (18 km mimo diaľnice)
Mapa

47.0587502343, 13.6159229279

Ubytovania

Hľadať