Schladming-Dachstein

Schladming-Dachstein

Oblasť Schladming-Dachstein je miesto zasvätené pohybu v každom ročnom období. Aj počas leta si tu prídu na svoje aktívni a rekreační športovci. Vďaka Sommer Card môžete využívať rôzne hodnotné atrakcie zdarma - stačí sa tu len ubytovať a potom si užívať.

Stredisko                Aktivity a služby              Prístup

Stredisko

Oblasť Schladming-Dachstein je miesto zasvätené pohybu v každom ročnom období. Aj počas leta si tu teda prídu na svoje aktívni a rekreační športovci. Mohutné vápencové steny na čele s bielym Dachsteinom, nespočetné horské vrcholy pripomínajúce rozbúrené kamenné more a uprostred nich horské jazerá a sviežo zelené pastviny – tak vyzerá pozemský raj v Schladmingských Tauroch. Známa a obľúbená oblasť zimných športov Schladming-Dachstein sa v lete premení na raj peších turistov.

Či už dávate prednosť pokojnému putovaniu s celou rodinou, alebo patríte k akčným športovcom, ktorí zdolávajú aj tie najstrmšie horské vrcholy, určite si prídete na svoje. Nekonečné kilometre trás pre horské bicykle vábia milovníkov horskej cyklistiky, do neba sa týčiace vrcholy čakajú na svojich dobyvateľov a vyše 300 horských jazier sa teší na to, ako osviežia telo i myseľ peších turistov.

Dachstein je známy ľadovec nad Ramsau, kde môžete lyžovať aj bežkovať celoročne.

 

Aktivity a služby (informácie a ceny sú orientačné)

  • Turistika, cykloturistika, paraglajding, kaňoning, rafting, gokart, horolezectvo, lanové parky, bobové dráhy, downhillové trasy, aktivity s horskými sprievodcami, WLAN-zóny zdarma
  • Obchody, reštaurácie, kaviarne

Sommer Card

Kartu Sommer Card získate zdarma pri vybraných typoch ubytovania (zapojených je väčšina ubytovaní). Umožňuje prístup k viac než 100 najlepším prázdninovým zážitkom a viac než 100 Extra Bonus príležitostiam a to všetko zadarmo. Túto možnosť je možné využiť v čase od 29.05. do 12.10.2014.

Sommer Card je využiteľná na väčšinu atrakcií ponúkaných v danej lokalite - zdarma sú lanovky (vrátane cesty až na vrchol Dachsteinu), autobusy, kúpaliská a plavárne, návštevy múzeí a pamiatok, športové atrakcie (lanové parky, bobové dráhy...) a pod. Na mnohé ďalšie atrakcie sa vzťahujú zľavy (návštevy jaskýň, lukostrelba, požičovňa bicyklov, rafting, paragliding, bowling, národný park Gesause, rezervácie so zvieratami a iné).

Parkovanie

  • Záchytné parkoviská pri hlavných údolných staniciach lanoviek, ale aj veľa súkromných parkovísk prislúchajúcich k samotnému ubytovaniu

Prístup (orientačné informácie)

  • Bratislava / Schladming: 360 km
Mapa

47.3164895, 13.7027388

Ubytovania

Hľadať