Taliansko - Sardínia

Taliansko - Sardínia

počet zjazdoviek
Lanovky a vleky:

...za menej ako 2 hodiny letu sa ocitnete v kúzelnom prostredí hebkých pláží, teplého mora a vynikajúcej talianskej kuchyne. Benvenuti Italia!

 

Taliansko je jedinečné pre každého návštevníka. Nie je divu, že patrí  najviac navštevovaným krajinám sveta. Pre návštevníkov zo Slovenskej republiky je Taliansko príťažlivé predovšetkým nekonečnými plážami, ktoré obmýva celkom 5 morí: Ligúrske, Tyrhénske, Stredozemné, Iónske a Jadranské, a tiež svojou blízkou dostupnosťou, kde za menej ako 2 hodiny letu sa ocitnete v kúzelnom prostredí hebkých pláží, šumiacich paliem a teplého mora... Navyše môžete počítať s kvalitnou úrovňou služieb a skvelou kuchyňou.

Sardínia

Sardínia je silne kresťanský ostrov so svojou špecifickou identitou a zvykmi, ktoré sa tu udržiavajú stáročia. Rodina je na prvom mieste, vplyv tradícií sa prejavuje aj v obliekaní a v  usporadúvaní rôznych slávností. Pre turistov, ktorí majú radi históriu a architektúru, ostrov ponúka niekoľko vyhliadkových veží, rímske mestá plné starých amfiteátrov a kúpeľov. Názov ostrova sa často vyskytuje aj v spoločenských rubrikách. Napríklad slovo „ Costa Smeralda“ znamená honosnosť a sídla tu majú talianska smotánka i hviezdy Hollywoodu. Na niektorých plážach je dokonca predpísané nosenie šperkov a drahých rób. Takže ak chcete stretnúť alebo zazrieť svojho obľúbeného herca či speváka na dovolenke, je možné, že ho stretnete práve tu. Sardínčania dodržiavajú – ako všetci južania – obednú siestu, a tak sa môže stať, že výlet za nákupmi môže skončiť skôr ako sa začne  a to pri zatvorených obchodoch. No v každom prípade má Sardínia svoje čaro a určite sa oplatí tento ostrov navštíviť.

Cestovné doklady

Kedže je Taliansko členom Európskej únie, občania Slovenskej republiky potrebujú pre vstup platný občiansky preukaz alebo platný cestovný pas. Vízum potrebujú klienti iba v prípade, ak chcú v krajine stráviť viac ako tri mesiace alebo vykazovať zárobkovú činnosť. Držitelia cestovných pasov iných štátov, sú povinní zabezpečiť si potrebné doklady na cestu na príslušnom veľvyslanectve alebo konzuláte. Ak sa chystáte si požičať auto, nemali by ste si zabudnúť platný medzinárodný vodičský preukaz.

S platnosťou  od 1. januára 2013 musí byť každý občan, teda aj maloletí,  držiteľom vlastného cestovného dokladu. 

Ubytovanie

V ponuke je veľa ubytovacích možností, cenovú ponuku vypracujeme priamo na vybraný termín a dané požiadavky.  K dispozícii sú 3*-4* hotely so stravovaním polpenzia, plná penzia, all inclusive.

Doprava

Letecká.

Odlet možný z: Bratislava

Prílet: Olbia

Letové dni: sobota

Dĺžka pobytu: 8/15 dní

Mapa

40.3983472, 9.7121206

Hľadať