Dovolenka na lodi

Dovolenka na lodi

6.6.22
Obrázok
Dovolenka na lodi a plavby (©Vallee de la Sarthe, Nicols) Lyžovačky v Alpách, Formula F1, www.hitka.sk

Najvyšší čas rozhodnúť o dovolenke, kým je ešte z čoho vyberať a kým sú dostupné zľavy! Ideálna dovolenka pre rodiny i partie priateľov je plavba loďou. Stačí vodičský preukaz a krátke zaškolenie pred plavbou. Plavte sa pohodlnou a ľahko manévrovateľnou loďou vybavenou kajutami, kúpeľňou, kuchynkou a objavujte krásy okolia vo vlastnom tempe. Na výber máte Taliansko, Maďarsko, Francúzsko, Holandsko, Nemecko a Portugalsko.

Maďarsko

Objavte čaro Maďarska - krajiny tokajských viníc a nádhernej prírody. Plavte sa národným parkom, spoznajte jazero Tisa, maďarskú pustu, historické vinice alebo ekocentrum s akváriom. Na výber je prístav Tokaj (430 km z Bratislavy a len 90 km z Košíc) alebo Kisköre (345 km z Bratislavy a len 180 km z Košíc).

Taliansko

Zažite mimoriadnu dovolenku na lodi v lagúnach v okolí Benátok, plavte sa pohodlnou ľahko manévrovateľnou loďou okolo ikonických miest severného Jadranu, objavte lagúny, užite si pláže okolo Jesola, vnímajte krásy malebných talianskych mestečiek.

Plavbu na lodi v Taliansku si môžete spestriť aj niektorou z letných slávností, ktoré sa tam v lete konajú. Sledovať ich môžete z paluby svojej prenajatej lode, alebo zakotvíte v mestečku a nasajete atmosféru priamo v dejisku. Benátky, Caorle, Chioggia či Lignano môžete spoznať aj inak!

Užite si dovolenku so všetkými, ktorých máte radi! Jeden model lodí na plavbu v Taliansku je upravený aj pre potreby osôb na vozíčku. Na palube sú širšie dvere, miesto schodov sú rampy, na hornú palubu pomôže hydraulický výťah.

Francúzsko

Vo Francúzsku je na výber 11 regiónov, v nich spolu 18 prístavov a 26 typov lodí pre max. 12 osôb. Francúzsko je tak skutočne plavebným rajom. Jeho splavné kanále a rieky sú totiž ideálne umiestnené po celej krajine, prechádzajú naozaj rôznorodými krami a povedľa väčšiny kanálov a riek vedú bývalé vlečné cestičky vhodné na cyklistiku. Francúzsko tak môžete spoznávať naozaj jedinečným a veľmi pohodlným spôsobom z hladiny vody a k tomu si vybiehať do okolia na bicykloch, ktorých zapožičanie určite odporúčame.

Hľadať