Viac informácií o plavbách

Byť kapitánom na vlastnej lodi, pripravovať si špeciality na lodnom sporáku, sledovať okolitú krajinu z okna svojej kabíny či vnímať netypické pohľady na čarovnú krajinu s pohárom vína v ruke z vyhliadkovej paluby – to je dovolenka, ktorá Vám prinesie neopakovateľné dojmy a zážitky, avšak celou svojou filozofiou sa vymyká súčasným trendom masovej dovolenkovej turistiky.

Až na špeciálne výnimky (dĺžka lode 13m a viac) nepotrebujete pritom žiadne oprávnenie na vedenie lode! 

Romantická plavba na riečnej lodi je ideálnou dovolenkou pre všetkých, ktorí chcú prežiť neobvyklé a nezabudnuteľné zážitky.

Nájdite si čas objaviť krásy Francúzska, Holandska, Nemecka, Portugalska či Maďarska a stráviť príjemné chvíle v srdci prírody v rytme udávanom pokojným tokom vody...

Ako to funguje

Riadenie lode je zvládnuteľné aj pre nováčikov a nepotrebujete naň žiadne špeciálne oprávnenie (výnimkou sú lode dĺžky 13 m a viac a plavby v okolí Berlína). Postačí jednoduchá inštruktáž k technike plavby v prvý deň a je z vás kapitán.

Dovolenka na palube lode má svoje špecifiká. Budú sa vám teda hodiť nejaké praktické informácie.

Plavbu si môžete rôzne spestriť výletmi na bicykloch, kúpaním, rybárčením... Prečítajte si o aktivitách.

 

   

  Lode

  Rôzne verzie riečnych lodí majú kapacitu 2 až 12 osôb a tie väčšie sú teda vhodné pre malé partie či 2-3 rodiny. Tie menšie zase pre dvojice či jednotlivcov. Štandard lodí je tiež rôzny. Od jednoduchšie vybavených až po luxusnejšie verzie lodí úrovne VIP či Confort s kabínami vybavenými vlastným WC a sprchou, za niektoré je možné pripojiť i bazénik s vyhrievanou a filtrovanou vodou (2,55 x 3,10 m, obsah 700 l, pre 3 osoby, premeniteľný na terasu, k dispozícii v Alsasku, Akvitánsku, Gaskonsku, Bretónsku, Charente, Franche-Comté a Midi) - pozor, pri pripojení bazénika za lode OCTO©, SIXTO©, N1300, N1310, N1350 a N1350 VIP je potrebné povolenie na vedenie lode.

  Pobyt na lodi si však vždy vyžaduje istú toleranciu voči ostatným pasažierom na lodi. Každá loď má vlastnú kúpeľňu, sprchovací kút, WC, salón s kuchynským kútom a často až 360° výhľadom, veľkoplošné posuvné bočné okná či otvárateľné steny alebo strechy.

  Bezpečnosť na lodi

  Presuny medzi prednou a zadnou časťou lode sú zabezpečené protišmykovým povrchom, držadlom a 60 cm zábradlím (okrem R750 a N800). Zadná terasa rady Sedan a Confort je v rovnakej výškovej úrovni ako salón, nehrozí teda žiadne zakopnutie. Predná terasa rady Confort je pre maximálnu bezpečnosť dostupná chodbičkou zapustenou do trupu lode takmer 1 m. Všetky tieto kritériá umožňujú pohyb na palube lodí aj deťom a osobám so zníženou mobilitou.

  Výber lode

  Do úvahy berte jej rozmery, kapacitu (napr. 4-6 znamená že odporúčaný počet osôb sú 4 a maximálny 6, rozdiel tvoria najčastejšie 2 lôžka v salóne), rozdelenie kabín, vnútorné vybavenie, prvky zaisťujúce bezpečnosť detí...

  • ak hľadáte jednoduchú a ľahkoovládateľnú loď za zaujímavú cenu, vyberte si sériu Riviera
  • ak hľadáte loď pre 2 osoby, voľte medzi loďami Estivale (Duo), Sedan (800, Primo).
  • ak máte deti, ideálna je séria Sedan alebo Estivale: zadná terasa je v úrovni obývačky a prechodu medzi interiérom a exteriérom teda nebránia schody, zábradlie terasy má výšku cca 1m a vďaka posuvným priehľadným dverám je zo salónu výhľad na terasu, takže môžete svoje deti bez problémov sledovať
  • ak hľadáte loď pre 2, 3, alebo 4 páry, vyberte si sériu Confort, kde má každá kajuta svoju kúpeľňu  
  • skutočné potešenie z plavby Vám poskytne nová generácia Estivale, ktorá disponuje veľmi kvalitným vybavením a jednoduchým prístupom na loď (vďaka bočným a zadným dvierkam)  

  Tu je prehľad lodí podľa kapacity (vyššie číslo označuje kapacitu lode s obsadenými lôžkami v salóne):

  • lode pre 2-4 osoby: Estivale DUO, Sedan PRIMO©, Sedan 800
  • lode pre 4-6 osoby: Estivale QUATTRO & QUATTRO S©, SIXTO© PRESTIGE, SIXTO© PRESTIGE C, Confort 900 a 900 DP, Confort 1350 VIP
  • lode pre 6-8 osôb: Estivale SIXTO©, Estivale SIXTO© GREEN, Confort 1100, Sedan 1000 & 1010, Riviera 920, Riviera 1120
  • lode pre 8-10 osôb: Estivale OCTO©, Estivale OCTO© FLY C, Confort 1350, Sedan 1150, 1160, 1160N & 1170, Riviera 1130
  • lode pre 10-12 osôb: Sedan 1310

   

  Okrem vyššie zmieňovanej flotily Nicols je možné objednať aj iné typy lodí, dostupné v krajinách ako Česko, Taliansko, Poľsko, Holandsko, Belgicko, Írsko, Anglicko či Švédsko.

   Novinky
   • Nové lode: Sixto Green pohaňaná elektrinou a teda plaviaca sa tichúčko a bez znečisťovania (zatiaľ v Alsasku), Octo Fly C s najmodernejším vybavením. K novším modelom sa radia aj Sixto Prestige C (vo vybavené klimatizácia, riadenie zvnútra aj z paluby, TV so satelitnou anténou, mikrovlnná rúra, umývačka riadu) a Confort 900 DP (oproti Confort 900 má dvojité pilotovanie, teda aj na hornej palube).
   • Vylepšenie rady Confort: všetky lode Confort 1350 a 1100 majú elektrické toalety.
   • Formula All inclusive na týždenné a dlhšie plavby, ktorá zahŕňa 2 bicykle + plavebného sprievodcu + upratanie na konci plavby + uteráky a utierky + pohonné hmoty (400-630 € podľa typu lode). 
   • Možnosť priplatiť si gril (40 € /týždeň), wifi (50 € /týždeň) a oddychový matrac na palubu (10 €).
   • Nová destinácia Maďarsko or roku 2020

    

    Zľavy

    V priebehu sezóny sa na plavby vzťahujú rôzne zľavy - napr. v závislosti od termínu a dĺžky plavby, od obsadenosti a typu lode, od oblasti alebo od termínu objednávky. Aktuálne zľavy nájdete pod cenníkmi lodí resp. zoskupené pod linkom Akcie a zľavy.

     Hľadať