Viac informácií o plavbách

Byť kapitánom na vlastnej lodi, pripravovať si špeciality na lodnom sporáku, sledovať okolitú krajinu z okna svojej kabíny či vnímať netypické pohľady na čarovnú krajinu s pohárom vína v ruke z vyhliadkovej paluby – to je dovolenka, ktorá Vám prinesie neopakovateľné dojmy a zážitky, avšak celou svojou filozofiou sa vymyká súčasným trendom masovej dovolenkovej turistiky.

Až na špeciálne výnimky (dĺžka lode 13m a viac) nepotrebujete pritom žiadne oprávnenie na vedenie lode! 

Romantická plavba na riečnej lodi je ideálnou dovolenkou pre všetkých, ktorí chcú prežiť neobvyklé a nezabudnuteľné zážitky.

Nájdite si čas objaviť krásy Francúzska, HolandskaÍrska, Nemecka, Portugalska či Maďarska a stráviť príjemné chvíle v srdci prírody v rytme udávanom pokojným tokom vody...

 

Viac informácií o plavbách v Taliansku nájdete tu: Viac info o plavbách v Taliansku

 

Ako to funguje

Riadenie lode je zvládnuteľné aj pre nováčikov a nepotrebujete naň žiadne špeciálne oprávnenie (výnimkou sú lode dĺžky 13 m a viac). Postačí jednoduchá inštruktáž k technike plavby v prvý deň a je z vás kapitán (v Holandsku je pre všetkých 1-hodinová inštruktáž spoplatnená sumou 50 €, v Nemecku je 3-hodinová inštruktáž spoplatnená sumou 55 € pre tých, čo nemajú kapitánske skúšky).

Dovolenka na palube lode má svoje špecifiká. Budú sa vám teda hodiť nejaké praktické informácie.

Plavbu si môžete rôzne spestriť výletmi na bicykloch, kúpaním, rybárčením... Prečítajte si o aktivitách.

 

 

Lode

Rôzne verzie riečnych lodí majú kapacitu 2 až 12 osôb a tie väčšie sú teda vhodné pre malé partie či 2-3 rodiny. Tie menšie zase pre dvojice či jednotlivcov. Štandard lodí je tiež rôzny. Od jednoduchšie vybavených až po luxusnejšie verzie lodí úrovne VIP či Confort s kabínami vybavenými vlastným WC a sprchou.

Za niektoré lode je možné pripojiť i bazénik s vyhrievanou a filtrovanou vodou (2,55 x 3,10 m, obsah 700 l, pre 3 osoby, premeniteľný na terasu, k dispozícii v Alsasku, Akvitánsku, Charente, Franche-Comté a Midi) - pozor, pri pripojení bazénika za lode dlhšie 13 m a viac (OCTO©, SIXTO©, N1300, N1310, N1350 a N1350 VIP) je potrebné povolenie na vedenie lode. Bazénik nie je možné pripojiť za lode kategórie Fly a lode N800, Primo a R920.

Pobyt na lodi si však vždy vyžaduje istú toleranciu voči ostatným pasažierom na lodi. Každá loď má vlastnú kúpeľňu, sprchovací kút, WC, salón s kuchynským kútom a často až 360° výhľadom, veľkoplošné posuvné bočné okná či otvárateľné steny alebo strechy.

Bezpečnosť na lodi

Presuny medzi prednou a zadnou časťou lode sú zabezpečené protišmykovým povrchom, držadlom a 60 cm zábradlím (okrem R750 a N800). Zadná terasa rady Sedan a Confort je v rovnakej výškovej úrovni ako salón, nehrozí teda žiadne zakopnutie. Predná terasa rady Confort je pre maximálnu bezpečnosť dostupná chodbičkou zapustenou do trupu lode takmer 1 m. Všetky tieto kritériá umožňujú pohyb na palube lodí aj deťom a osobám so zníženou mobilitou.

Výber lode

Do úvahy berte jej rozmery, kapacitu (napr. 4-6 znamená že odporúčaný počet osôb sú 4 a maximálny 6, rozdiel tvoria najčastejšie 2 lôžka v salóne), rozdelenie kabín, vnútorné vybavenie, prvky zaisťujúce bezpečnosť detí...

 • ak hľadáte jednoduchú a ľahkoovládateľnú loď za zaujímavú cenu, vyberte si sériu Riviera
 • ak hľadáte loď pre 2 osoby, voľte medzi loďami Estivale (Duo), Sedan (800, Primo).
 • ak máte deti, ideálna je séria Sedan alebo Estivale: zadná terasa je v úrovni obývačky a prechodu medzi interiérom a exteriérom teda nebránia schody, zábradlie terasy má výšku cca 1m a vďaka posuvným priehľadným dverám je zo salónu výhľad na terasu, takže môžete svoje deti bez problémov sledovať
 • ak hľadáte loď pre 2, 3, alebo 4 páry, vyberte si sériu Confort, kde má každá kajuta svoju kúpeľňu  
 • skutočné potešenie z plavby Vám poskytnú lode Estivale, ktoré disponujú kvalitným vybavením a jednoduchým prístupom na loď (vďaka bočným a zadným dvierkam)  
 • najvyššiu kvalitu lodí nájdete v kategórii Fly, ktorá ponúka dostatok priestoru, každá kajuta má svoju kúpeľňu, okrem terasy na dolnej palube máte posedenie aj na hornej terase a dokonca vrátane grilu a umývadla, horná terasa ponúka aj lehátka a tieniacu markízu..
 • ak hľadáte loď na plne elektrický príp. hybridný pohon, vyberte si lode QUATTRO® Fly C Green (4-6 osôb) alebo Estivale SIXTO® Green (6-8 osôb). Lode sú úplne tiché, vydržia bez nabitia 8 hodín plavby, nabíjanie trvá len 2 hodiny a je jednoduché a navyše nezaťažujú životné prostredie.

Tu je prehľad lodí podľa kapacity (vyššie číslo označuje kapacitu lode s obsadenými lôžkami v salóne):

 • lode pre 2-4 osoby: Estivale DUO®, Sedan PRIMO®, Sedan 800
 • lode pre 4-6 osoby: Estivale QUATTRO® & QUATTRO® S, QUATTRO® Fly C, QUATTRO® Fly C Green, SIXTO® PRESTIGE, SIXTO® PRESTIGE C, Confort 900 a 900 DP, Confort 1350 VIP
 • lode pre 6-8 osôb: Estivale SIXTO®, SIXTO® Fly C, Estivale SIXTO® Green, Confort 1100, Sedan 1000 & 1010, Riviera 920, Riviera 1120
 • lode pre 8-10 osôb: Estivale OCTO®, OCTO® FLY, OCTO® FLY C, Confort 1350, Sedan 1150, 1160, 1160N & 1170, Riviera 1130
 • lode pre 10-12 osôb: Sedan 1310, OCTO® FLY 12
Novinky
 • 2023: Doplnenie slnečnej striešky a klimatizácie napájanej na elektrinu z prístavu na lode Quattro S a Quattro B.
 • 2023: Jednosmerné plavby v Nemecku (medzi Lübz a Fürstenberg) na 1 týždeň, 10/11 dní alebo 2 týždne.
 • 2023: zníženie počtu jednosmerných plavieb v Bretónsku kvôli prácam na kanáli z Nantes do Brest, plavby možné len z Glénac.
 • Nové lode: Estivale Sixto Green (6-8 osôb) a Quattro Fly C Green (4-6 osôb) poháňané elektrinou a teda plaviacé sa tichúčko a bez znečisťovania (zatiaľ v Alsasku) a rada lodí Fly s najmodernejším vybavením (Quattro Fly C, Sixto Fly, Octo Fly, Octo Fly C, Octo Fly 12). K novším modelom sa radia aj Sixto Prestige C (vo výbave klimatizácia, riadenie zvnútra aj z paluby, TV so satelitnou anténou, mikrovlnná rúra, umývačka riadu) a Confort 900 DP (má dvojité pilotovanie, teda aj na hornej palube).
 • Vylepšenie rady Confort: všetky lode Confort 1350 a 1100 majú elektrické toalety.
 • Formula All inclusive na týždenné a dlhšie plavby, ktorá zahŕňa 2 bicykle + plavebného sprievodcu + upratanie na konci plavby + uteráky a utierky + pohonné hmoty (cena od 505 € podľa typu lode). 
 • Možnosť priplatiť si gril (50 € /týždeň), wifi (50 € /týždeň) a oddychový matrac na palubu (12 €).
 • Nová destinácia Maďarsko

 

Zľavy

V priebehu sezóny sa na plavby vzťahujú rôzne zľavy - napr. v závislosti od termínu a dĺžky plavby, od obsadenosti a typu lode, od oblasti alebo od termínu objednávky. Aktuálne zľavy nájdete pod cenníkmi lodí resp. zoskupené pod linkom Akcie a zľavy.

Hľadať