Orebič

Orebič

Dalmácia
dĺžka zjazdoviek v kilometroch
Lanovky a vleky:

Turistami vyhľadávané mestečko Orebič sa nachádza v srdci slávnej vinárskej oblasti. Má krásnu prírodu a krištáľovo čisté more, prevažne s kamienkovými plážami s pozvoľným vstupom do vody. Nad pobrežím sa majestátne vypína horský masív.

Stredisko

Orebič sa nachádza v juhozápadnej časti poloostrova Pelješac. Leží oproti ostrovu a mestu Korčula, od ktorého je oddelený úzkym Pelješackým prielivom (široký 1,5 km). Dopravné spojenie vede po pevnina cez úzku šíju pri mestečku Ston. Vlastnou dopravu je tiež možné využiť trajekt Ploče-Trpanj.

Orebič je položený v srdci slávnej vinárskej oblasti. Je to turistami vyhľadávané miesto s krásnou prírodou a křištálovo čistým morom. Prevažujú kamienkové pláže s pozvoľným vstupom do vody, na kraji Orebiča je známa piesková pláž Trstenica. Pláže sú lemovane bohatou zeleňou, rastú tu storočné borovice, cyprusy, olivovníky.  Nad pobrežím sa majestátne vypína horský masív s najvyšším vrcholom Sveti Ilja (961 m n. m.). Od historicky cenného františkánskeho kláštora z 15. st. nad mestečkom sú nádherné výhľady na Pelješacký prieliv a Korčulu.

Najrušnejším miestom Orebiča je pochopiteľne prístav, odkiaľ vyplávava aj trajekt na Korčulu. Z prístavu smerom k pláži Trstenica vedie pozdĺž more pešia promenáda, ktorá ožíva hlavne vo večerných hodinách, nájdete tu reštaurácie, pizzerie, kaviarne... Budovy v historickom centre s kostolom pochádzajú z 15.-17. st. Bohatú históriu miestneho lodiarstva si môžete prehliadnuť v miestnom Námornom múzeu na mestskej promenáde.

  Iné aktivity a služby

  Aktivity

  Orebič je ideálne miesto pre strávenie kľudnej a príjemnej, ale aj aktívnej dovolenky. Pobyt a leňošením pri mori si môžete spestriť výletmi. Napr. na ostrov Korčula, do rovnomenného starobylého mesta s hradbami, malebnými uličkami, obchodíkmi, trhmi a typickým prístavom. Dostanete sa sem ľahko loďou alebo trajektom (15 min. plavby). Tiež sú v ponuke celodenné výlety na okolité ostrovy Badija a Vrnik, spojené s kúpaním na piesočnej pláži Lumbarda na ostrove Korčula. Tiež máte možnosť navštíviť či už loďou, autobusom alebo vlastným autom vyhlásený historický Dubrovník, mesto zapísané v UNESCO. Obľúbený je tiež lodný výlet na ostrov Mljet, národný park UNESCO – po dvojhodinovej plavbe strávite deň príjemnou prechádzkou kúzelnou prírodou, plavbou lode po jazere ku kláštoru a kúpaním v slano-sladkom jazere. Novinkou je divadelné predstavenie historickej hry MOREŠKA so spevom a šermiarskými súbojmi.

   Prístup
   • Bratislava / Orebič: 900 km
   Mapa

   42.9757655, 17.1778637

   Ubytovania

   Hľadať