Umag

Umag

Istria
dĺžka zjazdoviek v kilometroch
Lanovky a vleky:

Prímorské kúpeľné letovisko, kde nájdete všetky druhy pláži - kamenné platne, skaly, guľaté kamienky ale aj piesok a pritom je to zo Slovenska jedno z najbližších prímorských letovísk. Veľa zelene, história, športové aktivity a mnoho iného sem opakovane lákajú všetky vekové kategórie. 

Stredisko

Umag je pekné prímorské mestečko s typickou prímorskou atmosférou. Je prvým najsevernejším turistickým strediskom na západnej strane Istrie, leží len niekoľko kilometrov od hranice so Slovinskom. Nachádza sa tu množstvo zelene a možností bohatého športového vyžitia. Umag sa rozprestiera pozdĺž pobrežia v dĺžke viac ako 8 km.

Hlavné strediská sú spojené so samostatným historickým mestom Umag elektrickým vláčikom a miestnou dopravou. V úzkych uličkách, ktorých história siaha až do čias Rímskej ríše, zažijete neopakovateľnú atmosféru. Minigalérie s dielkami miestnych umelcov, deti, ktoré vám ponúkajú nádherné mušle, kaviarničky, obchodíky s výšivkami a suvenírmi, reštaurácie s pochúťkami z morských živočíchov. Na hlavnom námestí bol v 15. storočí postavený na rímskych základoch kostol, kde môžete obdivovať barokové obrazy a gotické sochy. Bohoslužby sa slúžia striedavo v chorvátčine a taliančine. Prístav pre jachty a iné lodičky lemuje promenáda s viacerými kaviarničkami, reštauráciami, obchodíkmi, detskými atrakciami a detským ihriskom.

Iné aktivity a služby

Aktivity

Turistická časť Katoro a Stella Maris sa stali modernými strediskami, ktorým v posledných rokoch pomohol zahraničný investor. Väčšina hotelov a apartmánových domov je po renovácii. V stredisku Katoro pribudli bazény a amfiteátrová reštaurácia. Počas celého dňa tu prebiehajú programy animátorov a večer si v amfiteátri môžete pozrieť zábavné programy. More je krásne, čisté, tmavomodré. V blízkosti mora sú neodmysliteľné kaviarničky a reštaurácie.
Umag je stále predovšetkým kúpeľným strediskom a preto sa večer po jedenástej na väčšine terás kaviarní končí hudobná produkcia.
Šport patrí v Umagu k neoddeliteľnej súčasti dovolenky - sú tu vynikajúco upravené chodníky pre korčuliarov, cyklistov, nájdete tu aj požičovne. Pre tenistov sú k dispozícii desiatky tenisových kurtov a tenisových škôl. Neodmysliteľnou súčasťou sú volejbalové ihriská a stolnotenisové centrá. Pre rodičov s deťmi sú určené detské centrá s celodennou opaterou a zábavou.
Neďaleko strediska sa nachádza aj súkromná platená nudapláž.

Prístup
  • Bratislava / Umag: 580 km
Mapa

45.4368653621, 13.526245925

Ubytovania

Hľadať