Ostrov Krk

Ostrov Krk

Kvarner
dĺžka zjazdoviek v kilometroch
Lanovky a vleky:

Krk je najväčším z jadranských ostrovov a zároveň pre nás najbližším. Je príjemne rozmanitý, čo sa týka prírody týka a jeho historický význam pripomínajú početné pamiatky, hlavne sakrálne.

Stredisko

Je najväčším a zo Slovenska najbližším z chorvátskych ostrovov. Pre mnohotvárny reliéf a rozmanitú prírodu s príjemnou klímou je už vyše sto rokov magnetom pre turistov. Spojenie s pevninou je možné trajektom alebo Krčským mostom. Ostrov bol osídlený už za antických čias, nájdeme tu celý rad staviteľských pamiatok od románskych, gotických až po barokové, napr. kostolík sv. Donata v Punate alebo barokový farský kostol sv. Trojice z 18. storočia. Baška na juhovýchodnej strane Krku s výhľadom na protiľahlé pohorie Velebit má najkrajšiu pláž ostrova. 

Šilo je mestečko na severovýchodnej strane ostrova Krk, oproti Crikvenickej riviére, s ktorou je spojené trajektovou dopravou. V členitých zátokách na východnom pobreží ostrova sú miesta ideálne pre kľudnú dovolenku – menšie dedinky Šilo, Klimno, Soline s pieskovými, štrkovými a skalnatými plážami, pri Soline je pláž s liečivým bahnom.  

Iné aktivity a služby

Aktivity

Štvorkilometrová pobrežná promenáda lemovaná reštauráciami a krčmičkami je príjemná nielen na prechádzky, ale aj na bicyklovanie, jogging, jazdu na kolieskových korčuliach. Premáva po nej turistický vláčik.

Ponuka športových aktivít je tu bohatá - tenis, minigolf, futbal, podmorský rybolov, potápanie, plachtenie. Neďaleko Bašky bola v románskom benediktínskom kostolíku sv. Lucie nájdená jedna z najstarších písomných pamiatok v chorvátskom jazyku - Bašćanska ploča. Je tu aj vlastivedné múzeum Zavičajni muzej. 

Prístup
  • Bratislava / Krk: 550 km
Mapa

45.0268594588, 14.5719909668

Ubytovania

Hľadať