Ostrov Rab

Ostrov Rab

Kvarner
dĺžka zjazdoviek v kilometroch
Lanovky a vleky:

Obľúbený ostrov s borovicovými lesmi a krásnymi plážami ponúka množstvo športových aktivít. Možnosť autobusovej dopravy.

Stredisko

Ostrov Rab

Populárne tradičné stredisko bujnými borovicovými lesmi, krásnymi plážami, miernou klímou a množstvom cenných kultúrnych pamiatok, ktoré vypovedajú o histórii ostrova. 

História cestovného ruchu tu siaha už do obdobia prelomu 19. a 20. storočia. Prechádzať sa tu budete starobylými uličkami rovnomenného mestečka, odpočiniete si v prístave, kde se rekreoval i bývalý anglický král Eduard VIII. Rab so svojim stredovekým centrom je hlavným mestom ostrova. Je romantickým mestom plným kostolov, múzeí, galérií, tavern či kaviarní. Ochutnáte miestnu výbornú zmrzlinu a dalšie kulinárske špeciality tohoto kraja. 

Na svoje si prídu určite milovníci členitého pobrežia s početnými romantickými zákutiami a príležitosťami na kúpanie v blankytne modrom Jadrane. Ostrov sa pýši i druhým najvyšším množstvom slnečného svitu v Stredomorí (približne 2600 hodín ročne). Ostrov Rab je i významným klimatickým kúpeľným miestom, kde i vy máte možnosť liečiť sa priamymi účinkami vzduchu, morskej vody a slnka. Je vhodný aj pre rodinnú dovolenku (piesočné pláže nájdete napr. v letovisku Lopar - San Marino). 

Spojenie ostrova Rab s pevninou je zabezpečené krátkym trajektom z Jablanace do Mišnjaku.

  Iné aktivity a služby

   

  Aktivity na ostrove

  • Tenis, požičovne lodí, vodné lyžovanie, potápanie. Vzhľadom k veľmi členitému pobrežiu je ostrov veľmi obľúbený u majiteľov lodí a rybárov (najmä v septembri!)
  • Kamienkové pláže (odporúča sa kúpacia obuv), v Lopar a Kampor piesočnatá pláž

  Aktivity v meste

  • Tenis, jachting, požičovňa lodí a surfov, jazda na vodných lyžiach, 3 potápačské školy, rybárčenie (najmä v septembri)
  • Rôzne akcie ako rytierske turnaje, či pouličné umenie, kedy sa celé mesto mení na jednu veľkú galériu

  Výlety

  Plitvické jezerá - mikrobusom

  Výlety loďou:

  - Plavba okolo ostrova Rab s návštevou ostrova Krk - letovisko Baška.

  - Romantická plavba nie len za prírodnými krásami ostrova Rabu, ale aj susedných ostrovov

  - Ostrov Lošinj, výlet s rybárčením, pešia prehliadka mestečka Rab

   Prístup
   • Bratislava / Rab: 615 km
   Mapa

   44.7545513, 14.7617874

   Ubytovania

   Hľadať