Letné karty v Korutánsku

Letné karty v Korutánsku

Korutánsko (nemecky Kärnten) je rakúska spolková krajina, ktorá sa nachádza na juhu Rakúska. Má rozlohu 9.536 km², počet obyvateľov je približne 560.000.

Hranicu s Talianskom a Slovinskom tvoria Alpy, od Salzburska je oddelené pohorím Taury, na východe susedí so Štajerskom a na západe s východným Tirolskom.

Hlavným mestom je Klagenfurt, ďalším významným strediskom je Villach.

Korutánsko je skutočným rajom pre aktívnu dovolenku: mierne podnebie s veľkým počtom slnečných hodín, k tomu čerstvé miestne kulinárske dobroty, prírodné krásy hôr aj jazier a taktiež kultúra.

Je možné zakúpiť si výhodne kartu pre celú oblasť bez viazanosti na ubytovanie, alebo získať lokálne karty zdarma pri ubytovaní v partnerských zariadeniach. V ponuke sú za príplatok aj špeciálne bike a golf karty.  

  Karty za poplatok

  Kärnten Card

  Kärnten Card otvára dvere k viac ako stovke výletných miest a približne päťdesiatim bonusovým partnerom. Karta prináša výborné tipy na dovolenku v Korutánsku. Môžete sa zviesť jednou z mnohých lanoviek, prejsť sa po najkrajších korutánskych panoramatických cestách, alebo si jednoducho počas plavby loďou oddýchnuť po náročnom dni. 

  Kärnten Card ponúka pre každého niečo. V ponuke nájdete tiež mnoho múzeí, úchvatné zoologické záhrady, rozmanité akvaparky a mnoho ďalších možností trávenia voľného času.

  Karta nie je viazaná a podmienená ubytovacími službami, je možné ju zakúpiť za zvýhodnenú cenu a následne už počas celej sezóny len užívať jej výhody.

   

  Nízka sezóna

  1.4.-3.6. a 10.9.-5.11.2023

  Vysoká sezóna

  4.6.-9.9.2023

  Dospelý, 1 týždeň 52 € 58 €
  Dieťa, 1 týždeň 27 € 31 €
  Dospelý, 2 týždne 66 € 73 €
  Dieťa, 2 týždne 34 € 38 €

  Zľava: dieťa narodené 2008 - 2016

  Zdarma: deti do 6 rokov a od 3. dieťaťa (všetky tri deti musia mať ročník narodenia 2008 až 2016) - platí pre rodinu

  Karty je možné zakúpiť u nás v kancelárii ešte pred odchodom na dovolenku! 

   

  Bike Card

  Bike Card "Flow Trails Kärnten" je v rámci Rakúska naozaj jedinečná karta. Je platná od mája do októbra v šiestich rakúskych bike parkoch (Nassfeld, Weissensee, Turracher Höhe, Bad Kleinkirchheim, Petzen, Koralpe) a vďaka nej si milovníci jazdy na horskom bicykli môžu vychutnať 30 rozmanitých flow trailov.

   

  Alpe-Adria-Golf Card

  Zahrajte si golf hneď v troch krajinách!

  Vďaka cezhraničnej karte Alpe-Adria-Golf Card si za jednotnú cenu môžete zahrať golf na 20 najkrajších golfových ihriskách v Korutánsku, Slovinsku a Taliansku. V ponuke nájdete navyše 40 partnerských hotelov s atraktívnymi balíčkami služieb. Karta zahŕňa počet greenov podľa výberu: 3 greeny /195 €, 4 greeny /260 € alebo 5 greenov /310 €. S touto bonusovou kartou máte počas dovolenky príležitosť zahrať si golf hneď v troch štátoch. V Korutánsku sa na tejto spolupráci podieľa 10 golfových ihrísk.

  Karty ZDARMA k ubytovaniu

  Vo všetkých regiónoch vám vieme zabezpečiť ubytovanie, ku ktorému viete získať zdarma regionálnu kartu. 

  Informujte nás o vašich predstavách a my vám pošleme ponuku.

   

  Wörthersee PLUS Card

  Srdce Korutánska bije v okolí Wörthersee, Klagenfurtu a regiónu Mittelkärnten. V tejto oblasti nájdete najviac výletných cieľov a možností trávenia voľného času. Ak do konca októbra prenocujete v jednom z troch uvedených regiónov, získate automaticky kartu Wörthersee PLUS Card zdarma. Karta obsahuje celý rad výhod, napríklad bezplatnú návštevu pamätihodností a aktivity so zľavou až 50 %, najlepšie tipy na výlety alebo športové, kultúrne a kulinárske programy, ktorých sa môžete zúčastniť zdarma alebo s veľkou zľavou.

   

  Millstätter See Inclusive Card

  Ak prenocujete v jednom z partnerských hotelov, kartu získate zdarma. Dajú vám ju na recepcii priamo do ruky a potom už môžete začať využívať zaujímavé ponuky. Patrí k nim 40 atrakcií v okolí jazera (napríklad bezplatné vstupy do múzeí, kúpalísk  - vybudované pláže na brehoch jazera), prejazdy po horských cestách (v Rakúsku sú bežne platené horské cesty, ktoré vedú k zaujímavostiam a krásnym miestam), alebo plavba loďou a okrem toho na vás čakajú aj športové a rodinné programy so zľavou až 40 percent.

   

  Nationalpark Kärnten Card

  Viac ako 100 zážitkov! Motto národného parku Hohe Tauern znie "Stavte všetko na jednu kartu!". Nie je to ale len tak hocijaká karta. Nationalpark Kärnten Card kombinuje viac ako 100 zážitkov z klasickej Kärnten Card a celý rad bonusových služieb regiónu Hohe Tauern. Karta nie je dostupná vo voľnom predaji, ale získajú ju zdarma hostia v zmluvných ubytovacích zariadeniach. Okrem využívania aktivít z Kärnten Card sa môžete zadarmo zúčastniť napr. peších túr so sprievodcom, navštíviť múzeum kozorožcov, alebo sa pozrieť na kúpalisko Stall v Mölltal. Karta zahŕňa aj oblasť Glossglockner.

  Vybrané ubytovania si môžete pozrieť TU, k dispozícii je samozrejme aj viacero iných.

   

  Erlebnis Card

  Nezabudnuteľné zážitky z dovolenky čakajú aj na návštevníkov regiónu Villach. Každý z nich tu totiž dostane pri ubytovaní zdarma kartu Erlebnis Card. V závislosti na ročnom období, v ktorom tu trávite dovolenku, vám karta ponúka celý rad bezplatných možností, ako lepšie spoznať Villach a jeho okolie. V ponuke nájdete tematické prehliadky mesta, paddleboarding, skúšobné lekcie lezenia alebo jazdu na e-biku. Ak radi trávite svoju dovolenku aktívne, je pre vás táto karta ideálna voľba. Balíček tiež zahŕňa obsiahly program v celom regióne i zdarma prepravu po regióne.

  Oblasť Villach - Faaker See - Ossiacher See je dovolenkovým rajom na juhu Rakúska.

  Vybrané ubytovania si môžete pozrieť TU, k dispozícii je samozrejme aj viacero iných.

   

  Gästekarte Weissensee

  Najväčšou prednosťou jazera Weissensee je jeho panenská príroda. Vďaka programu "Erlebnispass mobil +", ktorý ponúka väčšina hotelov, máte možnosť využiť autobus do národného parku, turistický bus alebo transfer na stanicu zdarma. Okrem toho získate zľavy na e-biky, taxi, člny, výlety loďou alebo prechádzky na koči ťahanom koňmi. Kartu vydajú zdarma všetky ubytovacie zariadenia pri jazere. Karta samotná ponúka mnoho atraktívnych zliav, napríklad na rybárske povolenia, jazdu horskou dráhou, minigolf alebo saunu.

   

  Aktiv Card Klopeiner See/Südkärnten

  Správna dovolenka je aj o rovnováhe medzi relaxom a aktivitami. O aktivity sa postará Aktiv Card Südkärnten, ktorú zadarmo získa každý návštevník už po jednom prenocovaní v regióne. S kartou sa môžete zúčastniť mnohých bezplatných aktivít. V ponuke nájdete jazdu na horskom bicykli, pešie túry, potápanie, jogu, jazdu na kolieskových korčuliach, paddleboarding, golf a ďalšie aktivity. K dispozícii je tiež dostatok programov pre deti, výlet historickým vlakom alebo transfery na stanicu.

   

  Nassfeld/Pressegger See +Card

  Prémiovú kartu regiónu Nassfeld-Pressegger See +Card  získate zadarmo pri prenocovaní v zmluvných ubytovaniach a kartu BASIC pri prenocovaní vo všetkých nezmluvných ubytovaniach. Okrem programov mobility, ku ktorým patria cyklobusy a jazda horskou dráhou, karta takisto zahŕňa túry na horskom bicykli i pre peších so sprievodcom, bezplatné vstupy na kúpalisko a viaceré výletné miesta. Okrem toho môžete využiť aj veľké zľavy na najrôznejšie voľnočasové aktivity.

  Vybrané ubytovania si môžete pozrieť TU, k dispozícii je samozrejme aj viacero iných.

   

  Lesachtal Card

  Údolie Lesachtal sa nachádza uprostred nedotknutej panenskej prírody a skrýva mnoho zaujímavostí. Ak sa ubytujete v zmluvných zariadeniach, získate túto kartu úplne zadarmo. Nielenže s ňou môžete bezplatne cestovať všetkými autobusovými linkami zadarmo, ale naviac získate aj výrazné zľavy na aktivity. Okrem jazdy horskou dráhou a zľavnených túr so sprievodcom nájdete v ponuke aj zážitky typu "slow food", ako napríklad pečenie chleba alebo výroba syra.

   

  Bad Kleinkirchheim Sonnenschein Card

  Pobyt v pohorí Nockberge môže mať mnoho rôznych podôb. Oblé kopce sú ideálne pre pešie túry alebo jazdu na horských bicykloch. Nadchne vás tiež kúpanie pri jazere Brennsee alebo v termálnych kúpeľoch a budete mať príležitosť vyskúšať si celú radu športov a lepšie spoznávať miestnu faunu a flóru. Všetky tieto zážitky sú zadarmo alebo zľavnené a to vďaka karte Bad Kleinkirchheim Sonnenschein Card, ktorú všetci hostia dostanú zadarmo už pri jednom prenocovaní v miestnych hoteloch. Dovolenku si môžete užiť úplne bez áut, pretože s pomocou karty Bad Kleinkirchheim Sonnenschein Card môžete v rámci regiónu bezplatne využívať službu Nockmobil (okrem vysokohorských destinácií) - zdarma využívanie prepravy, vyzdvihnutie na určených miestach - na využívanie má svoju aplikáciu.

  Vybrané ubytovania si môžete pozrieť TU, k dispozícii je samozrejme aj viacero iných. 

  Katschberg "all inclusive"

  Tematické pešie túry so sprievodcom, tenis, volejbal, lukostreľba... to je len malý výpočet z mnohých aktivít a športov, ktoré na dovolenke v regióne Katschberg / Rennweg môžete zadarmo využiť. Program aktivít ponúka každý deň pekné zážitky pre dospelých i deti, a to aj počas nízkej sezóny.

  Vybrané ubytovania si môžete pozrieť TU, k dispozícii je samozrejme aj viacero iných. 

  Mapa ubytovania

  46.6364598, 14.3122246

  Hľadať