Grossglockner Heiligenblut

Grossglockner Heiligenblut

Malebné stredisko pod najvyšším vrcholom Rakúska. Raj pre horskú i ľadovcovú turistiku, cykloturisku, ale aj mnoho iného.

Stredisko               Iné aktivity a služby                Prístup

Stredisko

Grossglockner

Charakter tejto oblasti určujú mohutné a vysoké vrcholy, ktorým dominujú najvyššie vrchy Rakúska, Grossglockner 3.798 m n.m. a Großvenediger 3.674 m n.m, oblasti večného ľadu (celkom 169 ľadovcov) a ľadovcové rieky i riečky. Nájdete tu veľa športových príležitostí pre turistiku, cykloturistiku a iné horské športy.
Rastlinná ríša v tomto národnom parku je druhovo nesmierne bohatá a rovnako ako všetka fauna je veľmi prísne chránená. Jedným z divov tejto oblasti je iskerník ľadovcový, ktorý prežíva nielen na ľadovcových morénach, ale dokonca aj na vrchole Grossglockneru. Limba a smrekovec tu dosahujú vek až 1.000 rokov.
Žijú tu kamzíky, svište, kozorožci aj alpské mloky, vidieť je možné aj supa bradatého či orla skalného.

Typické horské chaty vytvárajú neopakovateľnú atmosféru horského strediska s pokojnou atmosférou, kde si môžete vychutnávať nádherné výhľady na okolité hory.

Neopakovateľným zážitkom býva aj jazda lanovkou v tuneli, ktorý je vlastne bývalým vodovodným potrubím.

Stredisko je samozrejme dostatočne vybavené aj obchodmi s potravinami a základnými potrebami, poštou, viacerými športovými obchodmi. Na svahoch nájdete výborné reštaurácie a bufety s občerstvením, kde si môžete slnko vychutnať z priestranných terás.

Iné aktivity a služby

Aktivity

  • Turistika, cykloturistika, lezenie, paragliding, ...
  • Verejný bazén, krytá tenisová hala, squash, wi-fi zóny zdarma
  • Náučný chodník priamo z vrcholu Schareck (horná stanica lanovky Heiligenblut-Schareck) na hlavný hrebeň Álp. Nezabudnuteľný výhľad na najvyššiu horu Rakúska, Grossglockner, informácie o vývoji Álp.
  • Ľadovcová turistika s komentovanou prehliadkou s horským sprievodcom - každý utorok o 9:30 hod. na autobusovej stanici Hotel Heiligenblut. Trvanie výletu cca 6 hodín.
  • Rôzne bežecké horské trasy, napr. bežecký chodník č. 14 - "Dobrodružstvo Schareck 2600" (trasa: Pfeiffer - Großes Fleißtal - Schareck, vzdialenosť: cca. 7,9 km, späť do Heiligenblut lanovkou zo Scharecku)

Nationalpark Kärnten Card

Kartu Nationalpark Karnten získate zdarma pri vybraných typoch ubytovania (zapojených je väčšina ubytovaní). Umožňuje prístup k veľkému počtu prázdninových zážitkom, alebo sa dajú uplatniť zaujímavé zľavy. 

Služby

  • Obchody, reštaurácie, bary, zábava (diskotéka,...)

Parkovanie

  • Parkovanie na záchytných parkoviskách zdarma alebo na parkoviskách jednotlivých ubytovaní

Prístup (orientačné informácie)

  • Bratislava / Heiligenblut  (cez Graz, Villach): 540 km 
Mapa

47.0398124, 12.8431885

Ubytovania

Hľadať