Nendaz

Nendaz

Stredisko nad údolím rieky Rhôny v blízkosti hlavného mesta Valais, Sionu. Populárne hlavne na cykloturistiku a pešiu turistiku s fantastickými výhľadmi. Vzhľadom na množstvo aktivít vhodné je pre aktívnych športovcov a vďaka vybudovanej infraštruktúre ako chodníky pre kočíky a ihriská aj pre celé rodiny - zárukou je ocenenie "Baby friendly". Potrebnú pohodu si tu isto nájdu ľudia vyhľadávajúci relax.

Stredisko               Aktivity a služby                 Prístup

Stredisko

Nendaz

Nendaz leží v nadmorskej výške 1.300 -1.400 m n.m. nad údolím rieky Rhôn a v blízkosti Sitten (Sion), hlavného mesta Valais. V lete je populárny hlavne kvôli rozsiahlym možnostiam na cykloturistiku a pešiu turistiku s fantastickými výhľadmi, je však vhodný pre celé rodiny. Sú tam totiž vybudované početné chodníky pre kočíky, detské ihriská a zábavky pre najmenších návštevníkov. Nendaz získalo aj ocenenie "Baby friendly", v preklade "Priateľské k deťom". Svoje si tu určite nájdu aj aktívni športovci či ľudia vyhľadávajúci relax.

Okolo Nendaz existuje asi 250 kilometrov turistických chodníkov, sieť trás vedúcich z ovocných sadov v údolí po vrcholce Álp. Mimoriadnym zážitkom je výlet lanovkou alebo na horskom bicykli na ľadovec Mont Fort 3.330 m n.m. s úchvatným výhľadom na 20 vrcholov s nadmorskou výškou nad štyritisíc metrov, vrátane Matterhornu a Mont Blancu.

Vzhľadom k suchej klíme vo Valais v celom regióne poľnohospodári už pred stáročiami vybudovali systém zavlažovacích kanálov. Nendaz má najväčšiu sieť týchto "suonen", z ktorých niektoré stále využívané. Pozdĺž ôsmych z nich je vybudovaných 98 km chodníkov. Poľnohospodárstvu je venovaný i jeden z miestnych náučných chodníkov. V tejto oblasti sa dopestuje totiž najviac malín a marhúľ z celého Švajčiarsku. Zaujímavý bude isto aj výlet k jednému z najväčších smrekovcových stromov v Európe k Balavaux Alp (Isérables) či prechádzka do japonskej záhrady.

Aktivity a služby

Aktivity

 • Nendaz fitness park (beh, Nordic Walking....)
 • turistika, cyklistika, paragliding,...
 • kúpalisko, golf, tenis, stolný tenis, petang, squash, športoviská, wellness centrá...

  Služby

  • obchody, veľa tradičných reštaurácií

  Parkovanie a doprava po stredisku

  • Viacero parkovísk zdarma alebo za úhradu
  • Premáva shuttle bus, ktorý vás odvezie do Veysonnaz alebo Siviez (spoplatnený)

  Prístup (orientačné informácie)

  • Bratislava / Nendaz (cez Rakúsko, Nemecko): 1.110 km
  • Bratislava / Nendaz (cez Rakúsko, Taliansko): 1.170 km
  Mapa

  46.1833333, 7.3

  Ubytovania

  Hľadať