Taliansko - Kalábria

Taliansko - Kalábria

počet zjazdoviek
Lanovky a vleky:

...za menej ako 2 hodiny letu sa ocitnete v kúzelnom prostredí hebkých pláží, teplého mora a vynikajúcej talianskej kuchyne. Benvenuti Italia!

 

Taliansko je jedinečné pre každého návštevníka. Nie je divu, že patrí  najviac navštevovaným krajinám sveta. Pre návštevníkov zo Slovenskej republiky je Taliansko príťažlivé predovšetkým nekonečnými plážami, ktoré obmýva celkom 5 morí: Ligúrske, Tyrhénske, Stredozemné, Iónske a Jadranské, a tiež svojou blízkou dostupnosťou, kde za menej ako 2 hodiny letu sa ocitnete v kúzelnom prostredí hebkých pláží, šumiacich paliem a teplého mora... Navyše môžete počítať s kvalitnou úrovňou služieb a skvelou kuchyňou.

Kalábria

Jej jedinečnou polohou na samotnom juhu Apeninského polostrova medzi  okúzľujúcim  Jónskym a upokojujúcim Tyrhénskym  morom, kde sú impozantné vápencové útesy „obrastené“ historickými mestečkami striedanými plážami pozdĺž  nádherného tyrkysového mora, z ktorého sa ako chrbty obrovských veľrýb týčia Liparské ostrovy so sopkou Stromboli. Na každom návštevníkovi záleží, ako strávi svoju dovolenku. Taliansko k tomu dáva nepreberný výber možností. Fascinujúca príroda a neuveriteľné množstvo kultúrnych pamiatok sú veľkou výzvou nielen plážovej dovolenky. Bola by predsa škoda odísť z Kalábrie bez večerného ruchu v uličkách mesta Tropea, ktoré visí na skale nad morom ako vtáčie hniezdo, či bez pohľadu na zadymený kužeľ Stromboli pri západe slnka z terasy niektorého vyhliadkového baru Capo Vaticano.

Cestovné doklady

Kedže je Taliansko členom Európskej únie, občania Slovenskej republiky potrebujú pre vstup platný občiansky preukaz alebo platný cestovný pas. Vízum potrebujú klienti iba v prípade, ak chcú v krajine stráviť viac ako tri mesiace alebo vykazovať zárobkovú činnosť. Držitelia cestovných pasov iných štátov, sú povinní zabezpečiť si potrebné doklady na cestu na príslušnom veľvyslanectve alebo konzuláte. Ak sa chystáte si požičať auto, nemali by ste si zabudnúť platný medzinárodný vodičský preukaz.

S platnosťou  od 1. januára 2013 musí byť každý občan, teda aj maloletí,  držiteľom vlastného cestovného dokladu. 

Ubytovanie

V ponuke je veľa ubytovacích možností, cenovú ponuku vypracujeme priamo na vybraný termín a dané požiadavky.  K dispozícii sú 3*-4* hotely so stravovaním polpenzia, plná penzia, all inclusive.

Doprava

Letecká.

Odlet možný z: Bratislava, Košice

Prílet: Lamezia Terme

Letové dni: utorok, piatok

Dĺžka pobytu: 8/15 dní

Mapa

38.6210873, 15.8319653

Hľadať