Bibione

Bibione

Stredisko mnohých tvárí, kde si to užijú ako deti tak aj aktívni dospelí. Relaxujte v píniových lesíkoch, na pláži či v kúpeľnom centre. Oceňte čistotu na každom kroku a 8 km pláž s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora. Zvyšok času strávte nevyčerpateľným množstvom aktivít, zábavy a športov, alebo sa nechajte zviesť nákupnými zónami.

Stredisko                                           Iné aktivity a služby                                             Prístup

 

Stredisko

Bibione má mnoho tvárí! Je to miesto, kde môžete relaxovať prechádzkami po zelených píniových lesoch, po pláži alebo sa osviežiť v kúpeľnom centre. O prírodu sa tu starajú vzorne, čistota je prvoradá. Isto oceníte more s krásnou 8 kilometrovou plážou s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora. Vďaka nevyčerpateľnému množstvu aktivít, zábavy a športotov, ktoré tu môžete vyskúšať, je to ideálne miesto pre všetky vekové kategórie. Navyše miestne nákupné zóny sú pripravené splniť všetky vaše ciele a túžby.

 • Bibione leží na benátskom pobreží, len 20 km od diaľnice, ktorá vedie do samotných Benátok, kam sa môžete dostať z Bibione aj loďou.
 • Táto turistická zóna dostala certifikát "QUALITA DELL'AMBIENTE".
 • K tomu je Bibione prvým strediskom v Európe, ktoré má certifikát EMAS a ISO 14001 čo je samo o sebe svedectvo, že starostlivosť miestnych o čistotu vody a stredisko (spracovanie odpadu, čistenie ulíc, občianska vybavenosť ....) je viac ako nadpriemerné.
 • Bibione je oázou zelene obklopenou lesmi a okúzľujúcou lagúnou. Nájdete tu 30 km nenáročných cyklotrás, ktoré sú bezpečné a vhodné aj pre deti,  s ktorými môžete odhaľovať krásy pobrežia v okolí Bibione. V blízkosti ústia rieky Tagliamento je divoký stredomorský porast, ktorý sa tu v rovnováhe mieša s aplskou flórou. Taktiež tu môžete nájsť "casoni" - staré obydlia rybárov.

Pláž a more

 • Čaká Vás tu 8 kilometrov pláží s jemným pieskom a čístým morom. Okrem opaľovania a kúpania tu môžete využiť rôzne aktivity a organizovaný program. Pláž je široká cca 300 m a je orientovaná na juh. Teplota vody býva veľmi príjemná a vstup do mora je pozvoľný, čo je ideálne hlavne pre rodiny s deťmi. Bibione je pravidelne oceňované modrou vlajkou, ktorá sa udeľuje len plážam, ktoré poskytujú absolútnu čistotu vody, pláže a kvalitu služieb.
 • Pre deti je k dispozícii miniclub (5-12 rokov) a baby park (3-5 rokov), ktoré im ponúkajú zábavu šitú na mieru ich vekovej kategórii: šport, súťaže, maľovanie, umyvateľné tetovanie, stavanie hradov, tancovanie a mnoho ďalších.
 • Novinkou je psia pláž Plaza Pluto pre tých, ktorí zoberú svojich štvornohých miláčikov so sebou. Pláž sa nachádza na východnej časti Bibione. Bude vám tu k dispozícii slnečník s lehátkom, plážové kreslo, obojok, sáčok na zber exkrementov, miska na vodu, voda na umývanie psa a taktiež sa tu poskytujú veterinárne rady a informácie. Psy tu majú prístup do mora s možnosťou kúpania. Kapacita "psej" pláže je 200 miest a preto doporučujeme informovať sa dopredu na obsadenosť miest. Miesto sa dá rezervovať dopredu (po úhrade).

Iné aktivity a služby (orientačné informácie)

 • V Bibione sa nudiť nebudete - špotových aktivít, rôznych hier a možností baviť sa je tu neuveriteľný výber. Požičovne bicyklov, štvorkoliek, škola windsurfingu, požičovňa člnov s vodných bicyklov, športové rybárenie, plážový volejbal, plachtenie, kanoe, paragliding, nafukovacie atrakcie ťahané člnom, tenisové kurty, ihriská na volejbal a futbal, minigolf, bowling, jazda na koni, cyklochodníky a chodníky pre korčuliarov. Priamo na pláži je aj ponuka latinsko amerických tancov, gymnastiky, jogy, strečingu, aerobicu, joggingu a iné....
 • Kúpele Bibione Thermae sú umiestnené do zeleného parku v tesnej blízkosti pláže a ponúkajú kombináciu blahodarnej morskej klímy s liečebnými účinkami vodných kúpeľov. Kúpele sú zapísané do Národného zdravotného systému a pracuje tu vysokoškolený zdravotnícky personál. Kúpele ponúkajú bahenné procedúry, vodné terapie, masáže a fyzioterapiu. Tiež je možnosť využiť tu salón krásy a fitnes centrum. V areáli sa nachádzajú kryté aj vonkajšie bazény s priestranným soláriom a relaxačnou zónou.
 • Škola plávania Centro Europa - Bibione ponúka výučbu plávania v mori pre deti, mládež aj dospelých. Skupiny, ale aj individálne hodiny. Kurzy sú prispôsobené všetkým plavcov (začiatočníci, mierne pokročilí, pokročilí). Škola má inštruktorov, ktorí su členmi Talianskej federácie plávania a asistentov s tými najlepšími skúsenostiami. Na vyžiadanie môžu lekcie prebiehať aj v bazéne.
 • Kompletne zrekonštruované tenisové centrum sa nachádza na veľkom priestranstve uprostred zelene. Má moderné vybavenie a ponúka rôzne športové ihriská: 4 osvetlené antukové kurty, 3 kurty s umelým povrchom, 2 kryté kurty, futbalové ihrisko, ihrisko na plážový volejbal, ping-pongové stoly.
 • Po meste nájdete viacero herní a tiež veľký lunapark.
 • Nechýbajú ani nákupné zony s množstvom obchodov (aj exkluzívne značky), kde je zaručená kvalita a cena. Tiež si môžete zakúpiť miestne regionálne výrobky.
 • Plážový shuttle bus premáva zdarma s intervalom 30 min.
 • Reštaurácie, kaviarne, disco.

Prístup (orientačné informácie)

 • Bratislava / Bibione: 600 km - mimo diaľnice len 20 km
Mapa

45.649384635475, 13.06077003479

Ubytovania

Hľadať