Caorle

Caorle

Obľúbená prázdninová destinácia s historickým mestským centrom, množstvom piesočnatých pláži a aquaparkom. Veľa športových aktivít aj nákupných možností. Najvyhlásenejšie rybie reštaurácie.

Poloha                Popis ubytovaní                    Stravovanie                Vybavenosť a služby                  Ceny

Stredisko

Caorle je s historickým mestským centrom (pekne zrekonštruované ulice), domami, námestiami a malebným prístavom obľúbeným prázdninovým cieľom pre celú rodinu.

CAORLE je malé historické mestečko ležiace v Benátskom zálive na severnom cípe Jadranského mora. Atmosféra tohto rybárskeho mestečka vyniká hlavne v letnej sezóne s príchodom turistov. V tejto oáze pokoja žil a tvoril Ernest Hemingway. Pýši sa pôvabným romantickým a veľmi pekným historickým centrom s typickými farebnými domčekmi, úzkymi uličkami plnými obchodíkov, pizzérií a kaviarničiek. Caorle ponúka dlhé piesočné pláže z jemného piesku, úzke uličky, reštaurácie, bary, diskotéky aj športové možnosti.  

Iné aktivity a služby (informácie a ceny sú orientačné)

Aktivity

  • Požičovňa člnov, škola surfovania, futbal, basketbal, volejbal, jazda na koni, tenis, minigolf, golfové ihrisko Pra delle Torri (cca 8 km) a boccia, vodný park Aquafollies, atletický štadión a olympijský bazén, detské ihriská a animácie.

  • Pláž: 2 úseky pláže delí od seba úzky cíp pevniny: cca 100 m široká východná piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora a západná pláž blízko centra s kamennými plochami. Plážový servis: 1 slnečník a 2 ležadlá cca 10-14€ /deň, podľa sezóny. Zľava pri platbe na týždeň. Sprchy, plážový dozor alebo verejná pláž bez servisu.

Služby

  • Obchody, množstvo reštaurácií, barov, diskoték, aquapark, plážová promenáda

Prístup (orientačné informácie)

  • Bratislava / Caorle: 600 km
Mapa

45.5948518, 12.8707962

Ubytovania

Hotel EDERA ***

Hotel stredného štandardu
minim. 3 resp. minim. 5 nocí
plážový servis, parkovisko, internet, klimatizácia, výhľad na more, aj rodinné izby.
Doprava
Vlastná
klimatizácia
vzdialenosť od pláže 0-200m
wifi
Hľadať