Lignano

Lignano

Lignano je prekrásny polostrov so širokou ponukou služieb na vysokej úrovni. Polostrovná klíma je nielen zárukou slnečnej dovolenky, ale má vynikajúce účinky na liečenie respiračných chorôb, ekzémov a alergií. Taktiež tu nájdete nevyčerpateľné možnosti zábavy a športu. Nechýba ani akvapark.

Stredisko                                           Iné aktivity a služby                                             Prístup   

Stredisko

Lignano je prekrásny polostrov obmývaný na severe čarovnou lagúnou di Marano, na juhu tyrkysovomodrou riekou Tagliamento a na východe priezračnými vodami Jadranu. Patrí k najnavštevovanejším letoviskám severného Talianska. Dôvod je jednoduchý - malá vzdialenosť do miesta pobytu, množstvo atrakcií pre všetky vekové skupiny a perfektný turistický servis.

Názov mestečka je odvodený od jeho 8 km dlhej nádhernej pláže (Sabbiadoro = Zlaté piesky) z jemného zlatistého piesku, ktorá pozvoľna vstupuje do teplých a pokojných vôd Stredozemného mora. Pláž sa tiahne pozdĺž polostrova od ústia rieky Tagliamento až k turistickému prístavu Terra Mare, vnárajúcemu sa do lagúny. Pláž má šírku 80 - 150 m. Polostrov je orientovaný juhovýchodne a preto je pláž zaliata slnkom rovnomerne počas celého dňa.

Letovisko Lignano sa skladá z troch častí:

  • Lignano Sabbiadoro

Centrálna časť - Sabbiadoro - je najrušnejším miestom tohto obľúbeného severotalianskeho letoviska a vyznačuje sa čulým denným aj nočným životom. Promenády lemuje množstvo reštaurácií, kaviarní, pizzérií, obchodov aj luxusných butikov, zároveň tu však nájdete aj oázy pokoja s vilkami, rezidenciami a elegantnými hotelmi. Ideálne miesto na dovolenku predovšetkým pre vyznávačov rušnejšieho prostredia, pre milovníkov pulzujúceho života, ale tiež pre rodiny s deťmi, pretože práve pre najmenších hostí je tu pripravené množstvo atrakcií.

  • Lignano Pineta

Lignano Pineta je relatívne pokojnejšou časťou Lignana a ako už z názvu vyplýva, táto časť je porastená borovicami. Samozrejme ani tu nechýba typická promenáda s obchodmi a reštauráciami, väčšiu časť však tvoria pokojnejšie rezidenčné zóny s vilkami, apartmánovými domami a hotelmi.

  • Lignano Riviéra

Riviéra je najzelenšou a najpokojnejšou časťou Lignana a je pokrytá hustým borovicovým porastom. Je to pokojnejšie miesto a dovolenku podľa svojich predstáv tu prežijú tí, ktorí nevyhľadávajú rušnejšie prostredie. V mieste je niekoľko obchodov a reštaurácií, za zábavou a nočným životom odporúčame dôjsť do centrálnej časti Sabbiadoro (cca 6 km). Ideálne miesto pre pokojnú rodinnú dovolenku.

Pláž a more

More obmývajúce polostrov je čisté, priezračné a málo hlboké. Vytvára tak ideálne podmienky na kúpanie aj pre najmenšie deti. Vstup do mora je veľmi pozvoľný, čo je ideálne pre malé deti i neplavcov a detičky môžu behať po pláži i vo vode pokojne naboso, nenájdete tu morských ježkov či pŕhlivé sasanky. 60 ha upravenej pláže vybavenej kabínkami, lehátkami, plážovými stoličkami a slnečníkmi tak vytvára bohatú ponuku prenájmu plážového materiálu za rozličné ceny. Okrem toho tu nájdete preliezky pre deti, požičovne vodných bicyklov, školy plávania i windsurfingu, animácie pre deti i dospelých.

Medzi dovolenkármi sú obľúbené VIP zóny na plážach. Namiesto slnečníkov tu nájdete luxusne vyzerajúce turecké stany, ktoré poskytujú príjemný chládok a sedenie až pre 6 osôb. V cene je zahrnutý aj voľný celodenný vstup do dvoch vírivkových vaní v štýle jacuzzi, ktoré sa nachádzajú uprostred VIP zóny.

Lignano je jedným z mála talianskych prímorských letovísk, ktoré sa môžu pýšiť najvyšším ocenením - európskou modrou vlajkou, ktorú prideľujú len ekologicky najčistejším a najvybavenejším európskym plážam.

Iné aktivity a služby (orientačné informácie)

  • V Lignane sa nudiť nebudete - nájdetu veľa športových aktivít a možností baviť sa. Požičovne bicyklov, štvorkoliek, škola windsurfingu, požičovňa člnov a vodných bicyklov, športové rybárenie, plážový volejbal, plachtenie, kanoe, paragliding, nafukovacie atrakcie ťahané člnom, tenisové kurty, ihriská na volejbal a futbal, minigolf. Priamo na pláži je animačný a športový program.
  • Lákadlom je veľký aquapark.
  • Nechýbajú ani nákupné zony s množstvom obchodov (aj exkluzívne značky), kde je zaručená kvalita a cena. Tiež si môžete zakúpiť miestne výrobky.
  • Reštaurácie, kaviarne, disco.

Prístup (orientačné informácie)

  • Bratislava / Lignano : 600 km - mimo diaľnice len 20 km
Mapa

45.670031977848, 13.092774152756

Ubytovania

Hľadať