GRANDHOTEL PRAHA ****

GRANDHOTEL PRAHA ****

Tatranská Lomnica
Typ ubytovania
Hotel vyššieho štandardu
Vybavenie ubytovania
pes
skipas v cene
Vonkajší bazén
wellness
wifi
Strava
Polpenzia
Destinácia
Doprava
Vlastná

Už od roku 1905 píše Grandhotel Praha svoju prepychovú tatranskú históriu. Hotel postavený v nádhernom secesnom štýle vás prenesie do rozprávkových čias Tatier.

Poloha

Majestátny Grandhotel Praha **** sa vypína nad Tatranskou Lomnicou v nadmorskej výške 850 m.n.m. Hotel postavený v secesnom štýle bol po roku výstavby otvorený v roku 1905 ako Hotel Palace a v roku 1919 bol premenovaný na Grandhotel Praha. Tatranská Lomnica sa na začiatku 20. storočia rozvíjala ako zdravotno-rekreačné centrum, v ktorom sa mala stretávať európska aristokracia. Boli tu postavené liečebné kúpele a nesmeli chýbať ani prepychové hotely. 

Od lanoviek a svahov je vzdialený 900 m, na krásnom pokojnom mieste. K svahom vás jednoducho dopraví hotelový lyžiarsky minibus. 

Grandhoteli Praha **** bol svedkom bohatej histórie kúpeľníctva a luxusu v Tatranskej Lomnici. Dnes je vhodný pre rodinnú dovolenku aj romantické pobyty. Históriou dýchajúce priestory hotela sú s obľubou využívané aj na reprezentatívne podujatia, plesy, konferencie či rozprávkové svadby.

Grand Mountain Spa ponúka relax, masáže a ošetrenia s využitím tradičných tatranských byliniek a lesných plodov. Exteriérová časť hotelového wellness je výnimočná jediným exteriérovým bazénom vo Vysokých Tatrách. Aj famózna gastronómia hotela v sebe spája chute darov tatranskej prírody.

Vybavenosť a služby

Vybavenosť

 • Reštaurácia, lobby, bar
 • Wellness -  infra a bio sauna, fínska sauna, parná sauna, vonkajšia sauna, vírivky, ochladzovací bazén, vonkajší bazén, odpočiváreň a masérske miestnosti (Hlavnou inšpiráciou filozofie wellness sa stalo tradičné miestne kúpeľníctvo spolu s liečivými účinkami tatranskej prírody. Koncept založený na zdravotných benefitoch typických ihličnanov ako borovica či kosodrevina, liečivých horských byliniek, sladučkých lesných plodov, mede, ale aj podzemných darov, akými sú soľ či drahé kamene je tým, čím sa tento wellness odlišuje od iných.)
 • Posilňovňa
 • Detský kútik
 • Konferenčné priestory, svadobné priestory
 • Vyhrievaná lyžiareň
 • Parkovanie pred hotelom

Služby v cene zájazdu

 • Ubytovanie
 • Polpenzia
 • Wellness

Služby za povinný príplatok

 • Pobytová taxa (1,50 € /osoba/noc, výška poplatku môže byť upravená mestom/obcou)

Služby za nepovinný príplatok (potrebné rezervovať pri objednávke)

 • Cestovné poistenie
 • Domáce zviera (dopredu treba potvrdiť), od 6 mesiacov, je potrebné predložiť očkovací preukaz pri príchode
Popis ubytovaní

Všetky izby sú zariadené prakticky aj s úložným priestorom, majú vlastnú kúpeľňu a wc, satelitný TV, sušič vlasov, župan, wifi, minibar, trezor, coffee a tea set (káva, čaj, cukor, smotana, kanvica). 

Izby Classic sú štýlové, doplnené kožou, drevom, zlatými doplnkami a krémovými tapetami. Je elegantným spojením nového sviežeho secesného dizajnu s historickým priestorom hotela.

 • Jednoposteľová izba Classic: od 15 m2
 • Izba Classic: od 20 m2, K dispozícii sú dvojlôžkové izby, v ktorých je možné pripraviť aj oddelené lôžka na vyžiadanie. V niektorých izbách je možné umiestniť jednu alebo dve prístelky.
 • Izba Classic s výhľadom: od 20 m2, K dispozícii sú dvojlôžkové izby, v ktorých je možné pripraviť aj oddelené lôžka na vyžiadanie. V niektorých izbách je možné umiestniť jednu alebo dve prístelky.
 • Apartmán Classic: od 36 m2,  pohodlná priestranná izba pre dvojicu so spálňou a  obývacou časťou (prípadne možné 2 prístelky).

 

Izby Modern ponúkajú vybavenie modernými prvkami. Použitými materiálmi v interiéri Izieb Modern sú drevo, koža, moderné textílie a výrazné farebné odtiene.

 • Izba Modern: od 20 m2, K dispozícii sú dvojlôžkové izby, v ktorých je možné pripraviť aj oddelené lôžka na vyžiadanie. V niektorých izbách je možné umiestniť jednu alebo dve prístelky. Niektoré Izby Modern ponúkajú možnosť kuchynky.
 • Apartmán Modern: od 36 m2,  pohodlná priestranná izba pre dvojicu so spálňou a  obývacou časťou (prípadne možné 2 prístelky).
Stravovanie
 • Polpenzia (raňajky 7-1000, večere 1730-2130 hod.)
 • Ponúkané aj pobyty s raňajkami a à la carte

Skúsený šéfkuchár Gabriel Piešťanský vás zavedie na cestu potešenia a jeho tím vás bude rozmaznávať tými najlahodnejšími špecialitami. Okúste zrejúce syry z farmy Bukovina, mäso z volov, ktoré sú krížené s anglickým plemenom Skota z Bio Farmy Važec, či pravú divinu z blízkej farmy zo Starej Ľubovne.

Domáce produkty podčiarkne aj chuť byliniek priamo z hotelovej záhradky. Menu zostavené s dôrazom na liečivé bylinky a prírodné lokálne produkty je zárukou zdravých, voňavých a zároveň chutných špecialít. 

Sila tatranskej Prírody

V hoteli máte možnosť objavovať blahodarné účinky tatranských bylín na každom kroku. Každé jedlo, masáž alebo produkt označeným symbolom Sila tatranskej prírody obsahuje byliny prospešné pre vaše zdravie.

Myšlienka preniesť „silu prírody“ za brány hotela vychádza z dlhoročnej tradície Tatier, ktoré už od nepamäti boli miestom relaxu a rekreácie. Ľudia tu stovky rokov chodia nie len za dovolenkovým oddychom, ale aj pre zdravie.

Priaznivý vplyv na organizmus má najmä tatranská klíma a  matka príroda, ktorá nám dáva denne nespočetné množstvo darov. Aby ste z účinkov tatranskej prírody načerpali čo najviac, v hoteli sa snažia toto bohatstvo využívať naplno. Ošetrenia, masáže, ale aj vlastnú kozmetiku na prírodnej báze s bylinkami, lesnými plodmi a ďalšími darmi tatranskej prírody nájdete nielen v Grand Mountain Spa, ale na každom kroku - od zdravej lokálnej kuchyne až po bylinkové vankúše pre lepší spánok.

Ceny

Ponuku vám vypracujeme na vyžiadanie, ceny sú flexibilné počas roka.

Mapa ubytovania

49.1698, 20.280179

Hľadať