GRANDHOTEL STARÝ SMOKOVEC ****

GRANDHOTEL STARÝ SMOKOVEC ****

Starý Smokovec
Typ ubytovania
Hotel vyššieho štandardu
Vybavenie ubytovania
pes
skipas v cene
Vnútorný bazén
vzdialenosť od svahov 0-200m
wellness
wifi
Strava
Polpenzia
Destinácia
Doprava
Vlastná

Grandhotel **** Starý Smokovec píše svoju bohatú históriu v srdci Vysokých Tatier pod Slavkovským štítom od roku 1904.

Tento prvý veľký tatranský hotel navštívili mnohé významné osobnosti a napriek ťažkým časom patrí dodnes k neodmysliteľnému koloritu Starého Smokovca.

Poloha

Napriek pohnutým časom a dvom svetovým vojnám patrí Grandhotel **** dodnes patrí k neodmysliteľnému koloritu Starého Smokovca. Tento prvý veľký tatranský hotel navštívili mnohé významné osobnosti – saský korunný princ Fridrich August, československý prezident Eduard Beneš, britský premiér Harold Wilson, Fidel Castro a mnoho ďalších. Napriek ťažkým časom a dvom svetovým vojnám patrí Grandhotel dodnes k neodmysliteľnému koloritu Starého Smokovca.

Priamo pri hoteli je stanica pozemnej lanovky na Hrebienok, vďaka čomu má hotel skvelú východiskovú polohu k výletom a turistike vo Vysokých Tatrách. Po celodennej turistike alebo lyžovačke v neďalekých lyžiarskych strediskách je hosťom k dispozícii hotelové Wellness & Spa centrum s ponukou masáží a procedúr.

 

Vybavenosť a služby

Vybavenosť

 • Reštaurácia, lobby, bar
 • Wellness & Spa - vírivka, infrasauna, fínska sauna, parná sauna s vôňou eukalyptu, Kneippov chodník, tepidárium, bazén, odpočiváreň, ochladzujúci bazén a masérske miestnosti
 • Konferenčné priestory
 • Vyhrievaná lyžiareň
 • Parkovanie pred hotelom

Služby v cene zájazdu

 • Ubytovanie
 • Polpenzia
 • Wellness

Služby za povinný príplatok

 • Pobytová taxa (1,50 € /osoba/noc, výška poplatku môže byť upravená mestom/obcou)

Služby za nepovinný príplatok (potrebné rezervovať pri objednávke)

 • Cestovné poistenie
 • Domáce zviera (dopredu treba potvrdiť), od 6 mesiacov, je potrebné predložiť očkovací preukaz pri príchode
Popis ubytovaní

Všetky izby sú zariadené prakticky aj s úložným priestorom, majú vlastnú kúpeľňu a wc, satelitnú TV, sušič vlasov, župan, wifi, minibar, trezor, coffee a tea set (káva, čaj, cukor, smotana, kanvica).

 • Jednoposteľová izba: od 18 m2, bez balkóna.
 • Izba Štandard: od 25 m2, každá izba Štandard má rozličnú dispozíciu a vyznačuje sa jedinečným priestorom s rôznym pôdorysom. V dvojlôžkových izbách sú spojené postele, ktoré je možné v prípade potreby oddeliť. V niektorých izbách je možné umiestniť jednu prístelku. Bez balkóna.
 • Izba Štandard: od 25 m2, každá izba Deluxe má rozličnú dispozíciu a vyznačuje sa jedinečným priestorom s rôznym pôdorysom. V každej izbe sú spojené postele, ktoré je možné v prípade potreby oddeliť. Taktiež je možné umiestniť jednu alebo v niektorých izbách aj dve prístelky. Každá izba ponúka výhľad z balkóna.
 • Apartmány: od 35 m2, nové presvetlené apartmány s neopakovateľnými výhľadmi na Vysoké Tatry  sú ideálnou voľbou pre náročnejších hostí. Ich jedinečnú atmosféru dotvárajú pôvodné krištáľové lustre. Priestranné apartmány sú vhodné na rodinné posedenie v súkromí, ale niektoré sú prispôsobené aj pre potreby menších obchodných stretnutí za zatvorenými dverami. V apartmánoch je možné umiestniť prístelky. Ubytujte sa v apartmánoch, ktoré podčiarkuje čaro osobností. Prežite pobyt vo vybraných apartmánoch venovaných Emílii Vášáryovej, Vlastovi Burianovi, manželom Zátopkovcom a Lucii Bílé.
 • Apartmány junior: priestorovo skromnejšie apartmány so zachovanou historickou atmosférou hotela. V apartmánoch po rekonštrukcii dominujú pôvodné krištáľové lustre a mohutné čelo postele, ktoré je konštrukčným odkazom na pôvodnú fasádu hotela. Každý z apartmánov pozostáva zo spálne a obývacej miestnosti. V obývacej časti je k dispozícii aj gauč, ktorý môže slúžiť ako prístelka. Tieto apartmány sú bez balkóna.
 • Apartmán Royal: Pre hostí vyhľadávajúcich priestorovo a zároveň štýlovo veľkorysé ubytovanie ponúkame náš Royal Apartmán, ktorý je v Tatrách jediný svojho druhu. Tento apartmán je zariadený v nadštandardnom štýle - rozsiahly priestor dýcha históriou a zároveň aj secesným prepychom. Veľkoleposť ubytovania v Royal Apartmáne umocňuje výhľad z dvoch balkónov na Podtatranskú kotlinu a Nízke Tatry. V Royal Apartmáne je k dispozícii okrem spálne a obývacej miestnosti aj rokovacia miestnosť pre 8 ľudí, ktorá je ideálna na komornejšie stretnutia či rokovania.
Stravovanie
 • Polpenzia (raňajky 7-1000, večere 1730-2130 hod.)

Jedlá sú pripravované z čerstvých surovín od lokálnych dodávateľov dochucovaných bylinkami pestovanými priamo v areáli hotela. Pohodlne sa usaďte v štýlovej reštaurácii pod krištáľovými lustrami a užívajte si tradície starej éry stolovania. 

Wilson Café & Bar
Bar, ktoré si pamätá návštevy monarchov, slávnych hollywoodskych hviezd, ale i osôb, ktoré formovali svetovú históriu. Pohodlne sa usaďte do štýlových kožených kresiel pod obrovskými krištáľovými lustrami, alebo si svoje obľúbené miesto vyberte pri krbe či impozantných secesných oknách s krásnym výhľadom na park a tatranskú kotlinu. Vychutnajte si starú dobrú kvalitu, dobové recepty a vlastnoručne vyrábané pralinky z belgickej čokolády, ktorých recept a postup výroby hotel dedí a dáva ďalej už celé generácie. 

Rudolf Jelínek bar
Špecializovaná predajňa s barom ponúka najširšiu ponuku výrobkov R. Jelínek na území Slovenska. Prináša výber tých najlepších ovocných destilátov od tradičného výrobcu a štýlovo zariadené príjemné prostredie na posedenie s možnosťou ochutnať veľké množstvo tradičných výrobkov od tohto renomovaného výrobcu značkových destilátov. Ochutnajte špeciálny produkt Tatranskú malinovicu, ktorá je vyrobená exkluzívne pre Grandhotel Starý Smokovec. Malinovica v sebe spája chuť sladkých tatranských malín a poctivého destilátu. Pocíťte silu Tatier nielen na vlastnej koži, ale aj na jazyku. Tatranská malinovica je vhodná aj ako suvenír v unikátnom balení s vyobrazením lanovky, ktorá vedie nad oblaky nad Lomnickým štítom.

Ceny

Ponuku vám vypracujeme na vyžiadanie, ceny sú flexibilné počas roka.

Mapa ubytovania

49.1407481, 20.2216039

Hľadať