Všeobecné informácie o plavbách pre Taliansko

Poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK

CK HITKA má pre prípad úpadku CK v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z. uzavreté poistenie zájazdu v UNIQA poisťovňa, a.s.

Termíny

Vybrané termíny plavieb sú uvedené v cenovej tabuľke. Plaviť sa môžete kedykoľvek v období od polovice marca do začiatku novembra. V ponuke sú plavby s vlastnou dopravou.

Čas nástupu na plavbu a jej ukončenie je nasledovný:

 • Štandardný check-in (prevzatie lode): medzi 16 a 1800 hod.
 • Štandardný check-out (odovzdanie lode): o 900 hod., odporúčame vrátiť sa na základňu už večer vopred
 • Prioritný check-in (prevzatie lode): od 1100 hod., rezervácia nutná
 • Neskorší check-out (odovzdanie lode): o 1200 hod., rezervácia nutná

Pred začiatkom plavby treba počítať s teoretickým a praktickým zaučením do ovládania, obsluhovania a využívania lode. Trvá to asi 2 hodiny.

Kratšie než týždenné plavby nie sú možné vo vysokej sezóne, v niektorých obdobiach sú priechodné plavby na 4-5 nocí. Pri kratších než týždenných plavbách vychádza cena na deň plavby vyššia.

Prístup

Účastník plavby nemá v cene svojho zájazdu zahrnuté služby organizátora. Všetky situácie si tak rieši individuálne priamo so zahraničným partnerom CK HITKA (uvedeným v pokynoch na zájazd). Účastník s vlastnou dopravou je za včasný príchod do prístavu, nalodenie sa, absolvovanie zaučenia sa, priebeh samotnej plavby a parkovanie svojho auta zodpovedný sám. Parkovacie miesto nie je zahrnuté v cene plavby.

Oba prístavy majú k dispozícii súkromné platené parkovisko. Výšku poplatku nájdete v pokynoch na cestu, resp. v popisoch lodí.

Možnosti prístupu

 • Vlastná doprava: auto
 • Vlak: kontaktujte nás ohľadom zabezpečenia vlakových lístkov, ako aj ohľadom zabezpečenia transferu z vlakovej stanice do prístavu a späť.
 • Lietadlo: kontaktujte nás ohľadom zabezpečenia transferu z letiska na základňu a späť.
Ubytovanie

Pri plavbách je ubytovanie priamo na prenajatej lodi. Má charakter apartmánu, teda bytu s vlastným kuchynským kútom (varná doska, chladnička, drez a s primeraným množstvom riadov a servisu; bez možnosti priplatenia stravy) a toaletnými zariadeniami (umývadlo, sprcha, WC).

Bližšie informácie o vybavení lodí sú v ich popise. Ubytovanie je účelné, plošne aj priestorovo úspornejšie.

Lode nemôžu byť obsadené vyšším počtom osôb, než pre aký sú určené. Minimálna obsadenosť lodí sú 2 osoby, odporúčaný počet posádky pre lode Minuetto sú ale 3 dospelé osoby a pre loď Balt Suncamper 35 sú to 2 dospelé osoby, zakaždým samozrejme v dobrej fyzickej forme pre bezpečné a plnohodnotné zvládnutie plavby. Každá osoba mladšia ako 16 rokov musí mať ako doprovod 1 dospelú osobu. Deti (aj bábätká) sú pri obsadzovaní lode považované za osoby.

Obrázky použité v katalógu a na internetovej stránke majú ilustračný charakter. Nemusí ísť o konkrétnu loď, použitú pri vašej plavbe. Popisy lodí a dostupných aktivít sú len orientačné. Rozdielna kvalita lôžok nemá vplyv na cenu plavby, každé lôžko na lodi sa považuje za plnohodnotné. Za prístelku sa tak nepovažuje ani rozkladacie, vyťahovacie či sklápacie lôžko.

Aj v prípade neobsadenia lode plným počtom osôb podľa kapacity platí objednávateľ za celú loď, teda aj za neobsadené lôžka.

V prípade záujmu o ubytovanie v termínoch, resp. lodiach neuvedených v katalógu, môže CK HITKA zabezpečiť na vyžiadanie aj takéto služby.

V prípade vyšších nárokov na ubytovanie, by mal objednávateľ vo vlastnom záujme CK na túto skutočnosť upozorniť vopred. Pokiaľ tak neurobí ešte pred objednaním lode, vystavuje sa riziku storno poplatkov alebo prípadnej vlastnej nespokojnosti s ponúknutým štandardom ubytovania. Dovolíme si upozorniť na možnosť (náročným ju aj odporúčame) obsadenia lodí nižším počtom osôb ako je ich kapacita. Získate tak priestrannejšie a kvalitnejšie ubytovanie, i keď s cenou tomu primeranou.

CK HITKA ani správca lode nie sú zodpovední v prípade krádeže, straty alebo poškodenia osobných predmetov účastníka plavby. Platí to aj pre spoločné priestory, napr. parkovisko.

Strava

Strava je na lodiach individuálna a vlastná, s možnosťou využitia účelne vybaveného kuchynského kúta (varná doska, chladnička, drez a s primeraným množstvom riadov a servisu) na jej prípravu.

Priplatenie stravy možné nie je.

Počas plavby je možné dopĺňať si zásoby v obchodoch v mestečkách a dedinách naokolo.

Technika plavby

Podmienky povolenia plavby

 • Riadenie lode je zvládnuteľné aj pre nováčikov, nakoľko je loď ľahko manévrovateľná a jej maximálna rýchlosť je 10 km /hod. Na riadenie lode nie je potrebné žiadne špeciálne oprávnenie. Postačí jednoduchá inštruktáž v prvý deň trvajúca asi 2 hodiny a je z vás kapitán.
 • Plaviť sa je možné do 1800 hod (v apríli a októbri do 1600 hod.). Odporúčame plaviť sa maximálne 4 hodiny denne, aby ste mali možnosť užívať si aj zaujímavosti na pevnine.
 • Plaviť sa je zakázané za týchto okolností: na otvorenom mori, v noci (odporúča sa zakotviť 2 hodiny pred západom slnka), pri silnom vetre (nad 15 uzlov = nad 25 km /hod), pri hmle alebo zníženej viditeľnosti
Smer plavby
 • Špecifikom plavby v Taliansku sú tzv. navádzacie stĺpiky (v taliančine briccole, v angličtine dolphins). Je to zväzok drevených kolov alebo cementových stĺpikov, ktorý určuje plavebnú trasu v lagúnach. Bez nich by bolo naozaj náročné odhadovať plytčiny od plavebných oblastí. V plavebných mapách je umiestnenie týchto navádzacích stĺpikov označené, ako aj strana kanála, popri ktorej sú umiestnené. Ja naozaj dôležité vedieť z máp vyčítať ich polohu.
 • Počas plavby budete prechádzať väčším či menším počtom vzdúvadiel či zdvíhacích mostov. Ich využívanie je zdarma a je podmienené otváracími hodinami. Vzdúvadlá môžu byť zatvorené cez niektoré sviatky.
Kotvenie

Počas plavby sa môžete zastaviť len na na to určených kotviskách, ktoré nájdete zaznačené na plavebných mapách. Je zakázané kotviť mimo povolených miest ako aj kotviť uprostred plavebných kanálov.

Nekotvite: mimo povolených kotvísk (pri odlive by mohlo loď posadiť na dno), na súkromných kotviskách, na zastávkach vodných autobusov (ACTV), pri žltej čiare na móĺach (to sú zóny vyhradené pre armádu, pobrežnú stráž, sanitky, nakladanie a vykladanie), pri navádzacích stĺpikoch.

V benátskej lagúne je pomerne veľká premávka a počet lodí. Preto sú pre vás vyhradené 3 možnosti kotvenia v tých častiach lagúny, kde nie sú iné alternatívy: Burano, Vignole a Chioggia. Tieto miesta sú vhodné na strávenie noci, alebo na ukotvenie lode, aby ste si mohli urobiť výlet na pevninu. Všetky tieto miesta sú v pešej vzdialenosti k zastávke vodného autobusu ACTV a sú napojené na ostatné trasy vodných autobusov v lagúne (http://actv.avmspa.it).

Ceny kotvísk sa pohybujú nasledovne: 80 € /noc na vyššie uvedených vyhradených miestach v benátskej lagúne, cca 40-80 € /noc na inom platenom kotvisku. Nájdu sa ale aj neplatené verejné kotviská.

Aktivity
 • Bicykle ... bicykle na palube umožnia naozaj naplno si užiť možnosti, ktoré plavba prináša. Vybehnete do obchodíkov, slobodne sa budete pohybovať jedným z najvychytenejších cyklistických regiónov Talianska. Odporúčame mať na palube 2-6 bicyklov. Je vhodné rezervovať si ich spolu s plavbou, obzvlášť na obdobia, o ktoré je väčší záujem. Nosenie prílb je u detí vrelo odporúčané, nezabudnite im ich z domu priniesť! Je možné zapožičať i detskú sedačku. Bicykle nie sú povolené v Benátkach, Murano a Burano.
 • Rybárčenie ... rybárčenie je väčšinou povolené (asi 90%) a je zdarma. Je len veľmi málo oblastí, ktoré sú chránené a rybárčenie tam nie je možné.
 • Kúpanie ... možnosť kúpania je veľkou devízou plavieb v Taliansku. Kúpať sa môžete kedykoľvek a na povolených miestach. Kvôli preprave a prúdom sa nesmie kúpať v kanáloch. Je ale naozaj veľa miest, kde to možné je (nikdy nie na otvorenom mori, vždy vo vnútrozemí). Loď musí byť vtedy ukotvená a s vypnutým motorom.

Pomedzi všetky dostupné aktivity si však určite urobte čas aj na sladké ničnerobenie. Zakotvite v dedinke, plavte sa pokojnými vodami zátok, ľahnite si do tieňa na terasu, alebo na slnkom zaliatu hornú palubu a vychutnávajte si v pokoji potešenie z oddychu.

Praktické odporúčania
Pred plavbou
 • Nezabudnite si pohodlné nešmykľavé prezuvky, opaľovací krém, slnečné okuliare, pokrývku hlavy, nezabudnite na fotoaparát. Kufre sú na lodi neskladné, preto si batožinu zbaľte radšej do tašiek.
 • Vodu natankovanú do lode odporúčame nepiť (voda tam tankovaná je síce pitná a nádrž pravidelne čistená, voda ale predsa len dlhšie stojí) a piť kupovanú vodu. Na varenie je však samozrejme dostačujúca voda z tanku.
 • Pri plavbe s deťmi odporúčame myslieť na plávacie vesty (detské vesty cca 0-30 kg k dispozícii na vyžiadanie na základni zdarma) alebo rukávky.
 • V cene plavby je započítaná sada plavebných máp, ktorá je súčasťou vybavenia lode. Obsahuje mapy oblastí s popismi v angličtine (plytčiny, mosty, kotviská, informácie o prúde, miesta hodné navštívenia). Je možné mapy si zakúpiť pre vlastnú potrebu.
 • Na palubu lode si môžete za príplatok vziať aj svojho domáceho miláčika.
 • Pri niektorých destináciách je za príplatok možná aj jednosmerná plavba (z prístavu A do prístavu B). Cena nezahŕňa transfer auta alebo pasažierov z jedného prístavu do druhého.
Upratanie lode, poistenie škôd a bezpečnostná kaucia
 • Je možné predplatiť si Extra Pack, ktorý vo zvýhodnenej cene zahŕňa poistenie škôd + spotrebu + záverečné upratanie + 1 štandardný bicykel. Cena závisí od dĺžky plavby a typu lode.
 • Ak ste si nezaplatili záverečné upratanie, pred odchodom loď starostlivo upracte (vyniesť smeti, umyť a uložiť riad, stiahnuť posteľnú bielizeň, vyčistiť hornú palubu, kúpeľne a WC) a dovezte do prístavu včas (ak ste si nepriplatili neskorý check-out tak do 900 hod). Ak ste si zaplatili záverečné upratanie, pred odchodom je treba vyniesť smeti, umyť a uložiť riad, stiahnuť posteľnú bielizeň a doviezť loď do prístavu včas (ak ste si nepriplatili neskorý check-out tak do 900 hod).
 • Poistenie škôd má isté rozumné výluky zo svojej platnosti. Neplatí pri: plavbe mimo povolených oblastí, pri plavbe pri zákaze plavby, pri nadmernom požití alkoholu, posádke neschopnej riadiť loď, hrubej nedbanlivosti, policajnej pokuty.
 • Kaucia nebude vrátená v prípade: technickej asistencie pri narazení na plytčinu a poplatkoch za vyprosťovanie, pomoci potápačov, straty bicyklov, poškodenia markízy pri prechode pod mosty, upchaní záchoda papierom, plastom alebo iným materiálom, neskorom vrátení lode alebo nedostatočnom uprataní lode.
 • V prípade nehody: neopúšťať miesto nehody, informovať okamžite základňu, vypísať správu o nehode a nafotiť škody, správať sa zodpovedne s seriózne.
Ceny

Služby v cene prenájmu lode

 • Prenájom lode
 • Posteľná bielizeň a uteráky
 • Používanie lodnej kuchynky (vybavenej riadom, chladničkou, dvojplatničkou, menšou rúrou alebo mikrovlnnou rúrou)
 • Úvodné teoretické a praktické zaučenie (cca 2 hodiny)
 • Sada máp k plavebnej oblasti vo výbave lode (ak si ich chcete odniesť domov, je to za príplatok)
 • Technická asistencia počas plavby
 • Využívanie satelitného kontrolného systému
 • Plná nádrž na vodu a plyn

 

Povinný príplatok

Pohonné hmoty
 • Loď je dodaná s plnou nádržou a pri jej vracaní je potrebné uhradiť zostatok založený na reálnej spotrebe.
 • Kaucia za spotrebu: 200 € /pobyt 6 dní / 325 € /pobyt 7 dní / 450 € /pobyt 8 dní
 • Spotreba za 1 hodinu plavby: cca 13 € /M6+, 13,50 € /M8+, 8,5 € /M8+HYB
Bezpečnostná kaucia
 • Za škody, straty, nedbanlivosť, neprimerané správanie. Skladá sa pri check-in. Vracia sa pri bezproblémovom ukončení plavby (načas odovzdaná čistá loď s plným nepoškodeným vybavením).
 • Bezpečnostná kaucia s priplateným poistením škôd: za pobyt 370 € /loď M6+, 530 € /loď M8+ a M8+E, SunCamper 35 a Grand 37 (znížené sumy vďaka objednaniu a zaplateniu príslušného poistenia škôd)
 • Bezpečnostná kaucia bez priplateného poistenia škôd: za pobyt 2.750 € /loď M6+, 3.000 € /loď M8+ a M8+E, SunCamper 35 a Grand 37
Kotvenie
 • Poplatok za nocovanie alebo kotvenie na 3 vyhradených miestach v benátskej lagúne: 80 € /loď /plavba
 • Platí len pre prístav Casale sul Sile

 

Nepovinný príplatok

Poistenie
 • Cestovné poistenie
 • Poistenie škôd (CDW - Collision Damage Waiver): 38 € /deň /loď M6+, 41 € /deň /loď M8+, 53 € /loď M8+E, SC35 a G37
Poplatky počas plavby
 • Kotvenie: 80 € /noc na vyhradených miestach v benátskej lagúne, cca 50-80 € /noc na inom platenom kotvisku (nájdu sa ale aj neplatené verejné kotviská)
 • Záverečné upratanie (120 € /loď SC35, 140 € /loď G37, 150 € /loď M6+, 185 € /loď M8+ a M8+E)
 • Jednosmerná plavba (130 €)
 • Prioritný check-in od 11 hod. (100 €), neskorší check-out (100 €)
 • Napojenie na elektrinu v prístave
 • Služby v prístavoch (sprcha,...)
 • Dotankovanie vody
Auto
 • Prevoz auta (145 €, nie možné pre motorku, karavan, auto nad 3,5t), zabezpečené parkovanie (7 € /deň), kryté parkovanie (9 € /deň)
Bicykel a paddleboard
 • Ľahký hliníkový bicykel 8 € /deň
 • Paddleboard 14 € /deň
Iné
 • Zviera: 80 € /pobyt (max. 2 zvieratá /loď, musia mať vlastný pelech alebo prepravku)
 • Gril (8 € /deň), baterka na svietenie (3 € /deň), 2 vankúše na hornú palubu (3 € /deň), wifi sa priplatiť nedá
Ďalšie údaje

Ďalšie všeobecné údaje týkajúce sa neobvyklých požiadaviek v cieľovej krajine a vzťahujúce sa na občanov SR či iné informácie pre cestu a pobyt budú súčasťou pokynov na cestu a pobyt.

Špeciálne stornopodmienky a zmluvné podmienky

Na objednávky plavieb v Taliansku sa vzťahujú prísnejšie stornopodmienky, než používame na ostatné zájazdy.

 • Od objednania do 42 dní pred plavbou ... 35% sumy objednávky
 • Menej ako 42 dní pred plavbou ... 100 % sumy objednávky

Odporúčame prečítať si aj Všeobecné zmluvné podmienky CK HITKA. Tam uvedené informácie platia primeraným spôsobom pre plavby vo všetkých ponúkaných krajinách.

Formulár štandardných informácií v pdf.
Hľadať