Autovlak

Doprava autovlakom umožní prekonanie veľkej časti cesty v pohodlí vlaku. Dĺžka cesty autom sa tak radikálne skráti a do cieľa neprídete vyčerpaný z dlhej cesty autom. Táto forma dopravy je vhodná pre tých, ktorí preferujú vlastnú dopravu, no chcú si cestu v aute skrátiť využitím možnosti autovlaku. Nakládka auta resp. motorky prebieha 1-2 hodiny pred odchodom vlaku (pri preprave áut vyšších ako 158 cm je nutná nakládka hneď na začiatku časového intervalu určeného na nakládku vozidiel).

Po zaparkovaní auta na miesto určené vo vagóne je nutné zabezpečiť, aby okná boli zatvorené, alarm vypnutý, anténa odmontovaná, zaradená jednotka, zatiahnutá ručná brzda a auto zamknuté. Lyže môžu byť prepravované na streche len v strešnom boxe.

Predaj lístkov býva zvyčajne spustený 180 dní pred termínom cesty.

V prípade záujmu o autovlakovú dopravu nás neváhajte kontaktovať.

Trasy

Trasy, kde musí byť s vozidlom prepravovaný aj cestujúci

(vozidlá sú pepravované spolu s osobami nočným vlakom, nie je možné prepraviť len vozidlo)

 • Rakúsko: Viedeň Hbf. / Feldkirch alebo Graz / Feldkirch ... premávajú každý deň
 • Nemecko: Innsbruck / Hamburg ... premávajú každý deň
 • Taliansko: Viedeň Hbf. / Livorno Centrale ... premáva stredy a piatky v období 3.4.-9.10.2020, 12.4. a 31.5.2020 (nakládka áut cca 19h20, nakládka motoriek cca 18h15) z Viedne a štvrtky, soboty v období 4.4.-10.10.2020, 13.4. a 1.6.2020 z Livorna (nakládka cca 16h30). Autovlaky na tejto trase začnú premávať 26.3.2021.

Trasy, kde je vozidlo prepravované samotné

(vozidlá sú prepravované nočným vlakom samostatne, osoby cestujú inak, vozidlo si vyzdvihnú v cieľovej stanici do večera príchodového dňa, vyzdvihnúť ho môže za nich aj niekto iný)

 • Francúzsko: Paríž / Perpignan alebo Paríž / Marseille alebo Paríž / Avignon alebo Paríž / Toulon alebo Paríž / Fréjus-St Raphael alebo Paríž / Nice

 

Rozmery a požadované informácie

Vo všeobecnosti je maximálna prípustná výška vozidiel 158 cm vrátane nadstavieb (prepravné boxy, nosiče lyží vrátane lyží, strešná anténa), maximálna šírka 205 cm so sklopenými spätnými zrkadielkami (a 200 cm šírka s pneumatikami) a maximálna dĺžka 530 cm.

V niektorých prípadoch býva k dispozícii aj pár miest pre vozidlá s výškou 158,10-196 cm (pri maximálnej šírke strechy 135,1-155 cm), resp. 196,1-205 cm (pri maximálnej šírke strechy 135 cm). V Taliansku je kvôli nízkym tunelom povolená maximálna výška áut 167 cm a pri autách s výškou 160-167 cm nesmie byť strecha širšia ako 130 cm.

Pri preprave áut vyšších ako 158 cm je nutná nakládka hneď na začiatku časového intervalu určeného na nakládku vozidiel.

Svetlá výška podvozku musí byť aspoň 10 cm aj pri naloženom aute.

Pri objednávke lístkov sú nutné nasledovné informácie:

 • meno vodiča a spolujazdcov ( pri deťoch dátum narodenia, pri skupinovej objednávke aj adresa vodiča)
 • presný typ auta/motorky (pre autá aj rok výroby, výkon, typ motora)
 • ŠPZ auta/motorky

Objednávky sú možné najskôr 6 mesiacov pred dátumom cesty.

 

Orientačné príklady cien dopravy

Rakúsko, Taliansko, Nemecko

 • Cena cestovného lístka je rôzna, mení sa podľa počtu osôb a termínu objednávania (čím bližšie k termínu, tým je lístok drahší) a vždy zahŕňa miestenku v 6-miestnom kupé v 2. triede.
 • K cestovnému lístku je možné si priplatiť 6-miestne či 4-miestne ležadlové kupé. 4-miestne kupé má na každej strane 2 ležadlá umiestnené nad sebou, 6-miestne kupé má na každej strane 3 ležadlá umiestnené nad sebou. V cene je zahrnutá fľaša minerálnej vody večer a ráno raňajky (káva/čaj, 1 pečivo, maslo, džem). Spanie je riešené na ležadle s dekou, plachtou a vankúšom. Kúpeľňa a WC sú umiestnené vo vagóne. Kupé je zvnútra zamykateľné. 
 • K cestovnému lístku je možné si priplatiť 3-miestne, 2-miestne či 1-miestne lôžkové kupé. Je to najpohodlnejšia forma prepravy, na výber sú kupé standard (malé umývadlo) a deluxe (vlastná kúpeľňa s umývadlom, sprchou, WC, mydlom a uterákmi). 3-miestne kupé má väčšinou 3 lôžka umiestnené nad sebou. V cene je zahrnutá večer fľaša minerálnej vody, aperitív, denná tlač a ráno raňajky formou à la carte. Spanie je riešené na lôžku s dekou, plachtou a vankúšom. Kupé má vlastné umývadlo (kupé standard) alebo vlastnú kúpeľňu (kupé deluxe). Kupé je zvnútra zamykateľné. 
 • V dostatočnom časovom predstihu (odporúča sa 5-6 mesiacov) bývajú k dispozícii aj najnižšie zvýhodnené ceny lístkov, ktoré sa pohybujú od 30 € /osoba v otvorenom vagóne 2. triedy, od 52 € /osoba v ležadlovom kupé 2. triedy a od 96 € /osoba v lôžkovom kupé 2. triedy. Lístky so zvýhodnenou cenou (tzv. Sparschiene) sú ale nezrušiteľné a nezameniteľné. Lacnejšie zvyknú byť lístky na pondelok až štvrtok.
 • Deti 0-5 rokov cestujú zdarma (nemajú ale nárok na sedadlo/lôžko/lehátko), deti 6-14 rokov cestujú so zľavou 50%. V prípade zvýhodnených lístkov Sparschiene cestujú zdarma deti 0-14 rokov (max. 4 deti na 1 dospelého), pri jazde nočným vlakom platia len rezervačný poplatok.
 • Lístky na autovlak sú nestornovateľné. Výnimkou sú skupinové, pri ktorých je možné storno do 15 dní pred cestou.
 • Cestovanie so psom je možné len pri objednaní celého kupé a s príplatkom 29 €, lístok sa kupuje vo vlaku. Malé zvieratá (do veľkosti mačky domácej) je možné prepraviť zdarma v prenosnej taške ako príručnú batožinu.

Francúzsko

Na výber 3 cenové kategórie: PREM'S (nestornovateľné, nezameniteľné), ECO a LOISIR (až do predvečera cesty zámena zdarma, storno 50% ceny lístka), FLEXI (zámena a storno zdarma do predvečera cesty, 50% storno v deň odchodu)

 • Jednosmerný lístok pre motorku/skúter, cena PREM'S: 109 €
 • Jednosmerný lístok pre auto s výškou do 155 cm, cena PREM'S: 131 €
 • Jednosmerný lístok pre auto s výškou nad 155 cm, cena PREM'S: 153 €

V prípade záujmu o autovlakovú dopravu nás neváhajte kontaktovať.

 

AutovlakAutovlakAutovlakAutovlakAutovlakAutovlak

Autovlak - lôžkaAutovlak lehátkaAutovlak

Hľadať