Heliski

Lyžovanie v Alpách je skvostné. Predsa však existuje ešte vyššia dimenzia a tou je heliskiing. Kto o ňom vie, ten o ňom sníva. Kto ho zažil, ten mu podľahol... Vymeňte aj vy lanovky za helikoptéru a vyskúšajte chuť prašanu, slobody a dokonalého pôžitku v srdci neskrotenej prírody.

V Európe môžete heliski skúsiť len vo Švajčiarsku a Taliansku, aj to iba z niektorých vrcholov. Medzi tie patrí napr. Pt. Combin (3.670 m), Trient (3.300 m), Rosablanche (3.350 m), Monte Rosa, Tete de Valpeline (3.799 m) či Pigne d'Arolla (3.800 m). Vo Francúzsku je heliski ponúkané vždy len s výsadkom v Taliansku alebo Švajčiarsku. Známou základňou je tak napr. stredisko La Rosière.

Prekonajte sami seba a posuňte svoje limity!

Heliski v Taliansku

Heliski si môžete dopriať z opačnej strany Zermattu, v talianskej Cervinii. Stretávacie miesto pre výjazdy je Matterhorn Express. Od 220 € /osoba.

Viac informácií

Heliski vo Francúzsku

Heliski je tu ponúkané vždy len s výsadkom v Taliansku alebo Švajčiarsku. Známou základňou je napr. stredisko La Rosière (prepojené s talianskym La Thuile). Cenovo vychádza okolo 340 € /výsadok (resp. 490 € /2 výsadky). K heliski zážitku to nie je ďaleko ani zo strediska Tignes.

 

 
Hľadať