Jazda na monoposte F1

Jazda na monoposte F1

Aspoň na pár okamihov či kôl sa staňte pilotom monopostu F1 na pretekárskej trati!

Ak sa chcete dozvedieť, akým zážitkom je jazda na okruhu v skutočnom pretekárskom aute či v monoposte F1, môžete si prečítať našu reportáž: https://www.hitka.sk/blog/za-volantom-auta-ktore-vyhralo-preteky-24-hodin-v-le-mans. Obsiahlejšia reportáž je aj tu: https://f1sport.auto.cz/clanek/reportaz-fanousek-se-projel-ve-voze-f1-na-okruhu-paula-ricarda. Alebo sa pohodlne usaďte a nechajte sa vtiahnuť do sveta F1 krátkym filmom, (je z na okruhu Var , ale aj so zábermi z okruhu Paul Ricard) ktorý pre nás urobili tvorcovia filmu VELOCITA. Realita je však oveľa akčnejšia a brutálnejšia! Tu je adresa k spomínanému filmu: https://youtu.be/f_Jmb0dC9GM . A aby to bolo úplnejšie, tu je zase video zo stáže Ivana Hitku na okruhu Paul Ricard (účinkujú monopost F1 a Peugeot 905 - víťaz legendárnej 24-hodinovky v Le Mans): https://www.youtube.com/watch?v=-_5vx64Q9xs

OKRUH VAR / OKRUH PAUL RICARD / OKRUHY V MAGNY-COURS / INÉ OKRUHY / KRSTY / DOPLNKOVÉ SLUŽBY

Staňte sa pilotom monopostu F1

Splňte si svoj sen! Sadnite si za volant formuly 1 a sami si naplno užite riadenie skutočného monopostu F1 s výkonom 650 koní na okruhu, fantastické zrýchlenie z 0 na 200 km/hod za púhych za 5 sekúnd (!) či brutálne karbónové brzdy umožňujúce zažiť preťaženie až 4 G! Pilotovať ale môžete aj monopost F1 s výkonom až 750 koní! Stačí k tomu len trochu guráže...

Do istého času pre bežného smrteľníka nepredstaviteľná situácia. Dnes stačí prísť či napísať do cestovnej kancelárie HITKA a objednať si stáž na skutočnom monoposte formuly F1. O nejaký čas si potom v dohodnutom termíne sami sadnete do ef-jednotky s váhou cca 550 kg, v ktorej radíte rýchlosti pádlami na volante. A na vlastnej koži zažijete pocity pilotov F1 na okruhu. Odporúčame ale nevynechať ani krst na 3-miestnej F1. Ten je tou správnou bodkou za výnimočným dňom.

Stáže F1 predávame už od roku 2005 a sami sme ich absolvovali dvakrát aj osobne vrátane krstov na 2-miestnej F1! Ste teda na správnej adrese. Bola to totiž práve CK HITKA, ktorá vtedy ako prvá priniesla stáže na monopostoch F1 na Slovensko a do Čiech v podobe riadneho produktu. A do značnej miery ich potom spropagovala. Na okruh Var sme zobrali mnohých slovenských a českých motoristických novinárov, pričom si na vlastnej koži vyskúšali krst v 2-miestnej F1. Viacerých z nich sme ale umožnili absolvovať aj samotnú stáž F1. Rovnako ako Jankovi Lehotskému, Marošovi Kramárovi či pretekárovi J. Marečkovi v rámci natáčania záberov pre film VELOCITA. Podobnú propagačnú akciu sme ale pripravili aj na máj 2023! Podrobnosti si ale necháme na neskôr.

Dočasná úvodná akčná cena stáže F1 s 3 kolami na F1 je iba 1.651,50 EUR. Štandardná cena takejto stáže na okruhu Magny-Cours CLUB v sezóne 2024 je potom 1.835,00 EUR! V rámci dňa stáže sú v programe aj prípravné jazdy na monoposte formule Renault 2.0 l, prípadne na monoposte F4 (okruh Var). 

Cena stáže F1 okrem jázd na monopostoch F1 a FR 2.0 či F4 zahŕňa aj kompletnú výbavu pilota (homologovanú FIA), vstup na okruh, bezpečnostné zariadenie, prístup do open-baru a jedlo pilota v prípade stáže s celodenným programom.

Tu je niekoľko okruhov, kde môžete absolvovať 1-dennú stáž F1: Barcelona - Catalunya, Magny-Cours GP, Magny-Cours CLUB, Dijon - Prenois, Portimao, prípadne podľa ponuky aj Paul Ricard HTTT, Ale aj na okruhu Var /Luc en Provence, len hodinku jazdy autom od francúzskych prímorských stredísk Saint-Tropez, Fréjus či Theoule sur Mer. Okrem stáže F1 je ale možné na týchto okruhoch riadiť aj pretekársky prototyp LMP3 typu Le Mans (s kabínou, alebo otvorený, podľa aktuálnej ponuky).

Ak si však sami netrúfate riadiť monopost F1, ale chcete zažiť ef-jednotku (jazda na formule / jízda ve formuli), skúste to ako pasažier v 3-miestnej F1 alebo v pretekárskom prototype LMP2 Oreca Le Mans (podľa aktuálnej ponuky), riadených však už potom profesionálnym pilotom skoro pretekárskym tempom! Samozrejme, jazdu na formule F1 môžete využiť aj ako výborný darček pre vašich priateľov alebo partnerov.

Zažite tak aj vy absolútne jedinečný deň. Neopakovateľný, výnimočný, plný rýchlej jazdy, emócií, zimomriavok a adrenalínu. Vynikajúco strávený deň, na ktorý určite nezabudnete! Doprajte si potešenie a eufóriu z pilotovania skutočnej F1! Jazda v F1 sa stane vaším celoživotným zážitkom. Doprajte si sami tento skvelý „darček“ od nás, alebo ho darujte svojim blízkym.

Programy stáží F1 a monoposty či športové prototypy

LRS Formula ponúka na okruhoch v ponuke stáže F1 program BRONZE (F1 bronzový) a spravidla aj program GOLD (F1 zlatý). V súčasnosti nie je ponúkaný program SILVER (F1 strieborný). V každom programe je potom možné zvoliť balík s konkrétnym počtom kôl na monoposte F1 (viď cenové tabuľky). Pre stáže je k dispozícii aj športový prototyp LPM3. Na vybraných okruhoch však taktiež môžete absolvovať aj krst na 3-miestnej F1 - buď ako 1 osoba, alebo vo dvojici.

V prípade programu BRONZE sa využíva formula Renault 2.0 l (200 koní) a monoposty F1 Prost AP04 V8 alebo F1 Benetton B198 V8 (oba monoposty majú 650 koní).

V prípade programu GOLD sa využíva formula Renault 2.0 l (200 koní) a monopost F1 Williams FW33 V8 (750 koní).

V súčasnosti nevyužívanom programe SILVER sa jazdí na formule Renault 2.0 l (200 koní) a monopostoch F1 Prost AP04 V10 alebo F1 Jaguar R2 (oba monoposty majú 700 koní).

Prípravné jazdy na monoposte formule Renault 2.0 l sú v každom balíku stáže F1 v dĺžke 2x 15 minút. V monoposte F1 si môžete vybrať balík s počtom 3 až 10 kôl, možné sú však aj iné kombinácie. Uvedené platí aj pre stáže F1 od LRS Formula už aj na okruhu Var (Circuit du Luc en Provence). Na krsty je potom využívaná 3-miestna F1 LRS3 (700 koní), riadená už profesionálnym pilotom. 

.............................................................................................................................................................................................................................................................

AGS Formule 1 využíva pre svoje stáže F1 na okruhu Var monoposty F1 Arrows, F1 Prost alebo F1 AGS Cosworth (600 koní). K dispozícii je však aj lacnejšia verzia, t.j. monopost Dallara World Series 3.5 (450 koní). Na krst tu potom využívajú športový prototyp LPM2 Oreca Le Mans (475 koní), taktiež riadený už profesionálnym pilotom. Predtým na krsty používaná 2-miestna F1 zatiaľ k dispozícii nie je. Pre účastníkov stáží je tu však k dispozícii aj profesionálny simulátor pre jazdu na monopostoch. AGS Formule 1 má v ponuke aj samostatné stáže na monoposte F4, ale taktiež pozoruhodný 1-denný pilotný kurz na F4. Tento je totiž iba pre 2 účastníkov a teda na 100 % zameraný na získanie potrebných skúseností pre jazdu na okruhu! 

Praktické informácie pre účastníkov stáže F1

Na základe dopytu (najlepšie e-mailového) vám vypracujeme konkrétnu cenovú ponuku na stáž vrátane doplnkových služieb pre jednotlivcov, alebo aj pre celé skupiny. Stáže sa obvykle konajú v období od marca do novembra, pričom v každom mesiaci býva jeden až niekoľko termínov určených pre stáž. Odpovieme vám však aj na všetky ďalšie otázky spojené s nami ponúkanými stážami F1.

Limity pre účastníka stáže F1 (neplatí pre okruh Var) sú nasledovné: výška max. 188 cm, váha max. 100 kg, max. číslo topánky 44, vek min. 25 rokov, vodičský preukaz a dobrý zdravotný stav. Uvedené váhové aj výškové limity platia aj pre krsty. Tieto podmienky môžu byť v priebehu sezóny aktualizované.

Limity pre účastníka stáže na okruhu Var: výška max. 188 cm (min. 155 cm), váha max. 95 kg, max. veľkosť topánky 45 a vek min. 18 rokov, vodičský preukaz a dobrý zdravotný stav.

V prípade objednávky stáže F1 (s uvedením termínu, programu a balíka stáže, počtu osôb či rozsahu požadovaných služieb) treba počítať so zálohou vo výške 50 % z ceny objednaných služieb a so štandardnými storno podmienkami CK HITKA (tie môžu byť špecifické či odlišné podľa podmienok zahraničného partnera).

Okrem samotnej stáže F1 je možné doobjednať aj ďalšie služby na okruhu: hosť pilota, video z jazdy na F1, povinný hygienický balíček (35,00 EUR) či napr. poplatok za zníženie spoluúčasti pilota na 2.000 eur). Samostatne objednať je možné aj iba poldennú stáž na monoposte F4. Rovnako je možné objednať si aj ubytovanie v okolí či miestne transfery limuzínou alebo helikoptérou.

Hľadať