Všeobecné informácie o plavbách

Poistenie zájazdu pre prípad úpadku CK

CK HITKA má pre prípad úpadku CK v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z. a 186/2006 Z.z. uzavreté poistenie zájazdu v UNIQA poisťovňa, a.s.

Technika plavby

Riadenie lode je zvládnuteľné aj pre nováčikov a nepotrebujete naň žiadne špeciálne oprávnenie (výnimkou sú lode dĺžky 13 m a viac a plavby v okolí Berlína). Postačí jednoduchá inštruktáž v prvý deň a je z Vás kapitán. Nezabudnite, že hoci je riadenie lode povolené od 16 rokov, vždy je zaň zodpovedný kapitán.

Počas plavby budete prechádzať väčším či menším počtom vzdúvadiel. Ich využívanie je zdarma. Niektoré sú automatické, iné manuálne a v tom prípade Vás obsluha plavebnej komory môže požiadať o pomoc. V oblasti Charente ich obsluhujú výletníci, takže ich využívanie nie je obmedzené otváracími hodinami. Počas sviatkov môžu byť niektoré plavebné komory uzatvorené, odporúčame sa na to vopred informovať.

V závislosti od vybranej lokality sa budete plaviť po kanále a / alebo rieke. Rieky sú samozrejme divokejšie ako kanály, ktoré boli vytvorené človekom, a môžu mať na jar a niekedy aj jeseň tendenciu rozvodňovať sa, čo môže byť dôvodom istých obmedzení plavby (napr. plavba len po kanále, zmena východiskového prístavu). Tieto zmeny nemôžu byť dôvodom na stornovanie plavby.

Aktivity

Počas plavby sa môžete zastaviť kde sa Vám páči, samozrejme mimo súkromných pozemkov. Ak si vyberiete pokoj vidieka, rešpektujte prosím prírodu a nenechajte po sebe žiadne stopy. Pokiaľ Vám viac vyhovuje ruch mestečiek alebo dedín ktorými prechádzate, využite prístavy, ktoré Vám často za nepatrný poplatok poskytnú základné služby a zároveň dobrý prístup k návšteve miest. Cenné informácie (trasa, vzdúvadlá, miesta na načerpanie vody, okolité zaujímavosti...) Vám poskytne brožúra plavebný sprievodca, ktorú si môžete objednať spolu s plavbou (cca 23 €).

Tipy na spestrenie plavby:

 • bicykle ... či už na objavovanie okolia kanála, návštevy dedín a miestnych zaujímavostí alebo len na cestu do obchodu. Odporúčame rezervovať spolu s plavbou (dospelý:  40 € /týždeň, 26 € /minitýždeň resp. víkend 3 dni, 20 €/ víkend 2 dni, 6 €/ deň navyše, dieťa: 35 € /týždeň, 23 € /minitýždeň resp. víkend 3 dni, 18 €/ víkend 2 dni, 5 €/ deň navyše). Nebudete ľutovať. Nosenie prílb je u detí vrelo odporúčané. Nezabudnite im ich z domu priniesť! Je možné zapožičať i detskú sedačku (10 €). Na palubu je možné vziať max. 4 bicykle.
 • rybárčenie ... nutné zakúpiť si pred plavbou v miestnom rybárskom obchode alebo niektorých trafikách rybársky lístok (cca 30 €, platnosť 15 dní).
 • kúpanie ... v závislosti od vybraného regiónu v riekach a na vodných plochách v blízkosti Vašej trasy, v bazénoch a vodných centrách miest a mestečiek ktorými prechádzate, alebo v prídavnom bazéniku (exkluzivita Nicols, veľkosť 2,55m x 3,10m, objem 700 l, pre 3 osoby) ktorý sa k veľkej radosti malých aj veľkých pripojí k vybranej lodi (okrem rady Riviera a lode N800 a Primo©). Upozornenie k bazéniku: pri pripojení za lode OCTO, SIXTO, N1310, N1350 a ich podtypy je potrebné povolenie na vedenie lode.

Pomedzi všetky dostupné aktivity si však určite urobte čas aj na sladké ničnerobenie. Zakotvite pod cyprusmi kanála Midi, plavte sa pokojnými vodami riečky, ľahnite si do tieňa na terasu alebo na slnkom zaliatu hornú palubu a vychutnávajte si v pokoji potešenie z oddychu.

Praktické informácie
 • Nezabudnite si pohodlné nešmykľavé prezúvky, opaľovací krém, slnečné okuliare, pokrývku hlavy, nezabudnite na fotoaparát. Kufre sú na lodi neskladné, preto si batožinu zbaľte radšej do tašiek.
 • Voda natankovaná do lode nemusí byť pitná. Na varenie je však samozrejme dostačujúca.
 • Na mieste si môžete zapožičať uteráky (cca 12 € /sada 1 rukavica + 1 uterák + 1 utierka), utierky (4 € /2 utierky + 1 uterák na ruky) či konvertor 12V / 220V (cca 10 €) i objednať wifi (50 € /Wifi 3 Gb).
 • Pri plavbe s deťmi odporúčame myslieť na plávacie vesty (detské vesty cca 0-30 kg k dispozícii na vyžiadanie na základni) alebo rukávky.
 • Odporúčame objednanie plavebného sprievodcu (25 € vo Francúzsku a 15 € v Portugalsku), ktorý obsahuje mapy a popisy zvolenej oblasti vo francúzštine, angličtine a nemčine.
 • Na palubu lode si môžete za príplatok cca 40 € vziať aj svojho domáceho miláčika.
 • Každý prístav má verejné bezplatné alebo súkromné platené parkovisko - nestrážené (cca 40 € /týždeň, 26 € /minitýždeň resp. víkend 3 dni, 20 € /víkend 2 dni, 6 € /deň navyše) resp. garáž (cca 50 € /týždeň, 32 € /minitýždeň resp. víkend 3 dni, 25 € /víkend 2 dni, 7 € /deň navyše).
 • Je možné predplatiť si upratanie interiéru lode (100 € resp. 130 € pri lodiach dlhých 10 m a viac) resp. jej exteriéru (50 € resp. 70 € pri lodiach dlhých 10 m a viac).
 • Je možné využiť formulu All inclusive na týždenné a dlhšie plavby, ktorá zahŕňa 2 bicykle + plavebného sprievodcu + upratanie na konci plavby + uteráky a utierky + pohonné hmoty (400-630 € podľa typu lode). 
 • Nástup na plavbu a jej ukončenie:
 1. Týždňová plavba: od soboty 15-18h00 do soboty 8-9h00 (niekedy je možná plavba pondelok / pondelok alebo piatok / piatok)
 2. Minitýždňová plavba: od pondelka po 14h00 do piatka do 9h00 alebo od utorka po 14h00 do soboty do 9h00
 3. 5-dňový víkend: od piatka po 16h00 do stredy do 17h00
 4. 4-dňový víkendod piatka po 16h00 do utorka do 17h00
 5. 3-dňový víkendod piatka po 16h00 do pondelka do 17h00
 6. 2-dňový víkendod piatka po 16h00 do nedele do 17h00
 • Pri odchode loď starostlivo upracte a dovezte do prístavu včas. Pri víkendovej plavbe je potrebné odovzdať ju o 16-17,00h, pri ostatných o 8-9,00h.
 • Pri niektorých destináciách je za príplatok 150 € možná aj jednosmerná plavba (z prístavu A do prístavu B). Uvedená cena nezahŕňa transfer auta alebo pasažierov z jedného prístavu do druhého. V mimoriadnych prípadoch môže byť pred odchodom zmenený smer plavby (teda nie z A do B ale z B do A).
 • Pri preberaní lode sa platí vratná kaucia (950 - 1.200 €). Je delená na 2 časti: za upratanie lode (150 € pri lodiach kratších než 10 m a 200 € pri lodiach dlhých 10 m a viac: C1350, C1350 VIP, N1310, N1300, OCTO®, SIXTO®) a za loď (1.000 € za lode kratšie než 10 m a a 1.500 € pre lode dlhé 10 m a viac). Kaucia za upratanie sa neplatí v Nemecku (v prípade neupratania však samozrejme budú faktúrovať poplatky). Kaucia za loď môže byť znížená na polovicu (teda 450 €) pri zaplatení špeciálneho poistenia. Toto sa vzťahuje na prípadné storno alebo poškodenie lode. Poistenie sa podpisuje a platí až pred vyplávaním, jeho cena zodpovedá 5% ceny prenájmu lode.
 • Cena prenájmu lode zahŕňa: prenájom lode, posteľnú bielizeň, používanie lodnej kuchynky (vybavenej riadom, chladničkou a min. dvojplatničkou, niekde však aj sporákom s rúrou na pečenie a samostatným grilom), palubnú knihu, technickú asistenciu 7/7, poistenie lode. Upratanie lode nie je v cene.
 • Cena prenájmu lode nezahŕňa: povinné príplatky ako vratná kaucia (150-200 € za upratanie a 1.000-1.500 € za loď), spotreba plynu, oleja, pohonných hmôt (spotreba za hodinu plavby podľa tabuľky vyššie, cca 30-50 € /deň).

 

  Prístup
  • Vlastná doprava
  • Vlakom: kontaktujte nás ohľadom zabezpečenia vlakových lístkov prostredníctvom SNCF - po Európe, vnútroštátne po celom Francúzsku, aj na vysokorýchlostné vlaky TGV, Thalys
  Špeciálne stornopodmienky

  Na objednávky plavieb sa vzťahujú prísnejšie stornopodmienky, než používame na ostatné zájazdy.

  • Od objednania do 10 týždňov pred plavbou ... poplatok 150 €
  • 4-10 týždňov pred plavbou ... 40% ceny prenájmu
  • menej ako 4 týždne pred plavbou ... 100 % ceny prenájmu
  Zmluvné podmienky

  Odporúčame prečítať si aj Všeobecné zmluvné podmienky CK HITKA. Všetky tieto informácie primeraným spôsobom platia aj pre plavby.

  Hľadať