Les Menuires

Les Menuires

Les 3 Vallées
Dĺžka zjazdoviek
160 km / 610 km
Nadmorská výška
1.450 – 2.850 / 1.300 - 3.230
Vybavenie strediska
Kvalitné snowparky
Obľubené stredisko
Vhodné pre rodiny s deťmi
Vnútorný bazén
Zvýhodnené ceny požičania lyží/snowboardu
Vzdialenosť od Bratislavy
1254 km
počet zjazdoviek
12 / 48
40 / 146
22 / 109
8 / 36
Lanovky a vleky:
8 / 40
13 / 60
12 / 58
Dĺžka bežkárskych tratí
28 km / 119 km
AKCIA od 384 €
so skipassom
Zoznam ubytovaní Detailné info

Nestarnúca klasika - kvalitné zjazdovky, výhodná poloha, výborné umelé zasnežovanie, snehová garancia, najdostupnejšie ceny ubytovania v Les 3 Vallées, 2 bobové dráhy, aquacentrum, športové centrum...

Zľavy
Deti 5-12 rokov, seniori 65-74 rokov, veteráni 75 a viac rokov, rodiny (2 rodičia + 1-6 detí 5-17 rokov)
Stredisko

 

Les 3 Vallées

Les 3 Vallées (Tri údolia) je obrovská lyžiarska lokalita neporovnateľných parametrov. Tvorí ju 6 stredísk: Courchevel, La Tania, Brides-les-Bains, Méribel, les Menuires a Val Thorens. Stabilne patrí medzi najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie lyžiarske oblasti. Už len samotná dĺžka vzájomne lyžiarsky prepojených a dobre upravovaných zjazdových tratí je fascinujúca - celých 600 km. Až 85% oblasti sa nachádza vo výške nad 1.800 m n.m. Les 3 Vallées však znamená aj 25 vrcholov nad 3.000 m, 18 prístupných vrcholov nad 2.500 m n.m., 6 ľadovcov, 16 prepojených dediniek a stredísk.

Lyžovanie je tu dostupné každému, od úplných začiatočníkov, pre ktorých boli vybudované bezpečné výukové zóny priamo v centre, cez deti, ktoré sa môžu vyblázniť napr. jazdou na gumových kolesách a v detských dedinkách, až po milovníkov náročnejšieho lyžovania na čiernych zjazdovkách, v početných snowparkoch i vo voľnom teréne.

Les Menuires

 • Stredisko Les Menuires (1.815 - 1.850 m n.m.) sa nachádza spolu so strediskami Saint Martin de Belleville a Val Thorens v údolí Belleville. Založené bolo už v roku 1964 a dôležitým bol preň rok 1992, kedy sa tu konal olympijský slalom mužov. Mnohí tomuto stredisku zazlievali "panelákovú" architektúru, tá sa však v posledných rokoch mení k lepšiemu. A nemožno jej uprieť pohodlný nástup na zjazdovky prakticky spred dverí každého ubytovania. Zaujímavým je aj prepojenie tohoto moderného strediska s už spomínanou dedinkou St Martin de Belleville, ktorá si stále uchováva svoju atmosféru (pokiaľ budete mať čas, navštívte reštauráciu La Bouitte ktorá v roku 2008 dostala v Guide Michelin dve hviezdičky).
 • Stredisko je vybavené všetkými potrebnými službami a ponúka i množstvo aktivít po lyžovaní, aj vďaka športovým centrám s bazénom a wellness.

Novinky

 • Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní v Courchevel a Méribel v roku 2023 (6.2.-19.2.2023)
 • Les Menuires: vynovené kabíny Bruyères 1 a 2
 • Val Thorens: nové športové centrum (od decembra 2022, s wellness, bazénom, konferenčným centrom a seminárnymi miestnosťami), klzisko na námestí Peclet (400 m2, 15-21 hod., cca 8 € /vstup aj s požičaním korčúľ), karting na ľade, škola pilotovania na ľade pre elektrické autá, dvojitý zipline BEE (dĺžka letu 1,8 km, max. výška 65 m, rozdelené na 3 úseky, možnosť letieť dvaja vedľa seba, pre peších aj lyžiarov, z vrcholu sedačky Moutière až do centra strediska na Place Caron), modrá zjazdovka Lory dlhá 4 km panenským údolím z 3.000 m do Plan Bouchet v Orelle. V posledných sezónach sa stredisko výrazne menilo. Pribudli panoramatické kabíny na Caron (kapacita 150 osôb), aplikácia iPhone Val Thorens (interaktívna mapa tratí, GPS, počasie, video...), pikniková zóna vo výške 2.700 m n.m., nová kabína Thorens (2 x 2 kabíny pre 33 osôb, z konečnej stanice sedačky Portette 2.795 m do Col du Bouchet 3.003 m, ktorý sa nachádza pod  Pointe de Thorens 3.130 m, trvanie cca 2 min.). Východiskové lanovkové stanice sú vybavené prístupom wifi zdarma a vďaka posilnenému zasnežovaniu majú teraz všetky vleky vo Val Thorens aspoň jednu zjazdovku s umelým zasnežovaním. Ťahákom je najvyšší európsky zipline dlhý 1.300, ktorý vedie z výšky 3.230 m n.m. v Orelle (vrchol Bouchet) k hornej stanici kabíny Thorens v 3.000 m n.m.
 • Courchevel: čierna zjazdovka Eclipse s príjazdom do Courchevel Le Praz (dĺžka 3 km, priemerný sklon 30%), Vertical Expérience (= 2 najstrmšie zjazdovky v Les 3 Vallées, obe z vrcholu Saulire: Grand Couloir - svah na Courchevel a Couloir Tournier - svah na Méribel. Maximálny sklon 38,6°, priemerný sklon 33°). Freeride Lab pre milovníkov freeridu (20 min výšľapu na skialpoch spod Saulire a následne 2 nové neupravené zabezpečované zjazdovky Roches Grises (červená a čierna) a terén na trénovanie vyhľadávania v lavíne), vynovená kabínová lanovka Praz.
 • Méribel: výmena vajíčok Plattières 3 za 6-miestnu sedačku Bouquetin, 2 nové červené zjazdovky (Gypaète od sedačky Cherferie a Daguet od spodku sedačky Olympic), tunel na modrej zjazdovke Roc de Fer, nová 6-miestna sedačková lanovka Legends (vyhrievaná a s bublinou), presun sedačkovej lanovky Cherferie, nové kabíny na legendárny Mont-Vallon, výmena vlekov za sedačku Roc de Tougne
Lyžovanie a snowboarding
 • Z lyžiarskeho hladiska je stredisko umiestnené ideálne na prechod do ostatných údolí. Ale aj v samotnej lyžiarskej oblasti Les Menuires (zahŕňa aj St Martin de Belleville) si nájdete to svoje, hlavne vďaka dlhým a kvalitným červeným zjazdovkám. Veľkej obľube sa tešia napríklad rána na svahoch La Masse, kde nová modrá zjazdovka Bouquetin z vrcholu umožňuje aj slabším lyžiarom prístup na 5vrcholov v Les Menuires/St Martin de Belleville. Výhodou strediska sú tiež lepšie podmienky na lyžovanie v prípade nečasu než vo vyššie položenom Val Thorens. Lyžiarska oblasť Les Menuires to sú tiež 4 prepojené vrcholy, prevýšenie 1.300 m či najdlhší zjazd 8 km (z Roc des 3 Marches).
 • Co'Ski - Už nikdy sám! - lyžiari, ktorí nechcú lyžovať sami, sa stretávajú pri bode Co'Ski pri kabíne Masse 1 vždy o 10 hod. Zdarma, organizované strediskom alebo samotnými lyžiarmi.

Garancia snehu

Les 3 Vallées majú 2189 snehových diel pokrývajúcich 49% oblasti, trate medzi 1.100 a 3.230 m n.m., 85% oblasti nad 1.800 m n.m., prepojenia medzi jednotlivými údoliami nad 2.000 m n.m. a garantujú sneh v lyžiarskej oblasti počas celej zimnej sezóny. Ak bude mať niektoré európske stredisko otvorených viac prepojených tratí, oblasť Les 3 Vallées poskytne odškodnenie za každý nevyužitý deň v rámci platnosti permanentky (vzťahuje sa to na 6-denné a dlhšie permanentky Les 3 Vallées, do úvahy sú brané len trate zatvorené kvôli nedostatku snehu).

Zľavy na permanentku

 • Zadarmo: 0 - 5 rokov
 • Zľava: 5 - 12 rokov, 65-74 rokov (okrem vybraných termínov), 75 a viac rokov
 • Zľava rodina: pre 3-8 osôb (max. 2 dospelí + 1-6 detí 5 - 17 rokov), všetci majú detskú cenu. Skipass na minim. 5 dní. 
 • Lyžiarska permanentka je neprenosná, teda nepoužiteľná inou osobou než jej majiteľom!

Parky

 • Snowpark BK Park (sektor La Becca): boardercross (klopené zákruty, bubny, woopy), 2 línie s prekážkami (modrá: 2 bubny + 4 raily. červená: 1 bubon + 4 raily), každý zjazd automaticky nahratý na video, premietnuté na plátne na konci parku, možnosť získať video zadaním tel. čísla
 • Big Air Bag: jeden skok od 3€, každú sobotu zatvorené
 • Acticross (sektor Becca): rodinný zábavný boardercross (whoops, slalom, tunel), vstup zdarma
 • Walibi Gliss (sektor La Masse): rodinná zábavná trať, originálna hudba, "stupeň víťazov" umožní spraviť si nezabudnuteľnú fotku
 • MTB Bike run: bicyklovanie na snehu na špeciálne upravenej, 8km dlhej  trati. Cena 35€/ os. na dva výstupy a zostupy v spoločnosti kvalifikovaného inštruktora (výstroj bude zabezpečený)
 • DVA Parc (prístup kabínou Roc des 3 Marches 1, nácvik lavínového vyhľadávania)

Začiatočníci a deti

 • Zdarma: 6 posuvných koberčekov, 1 vlek
 • 2 začiatočnícke zóny
 • Dedinky Piou-Piou v Croisette (od 3 mesiacov) a Bruyères (od 31 mesiacov do 5 rokov)
 • Acticross (sektor Becca - rodinný zábavný boardercross) a Walibi Gliss (sektor La Masse - rodinná zábavná trať, originálna hudba, "stupeň víťazov" umožní spraviť si nezabudnuteľnú fotku)
Iné aktivity a služby
(informácie a ceny sú orientačné)

Aktivity a služby

 • Snežnice, psí záprah (St Martin, cca 39 € /30min), paraglide, motorové rogalo (cca 80 € /os.), snežné skútre (cca 100 € /1 hod, tiché a bez zápachu benzínu), detský šmýkací zámok, večera v mongolskej jurte, bežkovanie, zálesácke vychádzky na snežniciach pre deti 4-10 rokov s Piou-Piou Croisette (stopy zvierat, stavba iglú, sánkovanie, naháňačky v snehu,...), snehový labyrint na vrchole Roc 1, výlet na ratraku s aperitívom (cca 63 € /dospelý)
 • Speedmountain: jedna z najdlhších bobových koľajnicových dráh vo francúzskych Alpách (dlhá 1.000 m a prístupná od 5 rokov na boboch s rodičmi, so zákrutami, zjazdmi, klopenými zákrutami, 9 € /osoba)
 • Roc'n Bob: bobová dráha (4 km, 22 zákrut, 450 m prevýšenie, od 7 rokov s rodičmi, 12 € /os.)
 • Roc'n Bike: bicyklové zjazdy sánkovou traťou Roc'n Bob (4 km, STR/ŠTV/PIA o 9h pri kabíne Roc des 3 Marches, od 35 € /os. - v cene permanentka, bicykel, prilba, potrebné chrániče),
 • Trať na zmeranie rýchlosti (pri sedačke Sunny Express), oblasti "Zones Natures" - lyžovanie vo voľnom ale zabezpečenom teréne
 • Športové centrum Le Break v La Croisette: Spa (od 16 rokov, bazén, 3 sauny, 1 hammam, 2 vírivky, relax zóna, cca 21 € /os.), bazén (cca 8,50 € /dospelý, 6,50 € /dieťa 3-15 rokov), badminton alebo basketbal alebo squash (cca 8,50 € /osoba), stolný tenis (8,50 € /osoba) funpark (cca 11 € /dieťa 3-12 rokov, zdarma /dieťa 0-2 roky), posilňovňa, masáže
 • Akvacentrum La Bulle v Les Bruyeres (3.500 m2): Spa (od 16 rokov, romantická jaskyňa, vírivka s výhľadom na hory, sauna a hammam s esenciálnymi olejmi, bublinkový bazén, relax zóna, cca 21 € /os.), bazény (cca 8,50 € /dospelý, 6,50 € /dieťa 3-15 rokov, bazén, rieka s prúdom, podvodné lavice, stojace jaccuzzi, detský bazénik a vodné hry), masáže
 • Kúpeľné centrá, koncerty, knižnica, kino, diskotéky, obchody, bary, reštaurácie, piano bar (Croisette, Chalet du Capricorne), trh 2x týždenne (streda, piatok), farma v Moutiers, prehliadky barokovej cesty (kaplnka Notre Dame de la Vie a kostol v St. Martin de Belleville, cca 7 € /os.)
 • Tretia Michelinova hviezdička pre reštauráciu La Bouitte v St Martin de Belleville (pod taktovkou šéfkuchárskej rodinky otca René a syna Maxime Meilleur, ktorí na to asi boli predurčení, nakoľko ich meno v preklade znamená "Najlepší")
 • Vínne večery v reštaurácii La Bouitte: mesačne 1 večer na zadanú tému s uznávaným vinárom (od 150 € /osoba, v cene 4-chodové menu a vína)
 • Sprístupnená baroková kaplnka Notre Dame de la Vie (medzi St Marcel a St Martin de Belleville, postavená medzi 1635 a 1680, stále jedno zo savojských pútnických miest)

Parkovanie a preprava

 • V stredisku je možnosť bezplatného nekrytého parkovania i plateného parkovania
 • Prepravu medzi jednotlivými štvrťami zabezpečuje zdarma kyvadlová doprava. Preprava do ostatných stredísk oblasti Les 3 Vallées je platená.
Zaujímavé akcie
 • 24.12.2023 ... Vianoce v Bruyeres
 • 25.12.2023 ... Vianoce v La Croisette
 • 31.12.2023 ... Silvester
 • 08.01.-11.01.2024 ... Týždeň vinohradníkov (oslava francúzskych vín, degustácie 17h30-20h v Športovom centre Le Break za cenu od 8 € /osoba)
 • 22.02.2024 ... 26. Trophée de l'Espoir (benefičný pretek)
 • 12.03.-14.03.2024 ... Friendly Menuires Festival (festival humoru v Športovom centre Le Break od 29,75 €)
 • 23.03.2024 ... Completement a La Masse (animácie, preteky, od 25 €)
 • 31.03.2024 ... 3 Vallées Enduro (jedinečné objavovanie Les 3 Vallées v trojiciach, od 20 €)
 • 07.04.-11.04.2024 ... Týždeň YogiSki (joga a lyžovanie, 8. ročník, zdarma)
Prístup
(orientačné informácie)
 • Bratislava / Les Menuires (cez Švajčiarsko): 1.254 km
 • Bratislava / Les Menuires (cez Taliansko): 1.293 km
Mapa

45.3212908, 6.5386467

Ubytovania

Akcie

Hľadať