Auris en Oisans

Auris en Oisans

Alpe d´Huez grand domaine Ski
Dĺžka zjazdoviek
250 km
Nadmorská výška
1.100 - 3.330
Vybavenie strediska
Klzisko
Lacné stredisko
Štýlové horské stredisko
Vzdialenosť od Bratislavy
1211 km
počet zjazdoviek
42
37
39
17
Lanovky a vleky:
16
23
42
Dĺžka bežkárskych tratí
50 km platené

Príjemne pokojné predmestie Alpe d'Huez.

Zľavy
Deti 0 - 4 roky, seniori 72 rokov a viac
Stredisko

Grandes Alpes / Grande Galaxie

Prepojením Alpe d'Huez grand domaine Ski s neďalekým strediskom Les 2 Alpes vznikla oblasť s názvom Les Grandes Alpes (450 km zjazdoviek, 230 tratí, 145 vlekov, 1000 snehových diel). Do Les 2 Alpes sa dostanete z Alpe d'Huez vlastným autom, kyvadlovou prepravou (stredy, cca 15 € /tam-späť) ale aj helikoptérou (cca 70 € /tam-späť, možné streda, štvrtok a piatok).

Dohodou stredísk Alpe d'Huez grand domaine Ski, Les 2 Alpes, Serre Chevalier, Puy St Vincent a Montgenevre/Sestriere zas bola vytvorená oblasť La Grande Galaxie, ktorá toho na lyžovanie ponúka ešte viac. So 6-dennou permanentkou Alpe d'Huez je tak možné lyžovať počas jej platnosti zdarma 1 deň v každom zo zmienených stredísk (pred odchodom do partnerského strediska sa treba informovať na správny postup v pokladni vlekov v domovskom stredisku) a ešte mať aj 25 % zľavu na lyžovanie v raji freeriderov, La Grave (platí na obdobie 19.12.-9.4.2021).

Alpe d'Huez grand domaine Ski

Táto známa lyžiarska lokalita tvorená 5 strediskami (Alpe d'Huez, Auris en Oisans, Vaujany, Oz en Oisans, Villard Reculas) sa nachádza v oblasti Dauphine-Isère, v pohorí Grandes Rousses s najvyšším vrcholom Pic Blanc (3.330 m n.m.). Z tohto vrcholu je vraj pri dobrom počasí vidieť pätinu Francúzska! Vďaka svojej vynikajúcej mikroklíme a počtu slnečných dní je prezývaná aj Ostrov slnka.

Oblasť je charakteristická aj tým, že jednoduchšie zjazdovky sa nachádzajú v dolných častiach oblasti a čierne sú v hornej časti, prístupné kabínami Pic Blanc a Marmottes III. Každopádne toto je to pravé stredisko pre skvelé zjazdy (prevýšenie 2.230 m) a šíre priestory (10.000 ha, z toho 838 ha zjazdoviek).

Stredisko vzniklo v roku 1936, kedy Jean Pomagalski, budúci riaditeľ spoločnosti POMA, postavil prvý tunajší vlek. Vlek sa volal Éclose a priľahlá trať bola tými, ktorí naďalej radšej šlapali na tuleních pásoch, pokrstená "Trať idiotov".

Auris en Oisans (1.600 m n.m.)

Auris en Oisans je príjemné stredisko rodinného charakteru, v ktorom nemožno hľadať bujarý nočný život. Ponúka však všetky služby potrebné pre Váš pobyt, ako aj lyžovanie uprostred krásnej lyžiarskej oblasti.

Prístup do Alpe d'Huez je už vďaka sedačkám Auris Express a Louvets možný aj pre peších (počas prevádzkových časov vlekov).

Lyžovanie a snowboarding

Z lyžiarskeho hľadiska je oblasť Alpe d'Huez Grand Domaine zaujímavá o.i. vraj najdlhšou čiernou zjazdovkou sveta (La Sarenne) s dĺžkou 16 km, zjazdovkou Le Tunnel, kásnou čiernou La Fare v sektore Vaujany i 5 zjazdami s prevýšením okolo 2.000 m (z vrcholu Pic Blanc 3.330 m do: La Villette 1.295 m, L'Enversin d'Oz 1.125 m, Oz-en-Oisans 1.350 m, Gorges de Sarenne 1.510 m, Huez 1500).

Lyžiarske permanentky

 • Permanentka na 6 a viac dní umožňuje večerné lyžovanie (zjazdovka Signal, štvrtky od cca 18h do cca 19h30/20h).
 • S permanentkou na 6 a viac dní môžete v rámci jej platnosti lyžovať 2 dni aj v stredisku Les 2 Alpes, teda v oblasti Grandes Alpes. Pred odchodom do Les 2 Alpes sa informujte na správny postup v pokladni vlekov v Alpe d'Huez. Do Les 2 Alpes sa dostanete z Alpe d'Huez vlastným autom, kyvadlovou prepravou (stredy, cca 15 € /tam-späť) ale aj helikoptérou (cca 70 € /tam-späť, možné streda, štvrtok a piatok).
 • V období od 19.12.2020 do 9.4.2021 môžete s permanentkou na 6 a viac dní lyžovať zdarma aj v celej oblasti La Grande Galaxie a to za týchto podmienok: 2 dni v Les 2 Alpes a 1 deň v každom zo stredísk Serre Chevalier, Puy St Vincent, Montgenèvre/Sestrière. Vstup do stredísk je možný priamo s permanentkou na Alpe d'Huez, ale pred odchodom do partnerského strediska sa ešte informujte na správny postup v pokladni vlekov v domovskom stredisku. Navyše máte zľavu 25% z ceny permanentky do La Grave.
 • Za permanentku sa neuhrádza vratná kaucia, fotografia je potrebná len na permanentky zdarma (0-4 r., 72-x r.).
Zľavy na permanentku
 • Zdarma: 0 - 4 roky
 • Zľava: 5-12, 65-71 rokov, 72 rokov a viac

Snowparky, funparky...

Keďže stredisko v rokoch 2010, 2011 a 2012 hostilo Svetový pohár v skicrosse, uspôsobilo tomu aj freestylové zázemie a má teraz jeden z najväčších snowparkov v Alpách (21 ha).

 • 2 snowparky, 1 trať na večerné lyžovanie, 3 zábavné zóny, 2 stále sánkovacie dráhy (1 je celoročná), 2 chránené začiatočnícke zóny

Bezbariérové lyžovanie

 • Špecializovaní inštruktori a upravený materiál (Uniski, Dualski, GMS)
 • Jednoduchý prístup na vleky, do športového a kongresového paláca, bazéna, obchodného centra Bergers atď.
Iné aktivity a služby
(informácie a ceny sú orientačné)
 • Hoci Auris nemá bazén, zabavíte sa aj tu. Silnou stránkou strediska sú animácie: zábavná jazda na pneumatikách, nafukovací skákací hrad, karaoke, večerné lyžovanie (zjazdovka Bauchet, pondelky večer), kino, súťaže v tvorbe snehových sôch,...
 • Wifi je v stredisku tiež prístupná - nachádza sa napr. v reštauráciách Auris Burger, Schuss, Beau Site (zadarmo, za konzumné). Prístupné je aj v Office de tourisme, kde Vám za poplatok 5€/ týždeň dajú prístupový kód k wifi.
 • Pre deti od 18 mesiacov do 3 rokov a od 3 do 12 rokov sú k dispozícii zodpovedajúce zariadenia.
 • Bežkovanie (8 km okruh Rochette v Auris zdarma, po presune do Alpe d'Huez je k dispozícii platených 38 km trás), sánková dráha, klzisko s umelým ľadom (vstup aj požičanie korčulí zdarma) - vhodné najmä pre deti, určené skôr na hravé korčuľovanie než štandardné korčuľovanie ako na prírodnom ľade

Parkovanie a preprava v stredisku

Parkovanie v stredisku je zdarma.

Prístup
(orientačné informácie)
 • Bratislava / Auris en Oisans (cez Švajčiarsko, priesmyk Lautaret): 1.316 km
 • Bratislava / Auris en Oisans (cez Taliansko): 1.211 km
Mapa

45.0535484569, 6.07833519102

Ubytovania

Hľadať