Aktuálna situácia pri cestovaní do zahraničia

Aktuálna situácia pri cestovaní do zahraničia

6.12.21
Obrázok
Lyžovačky v Alpách, Dovolenka na lodi a plavby, Formula F1, www.hitka.sk

Ako je to s návratom na Slovensko?

Od 19.7.2021 sa pravidlá pri návrate na Slovensko menia, platí nová vyhláška, ktorá vyžaduje povinnú registráciu na e-hranica a povinnú karanténu. Pri oboch sú početné výnimky.

Viac info

 

Upozornenie

 • !!! Odporúčame mať pri lyžovaní so sebou vytlačený doklad OTP/OP, aby sa nestalo, že sa kvôli zime vybije mobilný telefón a nebudete sa vedieť preukázať potrebným potvrdením. !!!
 • Rakúsko má od 22.11.2021 na 10-20 dní lockdown. Hotely, reštaurácie a väčšina obchodov budú zatvorené.
 • Vakcína Sputnik nie je oficiálne EMA uznanou vakcínou a tak ľudia ňou zaočkovaní nie sú v krajinách, kam robíme naše lyžiarske zájazdy, považovaní za zaočkovaných.
 • 2G v Rakúsku: služby môžu v Rakúsku už využívať len tí, ktorí sú plne zaočkovaní, resp. majú doklad o prekonaní covidu za posledných 180 dní. Tranzit krajinou je možný pre všetkých, ale bez využívania služieb počas zastávok na pumpách ako je reštaurácia, obchod a pod.
 • V Taliansku bude platiť v bielych a žltých zónach 3G na vleky aj ubytovania, v oranžových to bude 2G. Iné služby (bary, reštaurácie, diskotéky, predstavenia) budú môcť od 6.12.2021 už využívať len 2G (zaočkovaní, prekonaní).
 • Zaočkovaní jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson budú v Rakúsku od 03.01.2022 pokladaní za plne očkovaných len ak budú mať platné aj druhé preočkovanie.
 • Zaočkovaní jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson budú vo Francúzsku od 15.12.2021 potrebovať aj druhé preočkovanie (do 4 týždňov od uplynutia 1 mesiaca od prvej dávky).
 • Vo Francúzsku budú musieť mať po 15.12.2021 osoby nad 65 rokov už aj tretie očkovanie (do 4 týždňov od uplynutia 6 mesiacov od druhej dávky).
 • Vo Francúzsku budú musieť mať po 15.1.2022 osoby nad 18 rokov už aj tretie očkovanie (do 4 týždňov od uplynutia 6 mesiacov od druhej dávky).
 • Vo Francúzsku budú po 29.11.2021 platiť antigénové aj PCR testy už len 24 hodín a na lanovky aj vleky bude potrebné sa preukázať pri námatkovej kontrole 3G. Na vlekoch/v lanovkách aj v radách na vleky/lanovky je potrebné mať nasadené rúško (povinné od 12 rokov, odporúčané pre 6-11 rokov). Môže ísť o chirurgické rúško alebo o látkové rúško kategórie 1 (certifikácia AFNOR SPEC S76-001). Nákrčníkové šály môžu byť použité len ak sú filtračné a zodpovedajú rovnakým normám.
 • Na vstup do Švajčiarska potrebujú od 4.12.2021 všetci negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín a následne sa musia pretestovať na 4.-7. deň od vstupu do Švajčiarska antigénom alebo PCR a o výsledku informovať kantonálny úrad. Týka sa to aj očkovaných a prekonaných.
 • Čo sa týka Slovenska, deti do veku 12 rokov a 2 mesiace sa nemusia registrovať do ehranice a nemusia sa pri príchode preukazovať testom. Rovnako to platí aj pre Francúzsko, kde sa za plne zaočkované osoby pokladajú deti do veku 12 rokov a 2 mesiace (cestujúce s plne zaočkovaným dospelým).

Opatrenia vstupu pre jednotlivé krajiny

Informácie o jednotlivých krajinách nájdete tu:

 

Ostatné krajiny

 

Hľadať