Chamonix Mont Blanc Naturel Resort

Chamonix Mont Blanc Naturel Resort

Dĺžka zjazdoviek
115 km / 410+300 km
Nadmorská výška
1.035 – 3.842
Vybavenie strediska
Klzisko
Kvalitné snowparky
Nočný život
Štýlové horské stredisko
Vnútorný bazén
Vzdialenosť od Bratislavy
1214 km
počet zjazdoviek
14 / 16
31 / 64
20 / 69
11 / 24
Lanovky a vleky:
8 / 34
17 / 45
16 / 35
Dĺžka bežkárskych tratí
42 km
AKCIA od 334 €
so skipassom
Zoznam ubytovaní Detailné info

Legendárne stredisko s kvalitnými zjazdovkami, dobrou vybavenosťou a lanovkou na Aiguille du Midi (3.842 m). Možnosť nezabudnuteľného zjazdu údolím Vallée Blanche (20 km). V cene permanentky vstup do plavárne, sauny, múzea, na klziská, bobovú dráhu a zároveň na vyše 700 km tratí...

ZĽAVA 70/osoba z ceny permanentky na vybrané termíny pri objednávke do 25.11.2019!!!

Zľavy
Deti 5-14 rokov, seniori 65-79 rokov, veteráni 80 rokov a viac, rodiny, skorá objednávka
Stredisko
 • Legendárne stredisko, ležiace pod úpätím famózneho 4.807 m vysokého Mont Blancu či známej ihly Aiguille du Midi (3.842 m n.m.) vzniklo spojením viacerých lyžiarskych stredísk prepojených skibusmi. Zrodila sa tak unikátna oblasť, raj zjazdového lyžovania i lyžovania vo voľnom teréne. Táto inak aj metropola horolezectva má v rukách ozajstné tromfy: 90 % zjazdoviek nad 2.000 m, 17 km zjazd údolím Vallée Blanche (horský vodca odporúčaný), mýtické Grands Montets.
 • Ale ani mestečko samotné nie je nezaujímavé. Má k dispozícii prakticky plnú vybavenosť aj pre mimolyžiarske aktivity. Okrem mnohých outdoorových aktivít tu nájdete bazén, klzisko, kasíno, kino, bowling, saunu, squash, biliard, lezeckú stenu a množstvo barov, reštaurácií, diskoték. Tu to žije a nezabudnite, že tu sa zrodilo lyžovanie.
 • Ťahákom Chamonix je aj ihla Aiguille du Midi (3.842 m n.m.), ktorá v posledných rokoch menila svoju tvár. Renovačné práce trvajúce asi 3 roky sa týkali hlavne vrcholovej stanice na centrálnom vrchole (to je ten s vysielačom). Pribudlo tak najvyššie umiestnené múzeum na svete (vo výške až 3.777m n.m.), ktorého hlavnou témou je "špičkové horolezectvo" a cieľom snaha vzdať hold odvážnym dobrodruhom a horolezcom, ktorí tu pôsobili. V južnom svahu Aile Mont-Blanc pribudla prírodná ľadová jaskyňa, ktorej otvorenie závisí od toho, ako rýchlo sa obnoví hrúbka ľadu po renovačných prácach. Zaujímavý je aj tzv. "krok do prázdna", atrakcia v tvare sklenej krabice upevnenej nad prázdnom a presklenej z 5 strán (3 bočné, spodná a horná), z ktorej je možné zažiť výhľad z novej perspektívy a s tým spojené rôznorodé pocity (podobná je vraj napr. pri Niagarských vodopádoch). Okrem toho boli zastrešené časti hornej terasy, osadené veľkorozmerné panoramatické okná, schodiská (ktorých zdolanie inak v tejto výške môže byť pomerne namáhavé, ale za sledovania pútavých záberov to môže byť vcelku zábava) a nástup na kabínu boli oživené obrázkami a osvetlením a terasa Rebuffat bola prepojená s Aile Mont-Blanc galériou, vďaka čomu je možné obísť dookola vysielač.

Novinky

 • "The Pipe" 3842 m - panoramatický most v takmer 4 000 m nad morom.
 • Permanentka Mont Blanc Unlimited už nedáva prístup do Verbier úplne zdarma, ale so zľavou 50% a len 1x týždenne
 • Vstup do kina Cinema Vox len za 3,50 € (s permanentkou Mt Blanc Unlimited 3 - 21 dní)

 

Lyžovanie a snowboarding

Lyžovanie v Chamonix je prepojením štyroch hlavných oblastí. V závislosti od snehových podmienok sa sezóna začína 14.12.2019, plne by sa mala rozbehnúť 21.12.2019. Kabína Aiguille du Midi otvorí 14.12.2019. Sezóna končí 19.4.2020, pričom Grands Montets zatvorí až 3.5.2020.

 • Oblasť Brévent - Flégère (1.035 - 2.525 m) je vyhľadávaná hlavne kvôli svojej južnej expozícii a výhľadu na masív Mont Blancu, ale samozrejme aj kvôli svojmu umiestneniu priamo nad Chamonix. Horná stanica kabíny Planpraz je základňou pre paraglidové zoskoky.
 • Naozaj veľkolepú lyžovačku či freeride si užijete nad dedinkou Argentière, v oblasti Les Grands Montets (1.252 - 3.300 m). Predurčujú ju k tomu tamojšie svahy, severná orientácia, výborný prašan a prevýšenie. Oblasť sa otvára čiastočne koncom novembra a naplno v polovici decembra.
 • Nádherné výhľady na celé údolie vám zas poskytne lyžovanie v Domaine de Balme (1.264 - 2.270 m), oblasti ohraničenej dedinkami Le Tour a Vallorcine. Je to oblasť skutočne pre všetkých a v centrálnej časti tiež pre speedring.
 • Lyžovanie v Les Houches (950 - 1900 m) je lyžovaním s výnimočným výhľadom na Mt Blanc. Oblasť ponúka 55 km tratí prevažne v lese. Určite nevynechajte zjazdovku Verte des Houches, ktorá je v rámci preteku Kandahar jednou z dvoch zjazdových tratí svetového pohára mužov vo Francúzsku (spolu s traťou Oreiller-Killy vo Val d'Isere) a je viacerými pokladaná za najkrajšiu zo všetkých. Zloženie zjazdoviek: 2 čierne, 12 červených, 6 modrých a 4 zelené. Zloženie vlekov: 2 kabínové lanovky, 7 sedačiek, 10 iné vleky.

Typy permanentiek:

Chamonix Le Pass
 • nelimitovaný prístup do lyžiarskych oblastí do výšky 2.700 m n.m. : Brevent-Flegere, Domaine de Balme, Lognan - Grand Montets, Le Savoy, Les Planards, Les Chosalets, La Vormaine
 • nelimitovaný prístup na skibusy medzi Chamonix a Tour
 • zľava 50% na vláčik Montenvers - Mer de Glace
Mont Blanc Unlimited

(Pred odchodom do partnerských stredísk, napr. Verbier a Courmayeur, sa informujte na detaily platnosti permanentky v pokladniach v Chamonix. Tu uvedené informácie sú orientačné.)

 • všetko čo Chamonix Le Pass a k tomu:
 • nelimitovaný prístup na 2. časť kabíny Lognan - Grand Montets
 • nelimitovaný prístup na kabínu Aiguille du Midi + Panoramique Mont Blanc (Helbronner je v zime uzatvorený)
 • nelimitovaný prístup na vláčik Montenvers - Mer de Glace
 • nelimitovaný prístup na električku Tramway du Mt Blanc (Le Fayet - Bellevue)
 • nelimitovaný prístup na skibusy v rámci údolia Chamonix (od Les Houches po Tour)
 • nelimitovaný prístup na Funivie Monte Bianco (Taliansko, vybavovať pre každé použitie v pokladni v La Palud - Entreves, poplatok za podklad na permanentku)
 • nelimitovaný prístup do Les Houches (1.010 - 1.900 m)
 • nelimitovaný prístup do Evasion Mont Blanc (St Gervais, Megève, St Nicolas de Véroce, Combloux, La Giettaz a Les Contamines, cca 300 km tratí). Podmienkou je s permanentka Mont Blanc Unlimited 2 a viac dní a preukázanie sa ňou v stredisku Megève alebo St Gervais.
 • 50% zľava na 1 deň lyžovania vo Verbier (Švajčiarsko, 821 - 3.300 m, strediská Verbiers/Nendaz/Veyssonaz/Thyon, pri permanentke 6 a viac dní, poplatok 5 CHF za podklad na permanentku). Možné využiť kyvadlovú prepravu každý štvrtok (v závislosti od podmienok na cestách) - cena 24 € /spiatočný lístok Chamonix-Verbier (bližšie informácie na SAT Mont Blanc 0033 (0)4 5053 0115).
 • nelimitovaný prístup do Courmayeur (Taliansko, 1.306 - 2.755 m, s permanentkou Mont Blanc Unlimited 2 a viac dní, vybaviť v pokladni kabíny Val Veny resp. Courmayeur resp. Dolonne, prístup sa nahrá na permanentku)
 • špeciálna cena na kyvadlovú dopravu medzi Courmayeur a Chamonix s permanentkou Mont Blanc Unlimited 2 a viac dní, obmedzené kapacitou autobusu - rezervácia možná na tel. 0033 (0)4 5053 0115 príp. www.savda.it, denne odchod zo Chamonix (železničná stanica SNCF, chatka SAT) 3x doobeda. Odchod z Courmayeur (autobusová stanica) 3x poobede. Cena cca 15 € /spiatočný lístok.
 • prístup do Courmayeur autom - zľava na tunel Mt Blanc pre držiteľov permanentky Mont Blanc Unlimited (zakúpiť v pokladniach Compagnie du Mt Blanc a nie až pri tuneli, cena 14 €/1 smer)
 • zdarma vstup do bazéna, sauny a hammam v Espace Forme, na klzisko, Horského múzea a Espace Tairraz v Chamonix ako aj na klziská v Les Houches a Argentière s permanentkou Mont Blanc Unlimited 3 - 21 dní

Zľavy na permanentku

 • Zdarma: 0 - 3 rokov
 • Zľava: 5 - 14 rokov, 65 - 79 rokov, 80 rokov a viac, rodinná zľava (2 dospelí + 2 deti 5 - 14 rokov platia, ostatné deti 5 - 14 rokov lyžujú zadarmo)
 • Zľava skorá objednávka: odpočet 70 € /osoba na 6-dňové permanentky Mont Blanc Unlimited na obdobia 4.1.-7.2.2020 a 7.3.-3.4.2020, podmienkou je uhradenie plnej sumy zájazdu pri objednávke do 25.11.2019. Takáto permanentka je však nestornovateľná.

Za každú permanentku sa uhrádza nevratná kaucia 3 €. Fotografia je potrebná na permanentky na 10 a viac dní.

Freeride

Chamonix a okolie ponúka úchvatné freeridové terény. Zjazdite si svetoznáme Vallée Blanche či Grands Montets, okúste skutočné heliski alebo strmé freeridy v neďalekom Verbier (prístup do tohoto strediska je zahrnutý v permanentke Mont Blanc Unlimited) a využite pri tom služby slovensky hovoriacich horských vodcov, dlhodobo pôsobiacich v tejto oblasti!

Snowpark

 • Snowpark nájdete v oblasti Les Grands Montets, medzi sedačkami Marmottons a Tabé. Vaša jazda bude nafilmovaná a po dojazde si ju môžete pozrieť na veľkej obrazovke. Dokonca si potom toto video môžete nechať poslať na svoj telefón...
 • V oblasti Brévent je pri vleku 2000 umiestnený nafukovací Big Airbag. Aj vy sa môžete zapojiť do súťaže o najkrajší "jump" sezóny.
Iné aktivity a služby
(informácie a ceny sú orientačné)

Aktivity a služby

 • pri ubytovaní sa dostáva hosťovská karta (Carte d'Hotel): oprávňuje na prepravu skibusmi Chamonix-Bus a vláčikom Servoz/Vallorcine zdarma (okrem nočných busov Chamo'nuit Bus), na zľavy (bazén, klzisko, múzeá, kryté parkovanie...), odporúčame vypýtať si v informačnej kancelárii brožúrku o jej výhodách
 • First Tracks (každý štvrtok, možnosť užiť si zjazdovku pred ostatnými, stretnutie o 8h pri kabíne Planpraz a Brevent, 20€ aj s raňajkami, nutná rezervácia vopred)
 • bežky (platené: od 7,2€/deň resp. 5,7€/deň s carte d'hotel, 2 trate: Chamonix/hameau des Bois, Argentiere, ak dosť snehu tak sú prepojené cez Lavancher, 9-17h), taxiski (pre hendikepovaných, dôchodcov, nelyžiarov), let helikoptérou (od 65 EUR), paraglide, lezenie po ľadovci, prechádzky na snežniciach (nové trasy na Flegere), paint ball (od 12r., od 16€/os.), ski joering, psie záprahy, panoramatické vyhliadky (kabína Aiguille du Midi, vláčik Montenvers&Mer de Glace, kabína Le Prarion, panoramatické lety, výškové reštaurácie), zvieracie farmy a parky (psy, somáre, kozy), zaučenie do vedenia snežného ratraku (60 €/30 min., len vianočné a februárové prázdniny)
 • tenis (od 16€/hod./2os., otv. 12,15-19,30h) a squash (od 8,3€/45min/2os., otv. 12,15-19,30h) a lezecká stena (od 4,6€/vstup, PO/PIA 12-19h30, SO/NE 14-19h30, výška 3,6m, 180m2) v šport. centre Richard Bozon, lezecká stena v Les Houches (10-22h, 1250m2, 16m vysoká), bridž
 • klzisko vonkajšie (26x56m) i olympijské vnútorné (60x30m) v športovom centre Richard Bozon: 14-17h, od 5,2€/dosp, 4€/dieťa (resp. 4,2€ a 3,1€ s carte d'hote), 3,9€/prenájom korčulí
 • plavárňový komplex v športovom centre Richard Bozon: krytý bazén 25m, krytý tobogan 130m, jacuzzi, rýchla rieka, masážne sprchy, sauna-hammam (PO/PIA 12-19h30, SO/NE 14-19h30. bazén od 5,4€/dosp., 4,1€/dieťa 6-18r. resp. s carte d'hotel od 4,3€/dosp., 3,2€/dieťa 6-18r.), sauna+hammam+bazén (od 12€/vstup), posilovňa+bazén (od 9,70€, PO/PIA 12-20h, SO/NE 14-20h, iba posilňovňa od 6,6€)
 • zdarma vstup do bazéna, sauny a hammam v Espace Forme, na klzisko, Horského múzea a Espace Tairraz v Chamonix ako aj na klziská v Les Houches a Argentière s permanentkou Mont Blanc Unlimited 3 - 21 dní
 • bary, reštaurácie, obchody, diskotéky, kino, kasíno (povinne OP/pas), knižnica, múzeá (m. krištálov, horské m.), trh (SO ráno námestie Mont-Blanc)

Preprava v stredisku

 • skibusy Chamonix-Bus (zdarma s carte d'hote alebo permanentkou)
 • mikrobusy Mulet (vo vysokej sezóne v centre, každých 10 min., zdarma)
 • vláčik Mt Blanc Express (linka SNCF od St Gervais les bains le Fayet do Vallorcine, potom ide cez Martigny do Švajčiarska, s carte d'hote zdarma trasa Servoz / Vallorcine)

Parkovanie

Parkoviská
 • Mono-Parc: cca 46,50 € /týždeň (resp. 41,20 € s hosťovskou kartou) na 1 vybranom parkovisku
 • Multi-Parc: cca 58 € /týždeň  (resp. 47 € s hosťovskou kartou) na všetkých parkoviskách
 • Zdarma parkovanie do 1 hodiny: Grépon, St Michel, Mt Blanc, Entreves, Allobroges, Mediatheque, Lionel Terray, Fond des Gires, Courmayeur, Corzolet
 • Zdarma parkovanie do 1/2 hodiny: Gare, Outa
Parkovanie na komunikáciách 
 • Parkovanie na komunikáciách je rozdelené do 3 zón.
 • Biela zóna je zdarma: napr. ulica Helbronner (15 miest), Allée Recteur Payot (55 miest), parkovisko Planards (230 miest), parkovisko Tennis (130 miest), parkovisko Biollay (105 miest), parkovisko Gendarmerie (50 miest), ulica Bouchet (35 miest), ulica Lyret (20 miest), ulica Entreves (11 miest), parkovisko Sapi (10 miest).
 • Zelená a červená zóna sú platené (2,40 € /hodina, napr. promenáda Marie Paradis, ulica Aiguille du Midi, ulica Lyret, ulica Joseph Vallot).
Zaujímavé akcie
 • 7.12.2019 ... Mt Blanc Ski Challenge (skialpinistický pretek pre všetkých s 3 úrovňami obtiažnosti - prevýšenie od 450 do 1400 m)
 • 8.2.-9.2.2020 ... Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní Kandahar
 • 1.3.2020 ... Chamonix v červenom (o 17:00 hod., oslava s lyžiarskymi inštruktormi)
 • 16.3.-21.3.2020 ... Hudobná Jar (19. ročník festivalu klasickej hudby)
 • 16.04.-18.04.2020 ... Musilac Mont-Blanc (3. ročník hudobného festivalu rock-pop na spôsob známeho festivalu Musical Aix-les-Bains Riviera des Alpes, každý večer koncert 4-5 medzinárodne známych umelcov - prvé mená budú známe v septembri)
 • Každú sobotu doobeda ... tradičný francúzsky trh v Chamonix, ktorý sa oplatí vidieť

Všetky akcie, podľa dátumu, typu či lokality nájdete online.

Prístup
(orientačné informácie)
 • Bratislava / Chamonix (cez Švajčiarsko): 1.211 km
 • Bratislava / Chamonix (cez Taliansko): 1.144 km (kratšie ale výrazne drahšie)
Mapa

45.9252996, 6.869781

Ubytovania

Akcie

Hľadať