Chamonix

Chamonix

Chamonix Mont Blanc Naturel Resort
Dĺžka zjazdoviek
120 km / 1000 km
Nadmorská výška
1.035 – 3.842
Vybavenie strediska
Klzisko
Kvalitné snowparky
Nočný život
Štýlové horské stredisko
Vnútorný bazén
Zvýhodnené ceny požičania lyží/snowboardu
Vzdialenosť od Bratislavy
1214 km
počet zjazdoviek
14 / 52
31 / 120
25 / 161
13 / 57
Lanovky a vleky:
9 / 66
14 / 82
25 / 133
Dĺžka bežkárskych tratí
42 km

Legendárne stredisko s kvalitnými zjazdovkami, dobrou vybavenosťou a jednou z najvyššie vedúcich lanoviek na svete (Aiguille du Midi, 3.842 m n.m.). Možnosť nezabudnuteľného zjazdu údolím Vallée Blanche (20 km). V cene permanentky vstup do plavárne, sauny, múzea, na klziská, 4D kina a zároveň na vyše 700 km tratí...

VÝRAZNÁ ZĽAVA z ceny permanentky na vybrané termíny pri objednávke do 28.11.2023!!!

Zľavy
Deti 5-14 rokov, seniori 65-79 rokov, veteráni 80 rokov a viac, rodiny, skorá objednávka
Stredisko
 • Legendárne stredisko, ležiace pod úpätím famózneho 4.807 m vysokého Mont Blancu či známej ihly Aiguille du Midi (3.842 m n.m.) vzniklo spojením viacerých lyžiarskych stredísk prepojených skibusmi. Zrodila sa tak unikátna oblasť, raj zjazdového lyžovania i lyžovania vo voľnom teréne. Táto inak aj metropola horolezectva má v rukách ozajstné tromfy: 90 % zjazdoviek nad 2.000 m, 20 km dlhý zjazd údolím Vallée Blanche (horský vodca odporúčaný), mýtické Grands Montets.
 • Prvý výstup na vrchol Mont Blanc bol v roku 1786 (páni Paccard a Balmat). Spoločnosť horských vodcov tu bola založená v roku 1821. Konali s atu 1. zimné olympijské hry, v roku 1924.
 • Ale ani mestečko samotné nie je nezaujímavé. Nachádza sa vo výške 1.035 m n.m. a má k dispozícii prakticky plnú vybavenosť aj pre mimolyžiarske aktivity. Okrem mnohých outdoorových aktivít tu nájdete nádherné wellness centrum QC Terme, plaváreň, klzisko, kasíno, kino, bowling, saunu, squash, biliard, lezeckú stenu a množstvo barov, reštaurácií, diskoték. Tu to žije a nezabudnite, že tu sa zrodilo lyžovanie. V rámci apres-ski je jedným z vychytených miest hotel La Folie Douce umiestnený v krásnej budove z obdobia Belle époque.
 • Ťahákom Chamonix je aj ihla Aiguille du Midi (3.842 m n.m.), ktorá v posledných rokoch zmenila svoju tvár. Pribudlo tak najvyššie umiestnené múzeum na svete (vo výške až 3.777m n.m.), ktorého hlavnou témou je "špičkové horolezectvo" a cieľom snaha vzdať hold odvážnym dobrodruhom a horolezcom, ktorí tu pôsobili. V južnom svahu Aile Mont-Blanc pribudla prírodná ľadová jaskyňa, zaujímavý je aj tzv. "krok do prázdna" - atrakcia v tvare sklenej krabice upevnenej nad prázdnom a presklenej z 5 strán (3 bočné, spodná a horná), z ktorej je možné zažiť výhľad z novej perspektívy a s tým spojené rôznorodé pocity (podobná je vraj napr. pri Niagarských vodopádoch). Okrem toho boli zastrešené časti hornej terasy, osadené veľkorozmerné panoramatické okná...
 • Do údolia Chamonix patria dedinky Servoz, Les Houches, Chamonix-Mont-Blanc, Argentière a Vallorcine.

Servoz je malá tradičná dedinka s mnohými farmami, nie menej než 30 fontánami a 2 múzeami.

Les Houches je strediskom doplňujúcim ponuku v Chamonix. Nájdete tu výborné lyžovanie, ale tiež umelú lezeckú stenu, jazdenie na koni, chov bernardínov, psie záprahy, múzeum... Z ponuky ubytovaní je tiež čo vyberať a ste tak naozaj len na skok od samotného Chamonix.

Chamonix je centrom údolia. Je súčasťou lyžiarskych oblastí Brevent-Flégère, východiskom lanovky Aiguille du Midi i vláčika Montenvers - Mer de Glace, sídlom viacerých múzeí, veľkolepého wellness centra QC Terme, výborných reštaurácií, početných obchodov a bohatého après-ski.

Argentière je tradičná dedinka pod freeridom preslávenou lyžiarskou oblasťou Grands-Montets, domov mnohých horských vodcov a hľadačov kryštálov. Prináležia k nej aj oblasti Vormaine a Chosalets vhodné skôr pre začiatočníkov.

Vallorcine je najchránenejšou dedinkou údolia. Nachádza sa tesne pred hranicou so Švajčiarskom, v srdci dvoch prírodných rezervácií. Tento skrytý poklad láka na lyžovanie v oblasti Balme, ale tiež v pre deti ideálnej La Poya.

Lyžovanie a snowboarding

Lyžovanie v Chamonix je prepojením štyroch hlavných oblastí. V závislosti od snehových podmienok sa sezóna začína 2.12.2023, plne by sa mala rozbehnúť 16.12.2023. Kabína Aiguille du Midi by mala otvoriť 23.12.2023. Sezóna končí vo všeobecnosti 14.4.2024.

 • Oblasť Brévent - Flégère (1.035 - 2.525 m) je vyhľadávaná hlavne kvôli svojej južnej expozícii a výhľadu na masív Mont Blancu, ale samozrejme aj kvôli svojmu umiestneniu priamo nad Chamonix. Horná stanica kabíny Planpraz je základňou pre paraglidové zoskoky. Vo Flégère je trať s meraním rýchlosti, boardercross a zóna na tréning vyhľadávania v lavíne. Navyše kabínová lanovka vo Flégère bola nahradená novou kabínou.
 • Naozaj veľkolepú lyžovačku či freeride si užijete nad dedinkou Argentière, v oblasti Les Grands Montets (1.252 - 3.300 m). Predurčujú ju k tomu tamojšie svahy, severná orientácia, výborný prašan a prevýšenie. Oblasť sa otvára čiastočne koncom novembra a naplno v polovici decembra. Na planine Lognan je filmovaná freeridová zóna, zábavná filmovaná trať s meraním času Summit Cross. Pozor: kabína Lognan - Grands Montets bude zatvorená celú zimu (povráva sa, že novú budovu kabíny na Grands Montets navrhuje známy architekt Renzo Piano, ktorý navrhol Centre Pompidou v Paríži či Shard v Londýne)!
 • Nádherné výhľady na celé údolie vám zas poskytne lyžovanie v Domaine de Balme (1.264 - 2.270 m), oblasti ohraničenej dedinkami Le Tour a Vallorcine. Je to oblasť skutočne pre všetkých a v centrálnej časti tiež pre speedring. Okrem toho je tu slalomová trať s meraním rýchlosti a filmovaním, zóna na tréning vyhľadávania v lavíne i jeden z najväčších freestylových parkov v Európe.
 • Lyžovanie v Les Houches (950 - 1900 m) je lyžovaním s výnimočným výhľadom na Mt Blanc. Oblasť ponúka 55 km tratí prevažne v lese. Určite nevynechajte zjazdovku Verte des Houches, ktorá je v rámci preteku Kandahar jednou z dvoch zjazdových tratí svetového pohára mužov vo Francúzsku (spolu s traťou Oreiller-Killy vo Val d'Isere) a je viacerými pokladaná za najkrajšiu zo všetkých. Zloženie zjazdoviek: 2 čierne, 12 červených, 6 modrých a 4 zelené. Zloženie vlekov: 2 kabínové lanovky, 7 sedačiek, 10 iné vleky.

Typy permanentiek

Na jednotlivé typy permanentiek sa vzťahujú viaceré výhody, ktoré si treba aktivovať online vytvorením konta.

Chamonix Le Pass
 • 120 km tratí, 1 krajina
 • nelimitovaný prístup do lyžiarskych oblastí do výšky 2.700 m n.m. : Brevent-Flegere, Domaine de Balme, Lognan - Grands Montets, Le Savoy, Les Planards, Les Chosalets, La Vormaine
 • nelimitovaný prístup na skibusy medzi Chamonix a Tour
Mont Blanc Unlimited
 • 1000 km tratí, 3 krajiny (Francúzsko, Taliansko, Švajčiarsko)

(Pred odchodom do partnerských stredísk, napr. Courmayeur, sa informujte na detaily platnosti permanentky v pokladniach v Chamonix. Tu uvedené informácie sú orientačné.)

 • všetko čo Chamonix Le Pass a k tomu:
 • nelimitovaný prístup na 2. časť kabíny Lognan - Grand Montets (momentálne mimo prevádzky!!!)
 • nelimitovaný prístup na kabínu Aiguille du Midi + Panoramique Mont Blanc (Helbronner je v zime uzatvorený)
 • nelimitovaný prístup na vláčik Montenvers - Mer de Glace (vedie zo Chamonix k úpätiu najväčšieho ľadovca vo Francúzsku, Mer de Glace, vo výške 1913 m n.m.)
 • nelimitovaný prístup na električku Tramway du Mt Blanc (Le Fayet - Bellevue)
 • nelimitovaný prístup do lyžiarskej oblasti Les HOUCHES (Francúzsko, 1.010 - 1.900 m)
 • nelimitovaný prístup do lyžiarskej oblasti EVASION MONT BLANC (Francúzsko, prepojenie Megève + Saint Gervais + Saint Nicolas de Véroce + Combloux + La Giettaz + Les Contamines / Hauteluce, s permanentkou Mont Blanc Unlimited 2 a viac dní, vyrážať treba z Megève alebo zo Saint Gervais)
 • nelimitovaný prístup do lyžiarskej oblasti COURMAYEUR (Taliansko, 1.306 - 2.755 m, cca 36 km tratí, s permanentkou Mont Blanc Unlimited 2 a viac dní, dostaviť sa ku kabíne Val Vény, Courmayeur alebo Dolonne)
 • 1 deň lyžovania v lyžiarskej oblasti CRANS MONTANA (Švajčiarsko, 1.500 - 3.000 m, cca 140 km tratí, s permanentkou Mont Blanc Unlimited 2 a viac dní)
 • nelimitovaný prístup na Funivie Monte Bianco Skyway (Taliansko, vybavovať v Courmayeur pri údolnej stanici Skyway Monte Bianco)
 • zdarma vstup do Cham Val': bazén, sauna a hammam v športovom centre Richard Bozon, klzisko v Chamonix (vrátanie požičania korčúl), Horské múzeum v Les Houches, Alpské múzeum, Espace Tairraz a prístup na bežkárske trasy v celom údolí s permanentkou Mont Blanc Unlimited 3 - 21 dní a 1x denne
 • 1 vstup do 4D kina v budove kabínovej lanovky Aiguille du Midi (12-15 min.) s permanentkou Mont Blanc Unlimited 3 - 21 dní a 1x za pobyt
 • špeciálna cena na vstup do kina VOX v Chamonix s permanentkou Mont Blanc Unlimited 3 - 21 dní (6 € /film)
 • nelimitovaný prístup na skibusy v rámci údolia Chamonix (od Les Houches po Tour) i medzi Servoz a Vallorcine
 • platené skibusy medzi Chamonix a Megève s permanentkou Mont Blanc Unlimited 2 a viac dní (rezervácia povinná na www.altibus.com. Cena cca 22 € /spiatočný lístok.)
 • platené skibusy medzi Courmayeur a Chamonix s permanentkou Mont Blanc Unlimited 2 a viac dní, rezervácia možná na tel. 0033 (0)450 580 253 príp. www.estore.arriva.it. Cena cca 15 € /spiatočný lístok.
 • prístup do Courmayeur autom - zľava na tunel Mt Blanc pre držiteľov permanentky Mont Blanc Unlimited

Zľavy na permanentku

 • Zdarma: 0 - 4 rokov
 • Zľava: 5 - 14 rokov, 65 - 79 rokov, 80 rokov a viac, rodinná zľava (2 dospelí + 2 deti 5 - 14 rokov platia, ostatné deti 5 - 14 rokov lyžujú zadarmo)
 • Výrazná zľava na skipass za skorú objednávku (už započítaná v našich cenách): na 6-dňové permanentky Mont Blanc Unlimited na obdobia 6.1.-3.2.2024 a 16.3.-30.3.2024, podmienkou je uhradenie plnej sumy zájazdu pri objednávke do 28.11.2023. Takáto permanentka je však nestornovateľná.

Za každú permanentku sa uhrádza nevratná kaucia 3 €. Fotografia je potrebná na permanentky na 10 a viac dní.

Freeride

Chamonix a okolie ponúka úchvatné freeridové terény. Zjazdite si svetoznáme Vallée Blanche či Grands Montets, okúste skutočné heliski alebo strmé freeridy v neďalekom Verbier (prístup do tohoto strediska je zahrnutý v permanentke Mont Blanc Unlimited) a využite pri tom služby slovensky hovoriacich horských vodcov, dlhodobo pôsobiacich v tejto oblasti!

Snowpark

 • Snowpark nájdete v oblasti Les Grands Montets, medzi sedačkami Marmottons a Tabé. Vaša jazda bude nafilmovaná a po dojazde si ju môžete pozrieť na veľkej obrazovke. Dokonca si potom toto video môžete nechať poslať na svoj telefón...
 • V oblasti Brévent je pri vleku 2000 umiestnený nafukovací Big Airbag. Aj vy sa môžete zapojiť do súťaže o najkrajší "jump" sezóny.
Iné aktivity a služby
(informácie a ceny sú orientačné)

Aktivity a služby

 • pri ubytovaní sa dostáva hosťovská karta (Carte d'Hôte): oprávňuje na prepravu skibusmi Chamonix-Bus a vláčikom Servoz/Vallorcine zdarma (okrem nočných busov Chamo'nuit Bus), na zľavy (bazén, klzisko, múzeá, kryté parkovanie...), odporúčame vypýtať si v informačnej kancelárii brožúrku o jej výhodách
 • First Tracks (každý štvrtok, možnosť užiť si zjazdovku pred ostatnými, stretnutie o 8h pri kabíne Planpraz a Brevent, 20 € aj s raňajkami, nutná rezervácia vopred)
 • bežky (platené, 2 trate: Chamonix/hameau des Bois, Argentiere, ak dosť snehu tak sú prepojené cez Lavancher, 9-17 h), taxiski (pre hendikepovaných, dôchodcov, nelyžiarov), let helikoptérou, paraglide, lezenie po ľadovci, prechádzky na snežniciach (nové trasy na Flegere), paint ball (od 12r.), ski joering, psie záprahy, panoramatické vyhliadky (kabína Aiguille du Midi, vláčik Montenvers&Mer de Glace, kabína Le Prarion, panoramatické lety, výškové reštaurácie), zvieracie farmy a parky (psy, somáre, kozy), zaučenie do vedenia snežného ratraku (len vianočné a februárové prázdniny)
 • tenis (od 18 € /hod. /2os.) a squash (od 18 € /hod. /2os.) a lezecká stena (od 6,10 € /vstup, výška 3,6 m, 180 m2) v športovom centre Richard Bozon, lezecká stena v Les Houches (1250 m2, 16 m vysoká), bridž
 • wellness centrum QC Terme: 3000 m2 pôžitku. Cena cca 70 € /vstup do wellness (panoramatické vírivky, biosauny, parné sauny, soľná izba, chromoterapia, japonský kúpeľ, kneippov chodník, vodné trsyky a kaskády, relaxačné miestnosti) so zapožičaním županu, uteráku a papučiek.
 • klzisko vonkajšie (26x56 m) i olympijské vnútorné (60x30m) v športovom centre Richard Bozon: 14-17h, od 6,80 € /dosp.
 • plavárňový komplex v športovom centre Richard Bozon: krytý bazén 25 m, krytý tobogan 130 m, jacuzzi, rýchla rieka, masážne sprchy, sauna-hammam (sauna+hammam+bazén od 14,50 € /vstup)
 • zdarma vstup do bazéna, sauny a hammam v Richard Bozon, na klzisko, Horského múzea a Espace Tairraz v Chamonix ako aj na klziská v Les Houches a Argentière s permanentkou Mont Blanc Unlimited 3 - 21 dní
 • kabaretné večery vo Folie Douce 
 • kurzy varenia
 • bary, reštaurácie, obchody, diskotéky, kino, kasíno (povinne OP/pas), knižnica, múzeá (múzeum kryštálov - najväčšie vo Francúzsku, horské múzeum), trh (SO ráno námestie Mont-Blanc)

Preprava v stredisku

 • skibusy Chamonix-Bus (zdarma s carte d'hote alebo permanentkou)
 • mikrobusy Mulet (vo vysokej sezóne v centre, každých 10 min., zdarma)
 • vláčik Mt Blanc Express (linka SNCF od St Gervais les bains le Fayet do Vallorcine, potom ide cez Martigny do Švajčiarska, s carte d'hote zdarma trasa Servoz / Vallorcine)

Parkovanie

 • Kryté platené: napr. Entreves pri Chamonix Sud 54,50 € /týždeň resp. 48,50 € /týždeň s carte d’hôte z ubytovania
 • Zdarma: napr. parkovisko Planards, Biollay, Gendarmerie, ulice Bouchet a Helbronner
Zaujímavé akcie
 • 14.1.2024 ... Európsky šampionát v skialpinizme (skialpinistický pretek pre všetkých s 3 úrovňami obtiažnosti - prevýšenie od 450 do 1400 m)
 • 2.2.-4.2.2024 ... Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní Kandahar
 • 26.8.-1.9.2024 ... UltraTrail du Mont Blanc UTMB
 • Každú sobotu doobeda ... tradičný francúzsky trh v Chamonix, ktorý sa oplatí vidieť

Všetky akcie, podľa dátumu, typu či lokality nájdete online.

Prístup
(orientačné informácie)
 • Bratislava / Chamonix (cez Švajčiarsko): 1.211 km
 • Bratislava / Chamonix (cez Taliansko): 1.144 km (kratšie ale výrazne drahšie)
Mapa

45.9252996, 6.869781

Hľadať