Kaprun & Zell am See

Kaprun & Zell am See

Dĺžka zjazdoviek
139 km / 408 km Alpin Card
Nadmorská výška
750 - 3029 m n.m.
Vybavenie strediska
Gastronómia a enológia
Kvalitné bežkárske stredisko
Kvalitné snowparky
Obľubené stredisko
Príroda
Štýlové horské stredisko
Termálne kúpele
Vhodné pre rodiny s deťmi
Vnútorný bazén
Vonkajší bazén
Zvýhodnené ceny požičania lyží/snowboardu
Vzdialenosť od Bratislavy
480 km
dĺžka zjazdoviek v kilometroch
58
58
23
Lanovky a vleky:
15
17
17
Dĺžka bežkárskych tratí
200 km

Jedna z najobľúbenejších lyžiarskych oblastí Rakúska leží v prekrásnej prírode medzi jazerom na úpätí hory Schmittenhöhe a mestečkom Kaprun pod ľadovcom Kitzsteinhorn.

Navyše už nejaký ten rok je Kaprun prepojený s ľadovcom a tiež Schmitten s Viehhofenom! Napojenie na Saalbach je tak oveľa jednoduchšie!

Pozrite si krátke výstižné videá TU a TU.

Stredisko

Vysoko kvalitné stredisko ponúka širokú škálu ubytovania, od jednoduchých apartmánov po špičkové hotely. Väčšina ubytovacích zariadení sa nenachádza priamo pri svahu, ale nájdete tu hustú a výborne fungujúcu sieť skibusov (v cene skipasu), prípadne veľkokapacitné a dobre zorganizované parkoviská pri údolných staniciach lanoviek.

Široká je aj ponuka polyžiarskej zábavy a relaxácie na čele s wellness centrami Tauern Spa v Kaprune a Freizeitzentrum v Zell am See (bazény, sauny, parné kúpele, masáže), zimnou krytou halou v Zell am See (korčuľovanie, ľadový hokej, curling), ďalej s korčuľovaním na jazere, tenisom a squashom v hale, jazdiarňou, kolkárňou, ale aj korčuľovaním na jazere, vyhliadkovými letmi, tandemovým paraglidingom, snowraftingom a snowtubingom, nočným sánkovaním, snežnicami, výpravami do ľadových tiesňav alebo napríklad prenocovaním v iglu.

Všetky mestečká sú krásne udržiavané, s romantickou horskou atmosférou. 

V zime si tu prídu na svoje nielen lyžiari, nakoľko sú tu aj krásne turistické prechádzky pri jazere a 200 km kvalitne upravovaných bežkárskych tratí na klasiku (od vysokohorských na ľadovci až po promenádne okolo jazera).

Už nejakú zimu je Kaprun prepojený s ľadovcom a zároveň Kitzsteinhorn s Maiskogelom - vďaka 2 novým kabínovým lanovkám. Tieto ultramoderné lanovky s názvom 3K Kaprun-Kitzsteinhorn-K-onnection prepojili centrum Kaprunu (768 m) s Maiskogelom a Kitzsteinhornom (Top of Salzburg, 3.029 m). Vznikla tak asi najdlhšia súvislá kabínová os, ale aj najväčšie prevýšenie (2.261 m) vo Východných Alpách. Už netreba na ľadovec dochádzať horskou cestou!

Bola spustená aj 1. časť ZellamseeXpress z Viehhofenu, ktorá umožnila ľahšie napojenie na Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn (2. časť ZellamseeXpressu bola spustená už v 2017). Okolo roku 2023 by malo byť napojenie na Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn plnohodnotné v oboch smeroch.

Lyžovanie a snowboarding

Tunajšie lyžovanie je prepojením 139 km zjazdových tratí v dvoch vzájomne sa doplňujúcich strediskách: Kitzsteinhorn - Maiskogel (prepojené od decembra 2020) a Schmittenhöhe, ktoré sa nachádzajú nad hlavnými centrami Kaprun a Zell am See. 

Nájdete tu aj rozsiahlu ponuku pre snowboardistov - vynikajúce snowparky a EagleLine, zábavnú zjazdovku s vlnami, skokmi a s prekážkami.

Super Ski Card

Super Ski Card platí okrem Schmitten a Kitzsteinhorn (Zell am See - Kaprun) aj na lyžovanie v oblasti Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, či v oblastiach Wilder Kaiser-Brixental, Schneewinkel a Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau, čo znamená lyžovanie v 22 lyžiarskych oblastiach Tyrolska a Salzburska a 2.750 km tratí.

Skipass Alpin Card

Skipass Alpin Card zahŕňa okrem Schmitten a Kitzsteinhorn (Zell am See - Kaprun) aj neďaleké stredisko Saalbach a teda spolu 408 km tratí.

Schmitten

 • Priamo nad Zell am See, na hore Schmittenhöhe (2.000 m n.m.)
 • 77 km zjazdoviek všetkých stupňov obťažností, do 2.000 m n.m.
 • Od decembra 2019 bude spustená 1. časť zellamseeXpress z Viehhofenu, ktorá umožní ľahšie napojenie na Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn (2. časť zellamseeXpressu bola spustená už v 2017).
 • Hlavne športové lyžovanie vďaka vysokej koncentrácii náročných čiernych zjazdových tratí na čele so známou Trassabfahrt s dĺžkou 4 km a prevýšením 900 m.
 • 100 % pokrytie umelým snehom a skvelé nočné lyžovanie na Schmittenhöhe, nová vyhrievaná 8-sedačka Glocknerbahn aj s novým detským parkom a naviac aj nová zábavná trať na Hochmaise, 10-miestna kabínka areitXpress na Schmittenhöhe (novinka roku 2018)

Kitzsteinhorn

 • Historicky prvý ľadovcový areál v Rakúsku, pod vrcholom Kitzsteinhornu (3.203 m n.m.)
 • 61 km zjazdoviek - prevažne stredne náročné a miernejšie trate, do 3.029 m n.m.
 • Od decembra 2019 spustené prepojenie Kaprunu s ľadovcom Kitzsteinhorn vďaka 2 novým kabínovým lanovkám a zároveň prepojenie Kitzsteinhornu s Maiskogelom prostredníctvom 6 kabínových lanoviek (dĺžka 12 km, prevýšenie 2.261 m). Tieto ultramoderné lanovky s názvom 3K Kaprun-Kitzsteinhorn-K-onnection prepoja centrum Kaprunu (768 m) s Maiskogelom (1.570 m) a Kitzsteinhornom (Top of Salzburg, 3.029 m). Vznikne tak najdlhšia súvislá kabínová os, ale aj najväčšie prevýšenie (2.261 m) vo Východných Alpách. Už netreba na ľadovec dochádzať horskou cestou!
 • časť Kitzsteinhorn ponúka lyžovanie na ľadovci od októbra do začiatku leta vrátane 5 freeridových a 2 skialpinistických trás, čiernej zjazdovky Piest Black Mamba so sklonom až 63 %, snowparky s najväčšou superpipe v Rakúsku a Ice Camp od Audi so štýlovým barom a iglu
 • časť Maiskogel so širokými zjazdovkami a Maisi Phantasieparkom je vhodná predovšetkým pre začiatočníkov a rodiny
 • Kvalitný prírodný sneh nielen v klasickej lyžiarskej sezóne (nadmorská výška hornej stanice lanovky na Kitzsteinhorne je 3.029 m n. m.)
 • Galéria Národného parku Vysoké Taury, Cinema 3000 a panoramatická platforma Top of Salzburg s výhľadom na viac ako 30 trojtisícoviek pri vrcholovej budove Gipfelwelt 3000
 • Neustála obnova vlekov: pred pár rokmi postavené moderné lanovky Gletscherjet l a ll (rýchla a pohodlná preprava k ľadovcu do Alpine Centra), predminulý rok nová „Telemix" Gletscherjet III a vyhrievaná 10-miestna kabínka Gletscherjet IV, minulý rok 8-sedačka Schmiedingerbahn. 

Saalbach

 • Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn je s 270 km tratí (140 km modrých, 112 km červených, 18 km čiernych), 70 vlekmi a viac ako 60 horskými chatami jednou z najväčších rakúskych oblastí.
 • Známy je aj ako freeridová mekka (freeride park v Leogangu, freeridové trasy, zóna na nácvik vyhľadávania v lavíne, vyhľadávačové checkpointy, lavínovéinfopointy)

 

Lyžiarske permanentky Ski Alpin Card

6 dňový skipass

 

 

 

Dospelý

 

 

 

Mládež

 

 

 

Dieťa      

Ski Alpin Card platí na Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, Schmittenhohe v Zell am See a Kitzsteinhorn v Kaprune (121 vlekov, 408 km tratí). Zahŕňa aj nočné lyžovanie. V cene skipassu je aj skibus (medzi Thumbersbach, Zell am See a Kaprunom).

Iné aktivity a služby
 • Termálne kúpele Tauern Spa v Kaprune a Freizeitzentrum v Zell am Se
 • Korčuľovanie na jazere, ľadový hokej, curling
 • Bežecké lyžovanie, výlety na snežniciach
 • Tenis a squash v hale, jazdiareň, kolkáreň
 • Vyhliadkové lety, tandemový paragliding, snowrafting a snowtubing
 • Nočné sánkovanie
 • Prenocovanie v iglu
Prístup
 • Bratislava / Kaprun, Zell am See: 480 km (cez Viedeň, Linz, Salzburg)
Mapa

47.2728876, 12.759674

Ubytovania

Hľadať