Rogla

Rogla

Dĺžka zjazdoviek
12 km
Nadmorská výška
1.050 - 1.517 m n.m.
Vybavenie strediska
Kvalitné bežkárske stredisko
Lacné stredisko
Obľubené stredisko
Vhodné pre rodiny s deťmi
Vzdialenosť od Bratislavy
380 km
dĺžka zjazdoviek v kilometroch
2
8,5
1,5
Lanovky a vleky:
2
11
Dĺžka bežkárskych tratí
25 km

Rogla je jedným z najpopulárnejších lyžiarskych stredísk v Slovinsku. Nájdete tu dokonalú rodinnú lyžovačku a oceníte nezabudnuteľné výhľady.

Stredisko

Rogla je menšie kompaktné stredisko, ktoré sa nachádza na vrchole pohoria Zreče Pohorje, neďaleko termálnych kúpeľov Zreče.

Zimnými športami to tu žije a zákazníci sa sem znovu a znovu vracajú. O kvalite služieb svedčí aj ocenenie šiestimi zlatými snehovými vločkami za najlepšie organizované slovinské lyžiarske stredisko.

Lyžovanie a snowboarding

Lyžovanie v Rogle je ideálne pre rodiny alebo lyžiarov vyhľadávajúcich príjemné červené zjazdovky.

O tom, že to nie je zanedbateľné stredisko svedčí fakt, že Rogla je súčasťou kalendára Svetového pohára FIS. Od roku 2013 sa tu v rámci neho organizujú podujatia v snowboardovom paralelnom obrovskom slalome a v rokoch 2009 a 2011 sa tu konal SP FIS aj v behu na lyžiach.

Nájdete tu dobre udržiavané a rôzne náročné trate pokryté prírodným a v prípade potreby aj technickým snehom. Lyžiarom je tu garantovaných minimálne sto lyžiarskych dní.

Adrenalínovejší záujemci si prídu na svoje vo Fun parku Rogla. Nájdu tu halfpipe v hornej časti, pätnásť slope-style prvkov a dva big airy priamo pred cieľovou čiarou.

Obľúbené je večerné lyžovanie na osvetlených zjazdovkách Košuta a Jasa od štvrtka do nedele medzi 17-21 hod. Dospelý 23 €, mládež a seniori 21 €, deti 13,50 €.

Je to tiež ideálne stredisko na zaučenie sa do tajov lyžovania. Lyžiarska škola Rogla získala už niekoľko rokov zlatú vločku za najlepšiu školu lyžovania v Slovinsku. O najmenších hostí sa postarajú v lyžiarskej škôlke na snehu s množstvom hracích zariadení. Je možné zabezpečiť aj stráženie detí. Detský snowpark v lyžiarskom stredisku Uniorček sa stal skvelým príkladom toho, ako povzbudiť deti k zdravému pohybu v prírode, aj keď je pokrytá snehovou prikrývkou. 

Nájdete tu aj 25 kilometrov dobre udržiavaných bežeckých tratí.

Zľavy

 • deti 6 - 13 rokov
 • deti 14 - 19 rokov
 • seniori od 65 rokov
   
Iné aktivity a služby
 • Olympijské centrum Rogla používané aj na tréningové kempy. Hostilo mnoho významných športových tímov a športovcov. Dva vonkajšie štadióny a viacúčelová krytá športová hala sú jedným z najvyššie položených štadiónov resp. krytých arén v Európe.
 • Skialpinizmus, beh na lyžiach (25 km trás, 6 € /deň), snowboarding, turistika, zjazd na horskom bicykli, jazda na koni, psie záprahy, sánkovanie (aj nočné v piatok a sobotu)
 • Chodník korunami stromov s tobogánom (chodník dlhý 1.040 m vo výške 20 m a s vyhliadkovou vežou vysokou 37 m)
 • Squash, lezecká stena, futbal, hádzaná, basketbal, atletika, plávanie, fitness, tenis,
 • Týždenne od štvrtka do soboty: APRES SKI párty v Uniorček bare. "Pan-dance" v lyžiarskej výstroji na konci denného lyžovania alebo na začiatku večerného lyžovania.

V januári sa pravidelne organizuje Svetový pohár v snowboardingu v paralelnom obrovskom slalome a v marci Freestyle Week.

Prístup
 • Bratislava / Rogla: 380 km
Mapa

46.4535121489, 15.332704084

Ubytovania

Hľadať