Lyžovanie vo Švajčiarsku

Lyžovanie vo švajčiarskych Alpách je často spájané s nezanedbateľnou mierou luxusu a finančným pôžitkárstvom. Je to však relatívne a tak aj tu nájdete i cenovo prístupné lyžiarske strediská s dobrým napojením na zjazdovky. Všetko tu pôsobí malebne a okulahodiaco, lyžiarske strediská majú stále atmosféru autentických dediniek. Základom všetkého je však precíznosť a kvalitné služby, samozrejme aj čo sa týka ubytovania.

Ubytovanie je dostupné hlavne v rôznych kategóriách hotelov. Nebýva však v takej tesnej nadväznosti na svahy ako je tomu vo Francúzsku a bežnou praktikou je teda využívanie kyvadlovej dopravy (skibusov).

Švajčiarsko ponúka lyžovanie vo vysokých nadmorských výškach (až do 3.900 m n.m.), dlhé zjazdy (najdlhší, z Klein Matterhornu do Zermattu, má 17 km a prevýšenie 2.300 m n.m.) i dobre upravené zjazdovky a kvalitnú infraštruktúru (najmodernejšie lanovky, premyslené tunely, mosty, prepravné riešenia).

Veľkej obľube sa vo Švajčiarsku tešia sánkovacie a bežecké trate, vychytené strediská udržiavajú tiež tradíciu curlingu a krasokorčuľovania.

Negatívom lyžovačky vo Švajčiarsku je vyššia cena a potreba dochádzania ku svahom.

Pri výbere strediska pomôže aj porovnávacia tabuľka.

Destinácie

Hľadať