Hintertux

Hintertux

Zillertálske údolie
Dĺžka zjazdoviek
60 km
Nadmorská výška
1.500 – 3.250 m n.m.
Vybavenie strediska
Štýlové horské stredisko
Termálne kúpele
Zvýhodnené ceny požičania lyží/snowboardu
Vzdialenosť od Bratislavy
547 km
dĺžka zjazdoviek v kilometroch
14
35
11
Lanovky a vleky:
6
6
9

V Zillertálskom údolí je najbližšie k obľúbenej ľadovcovej oblasti stredisko Hintertux (cca 60 km zjazdoviek). 

Zľavy
Deti

Zillertálske údolie

Výhodou tejto známej lyžiarskej lokality je neveľká vzdialenosť od Bratislavy (cca 550 km), preto je ideálna najmä pre kratšie pobyty. Údolie rieky Ziller ponúka spolu až 506 km tratí a krásne panorámy, nachádza sa v ňom viacero lyžiarskych celkov poprepájaných skibusmi.

Vchádzajúc do údolia je ako prvá oblasť First Zillertaler, zložená z oblastí Hochzillertal / Kaltenbach (89 km tratí) a Spieljoch / Fugen (17 km tratí).

Najväčšou oblasťou je Zillertal Arena, vychádzajúca z Zell am Ziller a Gerlos. Ponúka čosi cez 140 km tratí. Ťahákmi sú aj snowparky, trate SkiMovie a Speed Check, sánkovanie v Gerlosstein, free WLAN hotspoty...

Najväčším magnetom je ale isto oblasť Zillertal 3000 / Hintertux (cca 140 km tratí). Je to jediná rakúska oblasť ponúkajúca celoročné lyžovanie a spolu s ním i celoročný Betterpark Hintertux a Familypark Hintertux. Patria sem oblasti Ahorn, Penken, Rastkogel a Eggalm a údolie uzatvára ľadovec Hintertux. Nachádza sa tu aj najstrmšia rakúska zjazdovka Harakiri, legendárny Vans Penken Park či igloo hotel v 2.000 m n.m. 

Hintertux

V Zillertálskom údolí je najbližšie k obľúbenej ľadovcovej oblasti známe stredisko Hintertux ponúkajúce cca 60 km zjazdoviek. Nachádza sa až na samom konci Zillertálskeho údolia, dlhého celkom cca 50 km a prístupného od autostrády smerujúcej do Innsbrucku. Od mesta Mayrhofen ešte na rovine začne cesta mierne stúpať a prechádzať cez menšie strediská. Do Hintertuxu je to potom asi 17 km. Podobné malé strediská sa ale nachádzajú aj v spomínanej doline s cenovo síce priaznivejším ubytovaním, ale vyžadujúcim si dochádzanie k údolnej stanici lanovky na ľadovec Hintertux. Samotný ľadovec je prirodzenou garanciou aj pre štýlovú letnú lyžovačku. 

V stredisku nájdete obvyklé vybavenie pre lyžiarov zahŕňajúce obchody s potravinami, športovými potrebami, požičovňou lyžiarskeho výstroja, reštauráciami či barmi. Pri údolnej stanici kabínovej lanovky na ľadovec Hintertux je veľké parkovisko. Cca 500 m od tejto lanovky je aj Thermal Badhotel Kirchler.

Všeobecné informácie

Celá oblasť Zillertálskeho údolia (cez 650 km tratí) spadá pod spoločnú permanentku Zillertaler Super Skipass. K permanenke na viac ako 3 dni je potrebné mať fotografiu. Ceny zájazdov permanentku nezahŕňajú.

Cena permanentky zahŕňa využívanie miestnych skibusov, pravidelné autobusové a vlakové linky miestnej prepravnej spoločnosti, autobusy do Hintertuxu a autobusy na trase Mayrhofen - Zell - Hainzenberg - Gerlos - Konigsleiten. Hotely môžu zabezpečovať aj vlastnú kyvadlovú prepravu k údolným staniciam lanoviek. Informujte sa preto priamo vo vašom hoteli. Možnosti na parkovanie auta v lokalite môžu byť spoplatnené.

Mapa

47.1128605, 11.6789202

Ubytovania

Hľadať