Folgarida Marilleva

Folgarida Marilleva

Skirama Dolomiti
Dĺžka zjazdoviek
62/ 380 km
Nadmorská výška
900 – 3.010 m n.m.
Vybavenie strediska
Kvalitné bežkárske stredisko
Kvalitné snowparky
Lacné stredisko
Obľubené stredisko
Vhodné pre rodiny s deťmi
Vzdialenosť od Bratislavy
756 km
počet zjazdoviek
19 / 35
11 / 53
5 / 12
Lanovky a vleky:
7 / 29
14 / 42
5 / 122
Dĺžka bežkárskych tratí
26 km

Známymi strediskami lyžiarskej lokality Skirama Dolomiti sú nižšie položená Marilleva 900 s údolnou stanicou kabínovej lanovky, alebo na trase tejto lanovky rozprestierajúce sa stredisko Marilleva 1400. Jeho zjazdovky sú priamo napojené na stredisko Madonna di Campiglio a Pinzolo.

Zľavy
Deti do 8 rokov za permanentku neplatia.
Stredisko

Superskirama Dolomiti (380 km tratí)

Superskirama Dolomiti Adamello Brenta patrí k známym, renomovaným a vyhľadávaným lyžiarskym oblastiam v Taliansku. A tiež aj k najrozsiahlejším. Ponúka lyžovanie na skvelo upravených zjazdových tratiach v celkovej dĺžke 380 km, pričom lyžiarom je k dispozícii 150 prepravných zariadení. Na celú lokalitu vám pritom stačí iba jedna permanentka Superskirama Dolomiti. Vo zvýhodnených termínoch FREE SKI je potom táto permanentka dokonca už zahrnutá v cene zájazdu spoločne s ubytovaním (neplatí na všetky ubytovania). Permanentku si ale môžete kúpiť aj nižšej úrovne a teda len pre jednotlivé stredisko.

Južnou stranou tejto lyžiarskej oblasti sa ťahá Val di Sole alebo Slnečné údolie. Rosprestiera sa na západ od autostrády vedúcej od Bolzana na juh a spája strediská: Folgarida - Marilleva, Pejo a Passo Tonale - Ponte di Legno.

V strede sa ťahá údolie Val Rendena so strediskami Madonna di Campiglio a Pinzolo.

Severnú vetvu tvorí údolie Valli dell'Adige, kde nájdete Andalo - Fai della Paganella, Monte Bondone a Folgaria - Lavarone.

SkiArea Campiglio Dolomiti di Brenta

Prepojením údolí Val di Sole (Folgarida - Marilleva, neplatí na Passo Tonale - Ponte di Legno) a Val Rendena (Madonna di Campiglio, Pinzolo) vznikla oblasť ponúkajúca 150 km lyžiarskych tratí (45 modrých, 37 červených, 18 čiernych), 5 snowparkov a lyžovanie vo výškach 850 - 2.500 m n.m.

Marilleva

V stredisku Marilleva 900 sa nachádza údolná stanica kabínovej lanovky. Na jej medzistanici sa potom rozprestiera Marilleva 1400 s viacerými ubytovacími možnosťami. Lyžiari tu ubytovaní tak môžu naplno využívať blízkosť lanoviek a lyžiarskych svahov. Okrem susedného strediska Folgarida sa môžete v prípade vhodnej lyžiarskej permanentky dostať na lyžiach až do renomovaného strediska Madonna di Campiglio či Pinzolo. Lyžiarsky komplex Folgarida - Marilleva s prepojením na stredisko Madonna di Campiglio a Pinzolo ponúka celkom 150 km zjazdoviek. Samotné prepojenie len Folgaridy - Marillevy s Madonna di Campiglio má 62 km zjazdoviek. Stredisko Madonna di Campiglio je z pohľadu zimných športov označované ako číslo 1 v talianskych Alpách. Ponúka všestranné lyžiarske vyžitie doplnené aj bohatými možnosťami na vykonávanie iných športov. Výborné podmienky na relax a zábavu, ale aj na získavanie gastronomických zážitkov. Stredisko Madonna di Campiglio ponúka 75 km zjazdoviek.

V stredisku Folgarida- Marilleva nájdete okrem kvalitných zjazdoviek aj 2 snowparky pre fanúšikov adrenalínu!

Commezzadura

Zo strediska Commezzadura, priamo od vlakovej stanice, vychádza kabínová lanovka Daolasa - Val Mastellina, ktorá umožní jedoduché napojenie na strediská Folgarida a Marilleva. Poloha strediska tiež umožňuje absolvovať autom či vlakom pohodlné dochádzanie k iným údolným staniciam lanoviek a vlekov v stredisku Marilleva 900 či Marilleva 1400, alebo v stredisku Passo Tonale. V súčasnosti sa stalo zaujímavým aj nie veľmi vzdialené stredisko Pejo s novovybudovanou modernou lanovkou, ktorá vás vyvezie až do nadmorskej výšky 3.000 m. Lanovkami a lyžiarskymi zjazdovkami sa dostanete až do strediska Madonna di Campiglio.

Stredisko Commezzadura patrí síce k tichším a doplnkovými aktivitami menej vybaveným, ale aj tu nájdete kvalitné ubytovanie. Doporučiť vám môžeme ubytovanie nielen v kvalitnom hoteli Tevini, ale aj v príjemnej a už obľúbenej rezidencii La Moretina. Prípadne v menších apartmánových domoch (napr. dom Monika). Neďaleko od ubytovacích kapacít je potom cca 500-700 m vzdialená stanica kabínovej lanovky.

Lyžovanie a snowboarding

Stredisko spadá pod spoločnú permanentku Superskirama Dolomiti. K permanenke na viac ako 8 dní je potrebné mať fotografiu (spravidla na odskenovanie), za permanentku sa skladá vratná kaucia 5 € /1 permanentka.

Preprava skibusom je obvykle platená, platí sa v autobuse. Hotely však spravidla zvyknú zabezpečovať bezplatnú kyvadlovú prepravu k údolným staniciam lanoviek vlastným mikrobusom. Informujte sa preto priamo vo vašom hoteli. Možnosti na parkovanie auta sú v lokalite prevažne bezplatné.

Lyžiarske permanentky

Zľavy
  • Deti 0-8 rokov ... permanentka zdarma ak sú v doprovode dospelého rodinného príslušníka, ktorý má 1-14-dennú permanentku
  • Juniori

Novinky

  • Nová 4-sedačková lanovka Malghette (č. 6) s krytom proti vetru smerom na vrchol Monte Vigo
  • Kompletne prerobená modrá zjazdovka Ometto 2 (č. 30)
  • Nová nádrž na zasnežovanie a posilnenie stavu snehových diel
Iné aktivity a služby
  • Obchody, reštaurácie, kaviarne, horské chaty
  • rôzne športové doplnkové služby
Prístup
  • Bratislava / Marilleva 765 km
Mapa

46.3023549044, 10.8201599121

Ubytovania

Hľadať