Passo Tonale - Ponte di Legno

Passo Tonale - Ponte di Legno

Skirama Dolomiti
Dĺžka zjazdoviek
100 / 380 km
Nadmorská výška
1.121 - 3.016 m n.m.
Vybavenie strediska
Lacné stredisko
Obľubené stredisko
Štýlové horské stredisko
Vhodné pre rodiny s deťmi
Zvýhodnené ceny požičania lyží/snowboardu
Vzdialenosť od Bratislavy
776 km
počet zjazdoviek
11 / 35
23 / 53
6 / 12
Lanovky a vleky:
3 / 29
19 / 42
7 / 122
AKCIA od 302 €
so skipassom
Zoznam ubytovaní Detailné info

Jedným z najzaujímavejších miest slnečnej lokality Skirama Dolomiti je známe stredisko Passo Tonale s priamym napojením ubytovacích kapacít na lanovky a svahy. Súčasťou strediska Passo Tonale je aj ľadovec Presena.

Zľavy
Snowpark, bazén (pre ubytovaných hostí), snehové delá.
Stredisko

Skirama Dolomiti

Skirama Dolomiti Adamello Brenta patrí k známym, renomovaným a vyhľadávaným lyžiarskym oblastiam v Taliansku. A tiež aj k najrozsiahlejším. Ponúka lyžovanie na skvelo upravených zjazdových tratiach v celkovej dĺžke 380 km, pričom lyžiarom je k dispozícii 150 prepravných zariadení. Na celú lokalitu vám pritom stačí iba jedna permanentka Superskirama Dolomiti. Vo zvýhodnených termínoch FREE SKI je potom táto permanentka dokonca už zahrnutá v cene zájazdu spoločne s ubytovaním. Permanentku si ale môžete kúpiť aj nižšej úrovne a teda len pre jednotlivé stredisko.

Južnou stranou tejto lyžiarskej oblasti sa ťahá Val di Sole alebo Slnečné údolie. Rosprestiera sa na západ od autostrády vedúcej od Bolzana na juh a spája strediská: Folgarida - Marilleva, Pejo a Passo Tonale - Ponte di Legno.

V strede sa ťahá údolie Val Rendena so strediskami Madonna di Campiglio a Pinzolo.

Severnú vetvu tvorí údolie Valli dell'Adige, kde nájdete Andalo - Fai della Paganella, Monte Bondone a Folgaria - Lavarone.

SkiArea Campiglio Dolomiti di Brenta

Prepojením údolí Val di Sole (Folgarida - Marilleva) a Val Rendena (Madonna di Campiglio, Pinzolo) vznikla oblasť ponúkajúca 150 km lyžiarskych tratí (45 modrých, 37 červených, 18 čiernych), 5 snowparkov a lyžovanie vo výškach 850 - 2.500 m n.m.

Passo Tonale

Veľmi atraktívne stredisko Passo Tonale leží vo výške 1.883 m n.m. Jeho výhodou je priame napojenie ubytovania na lanovky. Vďaka svojej nadmorskej výške a ľadovcu Presena (3.010 m n.m.) je dostatočnou zárukou dobrej lyžovačky aj v pred a posezónnych cenovo zaujímavých zimných termínoch. Passo Tonale spolu s neďalekým Ponte di Legno a Temu ponúka 100 km zjazdoviek, z ktorých je takmer polovica aj umelo zasnežovaná. Na náročných lyžiarov tu čaká aj zjazdovka „Pista Paradiso" (rajská zjazdovka) dlhá viac ako 2,5 km. Platí tu skipass Adamello ski nazývaný aj Pontedilegno-Tonale.

Lyžovanie a snowboarding

Lyžiarske permanentky

Za podklad na permanentku je žiadaných 5 €. Fotografia je potrebná až na permanentky s platnosťou od 8 dní.

Na výber sú skipassy:

  • Ponte di Legno - Tonale (= Adamello Ski) ... zahŕňa lyžovanie v Ponte di Legno, Tonale a na ľadovci Presena, 100 km tratí
  • Combi 1 ... zahŕňa lyžovanie v Ponte di Legno, Tonale, na ľadovci Presena a 1-dňové rozšírenie na Skirama Dolomiti (Madonna di Campiglio, Marilleva-Folgarida, Pejo, Pinzolo, Andalo - Fai della Paganella, Monte Bondone, Folgaria - Lavarone). Dá sa uplatniť na 5-, 6- a 7-denné skipassy Adamello Ski a príplatok je 42 € /dospelý resp. 30 € /junior. Príplatok je možné doplatiť aj na mieste pred prvým použitím skipass, ak sa skipass použije, nie je možné už dokúpiť rozšírenie!
  • Superskirama (Skirama Dolomiti) ... zahŕňa lyžovanie v Ponte di Legno - Tonale, Madonna di Campiglio, Marilleva-Folgarida, Pejo, Pinzolo, Andalo - Fai della Paganella, Monte Bondone, Folgaria - Lavarone.

Zľavy:

  • Deti 0-8 rokov (narodené po 30.04.2016) ... permanentka zdarma ak sú v doprovode dospelého rodinného príslušníka, ktorý má 1-14-dennú permanentku
  • Juniori narodení po 30.04.2008

Všeobecné informácie

Stredisko spadá pod spoločnú permanentku Superskirama resp. pod skipass Pontedilegno - Tonale. K permanentke na viac ako 8 dní je potrebné mať fotografiu, za permanentku sa skladá vratná kaucia 5,00 EUR /1 permanentka.

Preprava skibusom je zdarma. Hotely spravidla zvyknú zabezpečovať bezplatnú kyvadlovú prepravu k údolným staniciam lanoviek vlastným mikrobusom. Informujte sa preto priamo vo vašom hoteli. Možnosti na parkovanie auta sú v lokalite prevažne bezplatné.

Iné aktivity a služby
  • Obchody, reštaurácie, kaviarne, horské chaty
  • Doplnkové športové aktivity (psie záprahy, bežkovanie, korčuľovanie, plaváreň, snežnice....)
  • Množstvo pripomienok 1. svetovej vojny, napr. pamätník obetiam Bielej vojny a tunely na ľadovci Presena.
Prístup
  • Bratislava / Passo Tonale 780 km 
  • Bratislava / Ponte di Legno 795 km
Mapa

46.2578645697, 10.5762290955

Ubytovania

Akcie

Hľadať