Lyžovačka vo Francúzsku bude!

Lyžovačka vo Francúzsku bude!

28.10.21
Obrázok
(© France Montagne)

Francúzsko tento rok lyžovať bude!

Lyžovačky začali 16.10.2021, kedy boli otvorené prvé zjazdovky na ľadovci v Tignes. Postupne podľa zasneženia otvoria strediská Les 2 Alpes, Val Thorens, Montgenèvre, Chamonix a samozrejme ostatné. Všetky strediská by mali mať otvorené zjazdovky od 18.12.2021.

Ešte koncom septembra francúzsky štátny tajomník zodpovedný za cestovný ruch, Jean-Baptiste Lemoyne, potvrdil, že lyžiarske strediská budú túto zimu otvorené a že Covid pass (potvrdenie o očkovaní, vykonaní testu alebo o prekonaní ochorenia COVID-19) by nemal byť potrebný na využívanie vlekov.

Navyše v súčasnosti je plne zaočkovaných už vyše 86 % Francúzov nad 12 rokov (a vyše 74 % všetkých Francúzov).

S ohľadom na bezpečnosť je ale samozrejme vyžadované dodržiavanie sanitárnych opatrení. Na prístup k niektorým službám tak bude Covid pass vyžadovaný a nosenie rúška bude povinné v uzavretých priestoroch.

  • Covid pass bude požadovaný na vstup do barov, reštaurácií, múzeí. kín, fitness, bazénov a tiež do ubytoivaní, ktoré ponúkajú tieto služby.
  • Nosenie rúška bude vyžadované na vstup do spoločných priestorov ako sú obchody, haly, chodby, recepcie a počas prepravy. Malo by to byť povinné aj na niektoré vleky, ale toto ešte nebolo upresnené.

Opatrenia sa budú samozrejme vyvíjať podľa postupu situácie.

Pre lepšie pochopenie bola vytvorená infografika, na ktorej si môžete pozrieť, čo by malo byť potrebné na vstup do jednotlivých zariadení v lyžiarskom stredisku.

Hľadať