Lyžovanie vo Francúzsku

Francúzske Alpy sú naša srdcovka a zároveň to najlepšie, čomôžeme ponúknuť - tradičné a v celom svete známe, osvedčené a aj obľúbené strediská, ale aj veľmi sympatické novinky. Poriadna lyžovačka sa začína až vo francúzskych Alpách!

Pokiaľ túžite hlavne po samotnej podstate lyžovačky a teda po brutálnom a ničím nerozptyľovanom vylyžovaní či vyjazdení sa, lyžovačka vo francúzskych Alpách je správna voľba. Lyžovanie a aktívne trávenie času je tu skutočne na prvom mieste.

Pre ľahšie rozhodovanie sme pre vás spísali hlavné tipy na francúzske lyžiarske strediská.

V našej ponuke máme rozsiahle a čisto lyžiarsky prepojené areály (od príchodu do strediska sa už nemusíte nikam presúvať autom ani skibusom - okrem Chamonix Mont Blanc a Les Portes du Soleil), kde väčšina má minimálne 140 km (maximálne až 610 km!) vzájomne prepojených zjazdoviek a lyžuje sa hlavne vo výškach nad 2.000 m n.m. (až do 3.600 m n.m.). Určite tiež oceníte kvalitu technického vybavenia, nakoľko na umelé zasnežovanie a neustále vynovovanie lanoviek (samozrejmosťou sú 6-8 miestne sedačkové lanovky so spomaleným nástupom) tu ide nemálo peňazí. Bývať budete priamo pri svahoch či vlekoch (väčšina lanoviek a vlekov sa nachádza do 100 m od ubytovania) a ešte k tomu v relatívne vysokej nadmorskej výške (často okolo 1.600 – 1.800 m n.m.). Veľmi obľúbeným riešením bývania sú rezidencie (apartmánové domy) poskytujúce ubytovanie v bytoch s vlastnou kuchynkou, k dispozícii sú však samozrejme aj hotely všetkých kategórií.

Negatívami lyžovačky vo Francúzsku môže byť v niektorých prípadoch sídlisková podoba stredísk a pri základnom štandarde priestorovo malé ubytovania. To prvé je daňou za pešiu dostupnosť svahov z takmer každého ubytovania a druhé za cenovú prístupnosť. Jednoduchým riešením je však vybrať si vyšší štandard ubytovania.

Často sa stretávame s obavou z dlhej cesty zo Slovenska. To je síce fakt, ale všetko má svoju cenu a túto sa určite zaplatiť oplatí. Pokiaľ máte obavu z cesty autom, vyberte si z našej ponuky autobusových zájazdov.

Pri výbere strediska pomôže aj porovnávacia tabuľka.

Destinácie

Hľadať