Užite si dovolenku na lodi!

Užite si dovolenku na lodi!

28.2.23
Obrázok
(© Nicols) Dovolenka na lodi a plavby, Lyžovačky v Alpách, Formula F1, www.hitka.sk

Ideálna dovolenka pre rodiny i partie priateľov je plavba loďou. Stačí vodičský preukaz a krátke zaškolenie pred plavbou. Plavte sa pohodlnou a ľahko manévrovateľnou loďou vybavenou kajutami, kúpeľňou, kuchynkou a objavujte krásy okolia vo vlastnom tempe. Na výber máte Taliansko, Maďarsko, Francúzsko, Holandsko, Nemecko a Portugalsko.

Francúzsko

Vo Francúzsku je na výber 11 regiónov, v nich spolu 17 prístavov a 27 typov lodí pre max. 12 osôb. Francúzsko je tak skutočne plavebným rajom. Jeho splavné kanále a rieky sú totiž ideálne umiestnené po celej krajine, prechádzajú naozaj rôznorodými krami a povedľa väčšiny kanálov a riek vedú bývalé vlečné cestičky vhodné na cyklistiku. Francúzsko tak môžete spoznávať naozaj jedinečným a veľmi pohodlným spôsobom z hladiny vody a k tomu si vybiehať do okolia na bicykloch, ktorých zapožičanie určite odporúčame.

Holandsko

Holandsko je najznámejšou plavebnou destináciou. Na výber sú tu 3 typy lodí pre max. 10 osôb. Plavby sú možné od začiatku marca do konca novembra a sú dokonalým prepojením prírody a kultúry.

Maďarsko

Objavte čaro Maďarska - krajiny tokajských viníc a nádhernej prírody. Plavte sa národným parkom, spoznajte jazero Tisa, maďarskú pustu, historické vinice alebo ekocentrum s akváriom. Na výber je prístav Tokaj (430 km z Bratislavy a len 90 km z Košíc) alebo Kisköre (345 km z Bratislavy a len 180 km z Košíc).

Taliansko

Zažite mimoriadnu dovolenku na lodi v lagúnach v okolí Benátok, plavte sa pohodlnou ľahko manévrovateľnou loďou okolo ikonických miest severného Jadranu, objavte lagúny, užite si pláže okolo Jesola, vnímajte krásy malebných talianskych mestečiek.

Plavbu na lodi v Taliansku si môžete spestriť aj niektorou z letných slávností, ktoré sa tam v lete konajú. Sledovať ich môžete z paluby svojej prenajatej lode, alebo zakotvíte v mestečku a nasajete atmosféru priamo v dejisku. Benátky, Caorle, Chioggia či Lignano môžete spoznať aj inak!

Užite si dovolenku so všetkými, ktorých máte radi! Jeden model lodí na plavbu v Taliansku je upravený aj pre potreby osôb na vozíčku. Na palube sú širšie dvere, miesto schodov sú rampy, na hornú palubu pomôže hydraulický výťah.

Hľadať