Viac informácií o plavbách v Taliansku

Byť kapitánom na vlastnej lodi, pripravovať si špeciality na lodnom sporáku, sledovať okolitú krajinu z okna svojej kabíny či vnímať netypické pohľady na čarovnú krajinu s pohárom vína v ruke z vyhliadkovej paluby – to je dovolenka, ktorá Vám prinesie neopakovateľné dojmy a zážitky, avšak celou svojou filozofiou sa vymyká súčasným trendom masovej dovolenkovej turistiky.

Nepotrebujete pritom žiadne oprávnenie na vedenie lode! 

Romantická plavba na riečnej lodi je ideálnou dovolenkou pre všetkých, ktorí chcú prežiť neobvyklé a nezabudnuteľné zážitky.

Nájdite si čas objaviť krásy Talianska a stráviť príjemné chvíle v srdci prírody v rytme udávanom pokojným tokom vody...

Ako to funguje

Riadenie lode je zvládnuteľné aj pre nováčikov a nepotrebujete naň žiadne špeciálne oprávnenie. Postačí jednoduchá inštruktáž k technike plavby v prvý deň a je z vás kapitán.

Dovolenka na palube lode má svoje špecifiká. Budú sa vám teda hodiť nejaké praktické informácie.

Plavbu si môžete rôzne spestriť výletmi na bicykloch, kúpaním, rybárčením... Prečítajte si o aktivitách.

Plaviť sa môžete kedykoľvek v období od polovice marca do začiatku novembra.

 

Lode

V Taliansku ponúkame päť typov lodí - ide o lode pre 2-10 osôb

Loď Minuetto 6+ je staršia (model 2009), o niečo slabšie vybavená a pre max. 8 osôb. Je využiteľná aj pre osoby na vozíčku so šírkou max. 55 cm (širšie dvere, rampy miesto schodov, hydraulický výťah na hornú palubu do 100 kg)! V prípade potreby je možné zdarma zapožičať aj vozík vhodnej veľkosti využiteľný na palube. 

Loď Minuetto 8+ je novšia (model 2017), s lepším vybavením a pre max. 10 osôb.

K dispozícii je aj loď Minuetto Electric 8+, ktorá je z kategórie Minuetto najnovšia a s elektromotorom, inak ale zodpovedá lodi Minuetto 8+ (model 2020).

Z roku 2024 pochádzajú lode kategórie Balt. Kým Suncamper 35 je najmenšou tu ponúkanou loďou a je ideálna pre dvojicu, loď Grand 37 je najluxusnejším variantom a je ideálna pre 4 osoby s možnosťou ubytovať maximálne 6 osôb.

Pobyt na lodi si vždy vyžaduje istú toleranciu voči ostatným pasažierom na lodi. Každá loď má vlastné kúpeľne, sprchu, WC a salón s kuchynským kútom.

Výber lode

Do úvahy berte ich kapacitu:

  • pre lode Balt SunCamper 35 je odporúčaný počet osôb 3 a maximálny 5, rozdiel sú 2 lôžka v salóne (ak ich využijete, komfort bude nižší)
  • pre lode Balt Grand 37 je odporúčaný počet osôb 4 a maximálny 6, rozdiel sú 2 lôžka v salóne (ak ich využijete, komfort bude nižší)
  • pre lode Minuetto 6+ je odporúčaný počet osôb 6 a maximálny 8, rozdiel sú 2 lôžka v salóne (ak ich využijete, komfort bude nižší)
  • pre lode Minuetto 8+Minuetto Electric 8+ je odporúčaný počet osôb 8 a maximálny 10, rozdiel sú 2 lôžka v salóne (ak ich využijete, komfort bude nižší)
Zľavy

V priebehu sezóny sa na plavby vzťahujú rôzne zľavy. Aktuálne zľavy na plavby v Taliansku nájdete pod cenníkmi lodí resp. tu: 

Akcie plavby .

Hľadať