Užite si dovolenku na lodi!

Užite si dovolenku na lodi!

27.3.24
Obrázok
Plavba na lodi vo francúzskom Anjou (© Bobby Cowling) Dovolenka na lodi a plavby, Lyžovačky v Alpách, Formula F1, www.hitka.sk Lode SIXTO Fly (© Nicols) Dovolenka na lodi a plavby, Lyžovačky v Alpách, Formula F1, www.hitka.sk

Ideálna dovolenka pre rodiny i partie priateľov je plavba loďou. Stačí vodičský preukaz a krátke zaškolenie pred plavbou! 

Plavte sa pohodlnou a ľahko manévrovateľnou loďou vybavenou kajutami, kúpeľňou, kuchynkou a objavujte krásy okolia vo vlastnom tempe. 

Na výber máte 🇮🇹Taliansko, 🇭🇺Maďarsko, 🇫🇷Francúzsko, 🇳🇱Holandsko, 🇮🇪Írsko, 🇩🇪Nemecko a 🇵🇹Portugalsko.

🇫🇷 Francúzsko

Vo Francúzsku je na výber 11 regiónov, v nich spolu 15 prístavov a cez 25 typov lodí pre max. 12 osôb. Francúzsko je tak skutočne plavebným rajom. Jeho splavné kanále a rieky sú totiž ideálne umiestnené po celej krajine, prechádzajú naozaj rôznorodými krami a povedľa väčšiny kanálov a riek vedú bývalé vlečné cestičky vhodné na cyklistiku. Francúzsko tak môžete spoznávať naozaj jedinečným a veľmi pohodlným spôsobom z hladiny vody a k tomu si vybiehať do okolia na bicykloch, ktorých zapožičanie určite odporúčame.

🇳🇱 Holandsko

Holandsko je najznámejšou plavebnou destináciou. Na výber sú tu 3 typy lodí pre max. 10 osôb. Plavby sú možné od začiatku marca do konca novembra a sú dokonalým prepojením prírody a kultúry.

🇭🇺 Maďarsko

Objavte čaro Maďarska - krajiny tokajských viníc a nádhernej prírody. Plavte sa národným parkom, spoznajte jazero Tisa, maďarskú pustu, historické vinice alebo ekocentrum s akváriom. Na výber je prístav Tokaj (430 km z Bratislavy a len 90 km z Košíc) alebo Kisköre (345 km z Bratislavy a len 180 km z Košíc).

🇮🇪 Írsko

  • !NOVINKA! Plavba Írskom vás povedie spleťou jazier, riek, histórie a legiend. Je to destinácia ideálna pre rodiny, rybárov, milovníkov prírody, histórie, kultúry a tradícií. K dispozícii sú lode pre max. 8 osôb.
  • Informácie o oblasti (kliknite pre viac info)
  • Informácie o priebehu plavieb (kliknite pre viac info)
  • Aktuálne zľavy (kliknite pre viac info)

🇩🇪 Nemecko

Plavte sa severovýchodom Nemecka, pokojnou oblasťou s množstvom jazier, bohatou flórou aj faunou. Na výber sú viaceré typy lodí pre 2-10 osôb. 

🇮🇹 Taliansko

Zažite mimoriadnu dovolenku na lodi v lagúnach v okolí Benátok, plavte sa pohodlnou ľahko manévrovateľnou loďou okolo ikonických miest severného Jadranu, objavte lagúny, užite si pláže okolo Jesola, vnímajte krásy malebných talianskych mestečiek.

Plavbu na lodi v Taliansku si môžete spestriť aj niektorou z letných slávností, ktoré sa tam v lete konajú. Sledovať ich môžete z paluby svojej prenajatej lode, alebo zakotvíte v mestečku a nasajete atmosféru priamo v dejisku. Benátky, Caorle, Chioggia či Lignano môžete spoznať aj inak!

Užite si dovolenku so všetkými, ktorých máte radi! Jeden model lodí na plavbu v Taliansku je upravený aj pre potreby osôb na vozíčku. Na palube sú širšie dvere, miesto schodov sú rampy, na hornú palubu pomôže hydraulický výťah.

🇵🇹 Portugalsko

Portugalsko je výnimočné tým, že sa tu môžete plaviť po celý rok. Plavba tu je naozaj relaxačná, keďže sa tu nenachádzajú žiadne vzdúvadlá a tunajšie vodné plochy sú ideálne na kúpanie, kanoe, kajak a člnky, ktoré si tu môžete zapožičať. Na výber je tu 7 typov lodí pre 2-12 osôb.

Hľadať