Autovlak

Doprava autovlakom umožní prekonanie veľkej časti cesty v pohodlí vlaku. Dĺžka cesty autom sa tak radikálne skráti a do cieľa neprídete vyčerpaný z dlhej cesty autom. Táto forma dopravy je vhodná pre tých, ktorí preferujú vlastnú dopravu, no chcú si cestu v aute skrátiť využitím možnosti autovlaku. Nakládka auta resp. motorky prebieha 1-3 hodiny pred odchodom vlaku (pri preprave áut vyšších ako 158 cm je nutná nakládka hneď na začiatku časového intervalu určeného na nakládku vozidiel). Vozidlá sú prepravované spolu s osobami nočným vlakom, nie je možné prepraviť len vozidlo.

Po zaparkovaní auta na miesto určené vo vagóne je nutné zabezpečiť, aby okná boli zatvorené, alarm vypnutý, anténa odmontovaná, zaradená jednotka, zatiahnutá ručná brzda a auto zamknuté. Lyže môžu byť prepravované na streche len v strešnom boxe.

Predaj lístkov býva zvyčajne spustený 180 dní pred termínom cesty.

V prípade záujmu o autovlakovú dopravu nás neváhajte kontaktovať.

Trasy

V roku 2024 nie je plánovaná trasa Viedeň / Livorno ani Viedeň / Verona. K dispozícii sú tieto trasy:

 

Rakúsko

 • Viedeň Hbf. / Feldkirch ... premáva každý deň (odchod z Viedne 22h44 a príchod do Feldkirchu 7h49, odchod z Feldkirchu 22h27 a príchod do Viedne 7h04)
 • Graz / Feldkirch ... premáva každý deň

 

Chorvátsko

 • Viedeň / Split ... nástup vo Viedni v období zhruba od mája do októbra v stredy, piatky a nedele (odchod z Viedne 17h55, príchod do Splitu 8h20, nakládka cca 16h25) a zo Splitu v pondelky, štvrtky a soboty (odchod zo Splitu 17h29, príchod do Viedne 9h00, nakládka cca 15h30)

 

Nemecko

 • Innsbruck / Hamburg ... (premáva každý deň)
Rozmery a požadované informácie

Autovlakmi musí byť vozidlo prepravované spolu s cestujúci, t.z. vozidlá sú prepravované spolu s osobami nočným vlakom, nie je možné prepraviť len vozidlo.

Vo všeobecnosti je maximálna prípustná výška vozidiel 158 cm vrátane nadstavieb (prepravné boxy, nosiče lyží vrátane lyží, strešná anténa), maximálna šírka 205 cm so sklopenými spätnými zrkadielkami (a 200 cm šírka s pneumatikami), maximálna dĺžka 530 cm a maximálna šírka strechy 130 cm.

Maximálna výška na hornú plošinu je 167 cm (napr. autovlaky do Splitu).

V niektorých prípadoch býva k dispozícii aj pár miest pre vozidlá s výškou 158,10-196 cm (pri maximálnej šírke strechy 135,1-155 cm), resp. 196,1-205 cm (pri maximálnej šírke strechy 135 cm).

Pri preprave áut vyšších ako 158 cm je nutná nakládka hneď na začiatku časového intervalu určeného na nakládku vozidiel.

Svetlá výška podvozku musí byť aspoň 10 cm aj pri naloženom aute.

Pri objednávke lístkov sú nutné nasledovné informácie:

 • meno vodiča a spolujazdcov ( pri deťoch dátum narodenia, pri skupinovej objednávke aj adresa vodiča)
 • presný typ auta/motorky (pre autá aj rok výroby, výkon, typ motora)
 • ŠPZ auta/motorky

Objednávky sú možné najskôr 6 mesiacov pred dátumom cesty.

 

Typy kupé

Nightjet novej generácie

Od roku 2023 začali v Rakúsku a Nemecku premávať vlaky Nightjet novej generácie. Tieto vlaky by mali mať 7 vozňov: 2 s lôžkovými vozňami (každý má 10 kupé, pričom je 1 je Comfort Plus a 9 je Comfort), 3 s ležadlovými vozňami (každé má 3x 4-miestne lôžkové kupé a 28x minikabínu), 1 multifunkčný vozeň so sedením + priestorom na batožinu + lôžkovým kupé vhodným pre zdravotne postihnutých a 1 sedadlový vozeň.

 • Miesta na sedenie sú v otvorenom sedadlovom vozni alebo v multifunkčnom vozni (kde je aj priestor na batožinu a lôžkové kupé vhodné pre zdravotne postihnutých).
 • 4-miestne ležadlové kupé Comfort má na každej strane 2 ležadlá umiestnené nad sebou, ležadlá sú dlhé 191 cm. K dispozícii sú už deka, vankúš, plachta, lampička na čítanie, elektrické zásuvky, port USB a bezplatné Wifi. Batožina sa umiestňuje pod ležadlá. Kúpeľňa a WC sú umiestnené na konci vozňa. Kupé je zamykateľné pomocou bezkontaktnej karty. K dispozícii aj len ženské kupé alebo niekedy možnosť súkromného kupé (nie je v ňom nik iný). V cene sú zahrnuté malé raňajky (zvyčajne káva, 2 pečivá, džem). 
 • Mini ležadlové kupé pre 1 osobu - uzatvárateľný box pre 1 osobu s oknom (môže byť spodný, alebo horný) + uzatvárateľný priestor na batožinu (príručná batožina cca 40 x 55 x 23 cm a topánky cca 18 x 57 x 15 cm). Spanie na ležadle s dekou, plachtou a vankúšom, ležadlo je dlhé 188 cm. K dispozícii sklápací stolík, 2 vešiačiky, lampa na čítanie, zrkadlo. Susediace minikupé sa dajú prepojiť okienkom. Každé minikupé má okno a je zamykateľné pomocou bezkontaktnej karty. Kúpeľňa a 2 WC sú umiestnené na konci vozňa. V cene sú zahrnuté malé raňajky (zvyčajne káva, 2 pečivá, džem). Môžu ním cestovať deti od 10 rokov (v sprievode dospelej osoby). Väčšiu batožinu je možné uložiť v multifunkčnom kupé. Dolné minikupé má pod matracom odkladací priestor cca 103 x 47 x 25 cm.
 • 2-miestne alebo 1-miestne lôžkové kupé. na výber je kupé Comfort (v 1 vozni ich je 9, majú vlastnú toaletu so sprchovou hadicou) a Comfort Plus (v 1 vozni je vždy len 1, majú o niečo väčšiu podlahovú plochu, vlastnú toaletu a samostatný sprchovací kút). Všetky majú malý stolík a stoličku. Lôžka sú poschodové (v Comfort Plus dlhé 192 cm, v Comfort dlhé 190 cm) a nie je ich potrebné prestavovať na sedačky, rebríky sú pevné. K dispozícii sú už navlečené prikrývky a vankúše, mydlo, uteráky, elektrické zásuvky, port USB a bezplatné Wifi. Kupé je zamykateľné pomocou bezkontaktnej karty. V cene sú zahrnuté raňajky formou à la carte a malá fľaša vody.

Iné vlaky

Na trase Viedeň / Split bývajú tieto možnosti kupé:

 • Miesta na sedenie sú v otvorenom vozni alebo v 6-miestnom kupé.
 • 4-miestne alebo 6-miestne ležadlové kupé má na každej strane 2 ležadlá umiestnené nad sebou. V cene sú zahrnuté raňajky (káva/čaj, minerálka, 2 pečivá, džem). Spanie je riešené na ležadle s dekou, plachtou a vankúšom. Kúpeľňa a WC sú umiestnené vo vagóne. Kupé je zvnútra zamykateľné. K dispozícii aj len ženské kupé alebo niekedy možnosť súkromného kupé (nie je v ňom nik iný).
 • 3-miestne, 2-miestne či 1-miestne lôžkové kupé. Je to najpohodlnejšia forma prepravy, na výber sú kupé standard (malé umývadlo) a deluxe (vlastná kúpeľňa s umývadlom, sprchou, WC, mydlom a uterákmi). 2-miestne kupé má 2 lôžka umiestnené nad sebou. V cene sú zahrnuté raňajky formou à la carte s teplými nápojmi. Spanie je riešené na lôžku s prikrývkou a vankúšom. Kupé je zvnútra zamykateľné. 

 

Video o novej generácii vlakov Nightjet

Ceny prepravy

Rakúsko, Nemecko, CHORVÁTSKO

 • Cena cestovného lístka je rôzna, mení sa podľa počtu osôb a termínu objednávania (čím bližšie k termínu, tým je lístok drahší) a vždy zahŕňa miestenku v 6-miestnom kupé v 2. triede.
 • V dostatočnom časovom predstihu (odporúča sa 5-6 mesiacov) bývajú k dispozícii aj najnižšie zvýhodnené ceny lístkov (tzv. Sparschiene), sú ale nezrušiteľné a nezameniteľné. Lacnejšie zvyknú byť lístky na pondelok až štvrtok.
 • Deti 0-5 rokov cestujú zdarma (nemajú ale nárok na sedadlo/lôžko/lehátko), deti 6-14 rokov cestujú so zľavou 50%. V prípade zvýhodnených lístkov Sparschiene cestujú zdarma deti 0-14 rokov (max. 4 deti na 1 dospelého), pri jazde nočným vlakom platia len rezervačný poplatok.
 • Cestovanie so psom je možné len pri objednaní súkromného kupé. Pes musí mať náhubok a byť na vodítku (potrebné kúpiť lístok na stanici, cena cca 29 € /medzinárodné vlaky, cca 9 € /vnútroštátne vlaky) alebo byť v prepravnom boxe (max. 90 x 60 x 40 cm). V minikupé nemôže byť prepravovaný pes.

  

 

Autovlak

Autovlak Autovlak Autovlak Autovlak Autovlak Autovlak Autovlak Nightjet novej generácie

 Lôžkové kupé

Nightjet novej generácie: Lôžkové kupé Comfort Nightjet novej generácie: Lôžkové kupé Comfort Nightjet novej generácie: Lôžkové kupé Comfort Plus Nightjet novej generácie: Lôžkové kupé Comfort Plus

Minikupé 

  Nightjet novej generácie: Minikupé zvonka - zatvorené Nightjet novej generácie: Minikupé zvonka - otvorené Nightjet Nightjet novej generácie: Miesto na príručnú batožinu pre minikupéNightjet novej generácie: Skrytý úložný priestor v dolnom lehátku minikupéNightjet Nightjet novej generácie: Minikupé (vľavo okienko do susednej minikabíny, otvoriteľné ak sa spolucestujúci poznajú)Nightjet novej generácie: Minikupé Nightjet novej generácie: Raňajky v minikupé

Ležadlové kupé

Nightjet novej generácie: 4-miestne ležadlové kupé Nightjet novej generácie: 4-miestne ležadlové kupé Comfort Nightjet novej generácie: 4-miestne ležadlové kupé Comfort Nightjet novej generácie: raňajky v ležadlovom kupé Comfort

Miesta na sedenie

 Nightjet novej generácie: Sedadlový vozeň Nightjet novej generácie: Batožina a miesta na sedenie v multifunkčnom vozni

Rušenie lístkov

Kategória Sparschiene

Lístky sú nezrušiteľné a nezameniteľné.

Kategória Comfort

Lístky sú zrušiteľné viac ako 17 dní pred odchodom s poplatkom 10%. Pri zrušení lístkov 17-4 dni pred cestou je poplatok 50%, zrušenie lístkov 3 dni pred cestou je s poplatkom 100%. Čiastočné storno možné nie je.

Hľadať