Autovlak

Doprava autovlakom umožní prekonanie veľkej časti cesty v pohodlí vlaku. Dĺžka cesty autom sa tak radikálne skráti a do cieľa neprídete vyčerpaný z dlhej cesty autom. Táto forma dopravy je vhodná pre tých, ktorí preferujú vlastnú dopravu, no chcú si cestu v aute skrátiť využitím možnosti autovlaku. Nakládka auta resp. motorky prebieha 1-3 hodiny pred odchodom vlaku (pri preprave áut vyšších ako 158 cm je nutná nakládka hneď na začiatku časového intervalu určeného na nakládku vozidiel). Vozidlá sú prepravované spolu s osobami nočným vlakom, nie je možné prepraviť len vozidlo.

Po zaparkovaní auta na miesto určené vo vagóne je nutné zabezpečiť, aby okná boli zatvorené, alarm vypnutý, anténa odmontovaná, zaradená jednotka, zatiahnutá ručná brzda a auto zamknuté. Lyže môžu byť prepravované na streche len v strešnom boxe.

Predaj lístkov býva zvyčajne spustený 180 dní pred termínom cesty.

V prípade záujmu o autovlakovú dopravu nás neváhajte kontaktovať.

Trasy

V roku 2023 zatiaľ nie je plánovaná trasa Viedeň / Livorno ani Viedeň / Verona. K dispozícii sú tieto trasy:

 

Rakúsko

 • Viedeň Hbf. / Feldkirch ... premáva každý deň (odchod z Viedne 22h44 a príchod do Feldkirchu 7h49, odchod z Feldkirchu 22h27 a príchod do Viedne 7h04)
 • Graz / Feldkirch ... premáva každý deň

 

Chorvátsko

 • Bratislava / Split ... premáva z Bratislavy v období od 3.5. do 7.10.2023 v stredy, piatky a nedele (odchod z Bratislavy 15h53, príchod do Splitu 8h10, nakládka cca 14h20) a zo Splitu v pondelky, štvrtky a soboty (odchod zo Splitu 17h20, príchod do Bratislavy 11h42, nakládka cca 15h00, vykládka 11h10)
 • Viedeň / Split ... nástup vo Viedni v období od 3.5. do 7.10.2023 v stredy, piatky a nedele (odchod z Viedne 17h51, príchod do Splitu 9h53, nakládka cca 16h00) a zo Splitu v pondelky, štvrtky a soboty (odchod zo Splitu 17h26, príchod do Viedne 9h04, nakládka cca 15h00)

 

Nemecko

 • Innsbruck / Hamburg ... (premáva každý deň)
Rozmery a požadované informácie

Autovlakmi musí byť vozidlo prepravované spolu s cestujúci, t.z. vozidlá sú prepravované spolu s osobami nočným vlakom, nie je možné prepraviť len vozidlo.

Vo všeobecnosti je maximálna prípustná výška vozidiel 158 cm vrátane nadstavieb (prepravné boxy, nosiče lyží vrátane lyží, strešná anténa), maximálna šírka 205 cm so sklopenými spätnými zrkadielkami (a 200 cm šírka s pneumatikami), maximálna dĺžka 530 cm a maximálna šírka strechy 130 cm.

Maximálna výška na hornú plošinu je 167 cm (napr. autovlaky do Splitu).

V niektorých prípadoch býva k dispozícii aj pár miest pre vozidlá s výškou 158,10-196 cm (pri maximálnej šírke strechy 135,1-155 cm), resp. 196,1-205 cm (pri maximálnej šírke strechy 135 cm).

Pri preprave áut vyšších ako 158 cm je nutná nakládka hneď na začiatku časového intervalu určeného na nakládku vozidiel.

Svetlá výška podvozku musí byť aspoň 10 cm aj pri naloženom aute.

Pri objednávke lístkov sú nutné nasledovné informácie:

 • meno vodiča a spolujazdcov ( pri deťoch dátum narodenia, pri skupinovej objednávke aj adresa vodiča)
 • presný typ auta/motorky (pre autá aj rok výroby, výkon, typ motora)
 • ŠPZ auta/motorky

Objednávky sú možné najskôr 6 mesiacov pred dátumom cesty.

 

Ceny prepravy

Rakúsko, Nemecko, CHORVÁTSKO

 • Cena cestovného lístka je rôzna, mení sa podľa počtu osôb a termínu objednávania (čím bližšie k termínu, tým je lístok drahší) a vždy zahŕňa miestenku v 6-miestnom kupé v 2. triede.
 • K cestovnému lístku je možné si priplatiť 4-miestne ležadlové kupé. 4-miestne kupé má na každej strane 2 ležadlá umiestnené nad sebou. V cene je zahrnutá fľaša minerálnej vody večer a ráno raňajky (káva/čaj, 1 pečivo, maslo, džem). Spanie je riešené na ležadle s dekou, plachtou a vankúšom. Kúpeľňa a WC sú umiestnené vo vagóne. Kupé je zvnútra zamykateľné. 
 • K cestovnému lístku je možné si priplatiť Mini ležadlové kupé pre 1 osobu - uzatvárateľný box pre 1 osobu (môže byť spodný, alebo horný) + uzatvárateľný priestor na batožinu prislúchajú k danému mini-kupé. V cene je zahrnutá fľaša minerálnej vody večer a ráno raňajky (káva/čaj, 1 pečivo, maslo, džem). Spanie je riešené na ležadle s dekou, plachtou a vankúšom. Kúpeľňa a WC sú umiestnené vo vagóne. Kupé je zvnútra zamykateľné. 
 • K cestovnému lístku je možné si priplatiť 2-miestne či 1-miestne lôžkové kupé. Je to najpohodlnejšia forma prepravy, na výber sú kupé standard (malé umývadlo) a deluxe (vlastná kúpeľňa s umývadlom, sprchou, WC, mydlom a uterákmi). 2-miestne kupé má 2 lôžka umiestnené nad sebou. V cene je zahrnutá večer fľaša minerálnej vody, aperitív, denná tlač a ráno raňajky formou à la carte. Spanie je riešené na lôžku s prikrývkou a vankúšom. Kupé je zvnútra zamykateľné. 
 • V dostatočnom časovom predstihu (odporúča sa 5-6 mesiacov) bývajú k dispozícii aj najnižšie zvýhodnené ceny lístkov (tzv. Sparschiene), sú ale nezrušiteľné a nezameniteľné. Lacnejšie zvyknú byť lístky na pondelok až štvrtok.
 • Deti 0-5 rokov cestujú zdarma (nemajú ale nárok na sedadlo/lôžko/lehátko), deti 6-14 rokov cestujú so zľavou 50%. V prípade zvýhodnených lístkov Sparschiene cestujú zdarma deti 0-14 rokov (max. 4 deti na 1 dospelého), pri jazde nočným vlakom platia len rezervačný poplatok.
 • Cestovanie so psom je možné len pri objednaní súkromného kupé. Pes musí mať náhubok a byť na vodítku (potrebné kúpiť lístok na stanici, cena cca 29 € /medzinárodné vlaky, cca 9 € /vnútroštátne vlaky) alebo byť v prepravnom boxe.

 

 

AutovlakAutovlakAutovlakAutovlakAutovlakAutovlak

Autovlak - lôžkaAutovlak

Rušenie lístkov

Kategória Sparschiene

Lístky sú nezrušiteľné a nezameniteľné.

Kategória Comfort

Lístky sú zrušiteľné viac ako 17 dní pred odchodom s poplatkom 10%. Pri zrušení lístkov 17-4 dni pred cestou je poplatok 50%, zrušenie lístkov 3 dni pred cestou je s poplatkom 100%. Čiastočné storno možné nie je.

Hľadať