Talianskom na Vespe a Fiate 500 kabriolet

Talianskom na Vespe a Fiate 500 kabriolet

Ideálna dovolenka?

Správna lokalita + dobrá spoločnosť + kvalitné ubytovanie + lahodné jedlo a víno + miestnymi znalcami navrhnuté trasy + mapa + písaný sprievodca zvolenou trasou s upozornením na všetky zaujímavosti + punc mimoriadnosti

Čo je v našom prípade "punc mimoriadnosti"? To že navrhnuté trasy si môžete užiť na talianskych legendách - na skútri značky Vespa alebo na automobilovej ikone Fiate 500!

Poďte objaviť Taliansko inak! Urobte svoju dovolenku výnimočnou, uvoľnite sa a užívajte si Taliansko plnými dúškami a všetkými zmyslami.

Vespa

Malý skúter Vespa (v preklade "Osa") je symbolom voľnosti, slnka a talianskeho životného štýlu Dolce Vita. Značka vznikla v 40-tych rokoch 20. storočia v toskánskom meste Pontedera, neďaleko Pisy.

Fiat 500 kabriolet

Kultové autíčko a symbol ekonomického rozmachu 60-tych rokov 20. storočia, to je Fiat 500, nazývaný Cinquecento. Zrodil sa v regióne Piemont, v Toríne.

 

Na stránku sme vybrali okruhy Toskánskom a Sardíniou, možností je však oveľa viac! Neváhajte nás preto kontaktovať s vašou predstavou (počet dní, úroveň ubytovania) a my z ponuky miestnych znalcov vyberieme to pravé pre vás.

 

Lokality

Toskánsko je svojou atmosférou, pamiatkami a umením, podnebím, umiestnením pri mori, gastronómiou a neskutočnou ponukou vín stelesnením "talianskosti". Preto sme zvolili zverejnenie okruhov v tomto regióne.

Sardínia je ostrov známy prírodnými kontrastami, svetlom a farbami. Okruhy vedú na Capo Testa, na súostrovie Maddalena, na legendárne pobrežie Costa Smeralda a vnútrozemín okolo ikonických nuragov cez Cudacciolu, Luogosanto, Luras, Calangianus a Sant'Antonio di Gallura.

V oboch prípadoch vieme do ponuky zahrnúť aj nasledovné služby:

 

Okrem Toskánska je ale podobný pobyt možné zabezpečiť aj v iných oblastiach Talianska:

 • Piemont: autentické Taliansko vhodné pre milovníkov jedla a kvalitného vína. Ťahákmi sú romantické Toríno s fabrikou Fiat, futbalovým tímom Juventus, kávou Lavazza, čokoládami Gianduja, aperitívom Martini,... ale aj Barolo, Alta Langa, Barbaresco a Roero. 
 • Jazero Garda: úchvatné výhľady, pokojná krása a klenoty ako mesto lásky  Verona (okrem Rómea a Júlie je však známa aj vysokým počtom rímskych pamiatok), Valpolicella (vinohradnícka oblasť hodnotená rovnako vysoko ako oblasť Chianti)
 • Marches: menej známy no vskutku rôznorodý taliansky klenot. Okrem hôr, krásneho vidieka a viníc Verdicchio si tu užijete aj nádherné pláže Rimini
 • Umbria: zelené srdce Talianska ponúkajúce všetko čo Toskánsko (okrem pobrežia). Nemožno vynechať baziliku v Assissi, katedrálu v Orvieto, Montepulciano, jazero Trasimeno a víno Montepulciano.
 • Apúlia: podpätok talianskej čižmy milovaný vďaka nádherným pieskovým plážam so skalnatými útesmi, bielym mestám s domami "trulli", vínam v údolí Itria, mystickej Matere, ale aj prírodným jaskyniam a roklinám.

Neváhajte nás preto kontaktovať s vašou predstavou (počet dní, úroveň ubytovania) a my z ponuky miestnych znalcov vyberieme to pravé pre vás.

Prenájom Vespy

Podmienky prenájmu Vespy

 • V cenách okruhov je zahrnutý prenájom jedného skútra Vespa na 2 osoby.
 • K dispozícii je Vespa 125cc a 11 HP, ktorú môže podľa talianskeho zákona riadiť osoba od 16 rokov s vodičským preukazom A1 (vtedy ale nemôžu viezť spolujazdca) alebo od 18 rokov s vodičským preukazom B.
 • K dispozícii je aj Vespa 50 cc, ktorú môže podľa talianskeho zákona riadiť osoba od 14 rokov s vodičským preukazom A.
 • Spolujazdec musí mať aspoň 5 rokov. Pre deti nižšie ako 130 cm je k dispozícii zdarma bezpečnostná sedačka.
 • Vespy majú poistenie zodpovednosti za škodu voči tretím osobám (neplatí pri opilosti alebo užití drog u šoféra). Maximálne poistenie na jednu udalosť je 6.000.000 €, poistenie sa vzťahuje na všetky škody spôsobené tretej strane (vrátane spolujazdca), nevzťahuje sa však na vodiča. Vespy sú tiež poistené voči krádeži a požiaru (so spoluúčasťou 350 €).
 • Odporúčame priplatiť si pripoistenie Vespa Collision Damage Waiver, ktoré kryje všetky škody bez spoluúčasti a nevyžaduje sa pri ňom žiadna kaucia za skúter.
 • Bez uhradenia pripoistenia je nutné zložiť za Vespu kauciu 350 € (banková karta alebo hotovosť).
 • Vespa jazdí na bezolovnatý benzín. Kapacita nádrže je 8,5 l, na jedno natankovanie tak prejdete 120-150 km.
 • Ovládanie Vespy je jednoduché. Používané Vespy majú automatickú prevodovku. Osoby menšie ako 1,60 m môžu mať potiaže pri zastavení, preto sa im odporúča zapožičať si Vespu 50 cc. Súčasťou preberania Vespy je detailná technická inštruktáž v anglickom jazyku.
Prenájom Fiatu 500 Cabrio

Podmienky prenájmu Fiatu 500 Cabrio

 • V cenách okruhov je zahrnutý prenájom jedného Fiatu 500 Cabrio na 2 osoby.
 • Autá majú poistenie zodpovednosti za škodu voči tretím osobám (neplatí pri opilosti alebo užití drog u šoféra). Poistenie sa vzťahuje na všetky škody spôsobené tretej strane (vrátane spolujazdca), nevzťahuje sa však na vodiča. Autá sú tiež poistené voči krádeži a požiaru (so spoluúčasťou 350 €). Poistenie plnenie nebude poskytnuté, ak klient nemá kľúč od vozidla a nenahlásil krádež na polícii. Poistenie voči krádeži sa nevzťahuje na predmety v aute.
 • Odporúčame priplatiť si pripoistenie Limited Damage Waiver, ktoré kryje všetky škody do 1.000 € bez spoluúčasti.
Mapa

42.8783493862, 10.0054615718

Ubytovania

Hľadať