Trajekty na Korziku, Sardíniu, Elbu a iné

Ak plánujete cestu na niektorý z ostrovov Stredozemného mora, neváhajte nám napísať na info@hitka.sk. Zabezpečíme vám lístky na trajekty na Korziku, Sardíniu a Elbu (ale aj Malorku i Sicíliu). Pomôžeme vám však aj s plavbami cez Jadranské more, konkrétne s plavbami medzi Chorvátskom a Talianskom: Split / Ancona a Dubrovnik / Bari.

Naše odporúčania:

JADRAN

Cez Jadranské more sa môžete preplaviť obojsmerne na trase Split / Ancona a Dubrovnik / Bari.

Deti 0-2 roky cestujú s rodičmi zdarma. Deti 3-12 rokov cestujúce s rodičom majú zľavu 75% z ceny dospelej osoby.

K dispozícii sú za príplatok naklápacie sedadlá a vnútorné a vonkajšie kabíny pre 2-4 osoby (na výber s umývadlom, s WC alebo so sprchou a WC). Za príplatok je možné objednať si raňajky (6 €) a obed či večeru (19 €).

Split / Ancona Dubrovnik / Bari

Plavba je zväčša nočná, od 21h00 do 8h00 (niekedy 22h00-8h00 alebo cez víkendy aj 12h00-19h30). V opačnom smere (Ancona / Split) býva plavba v rovnakých časoch.

Plavba je zväčša nočná, od 20h00 do 7h00 (niekedy 21h30-8h30 alebo cez víkendy aj 14h30-8h30). V opačnom smere (Bari / Dubrovnik) býva plavba od 19h45 do 7h00 (niekedy 23h59-10h30 alebo 10h30-19h30).

OSTROVY: KorzikA, SardíniA, ElbA, MalorkA, SicíliA

Prístavy

(© Corsica Ferries)

Korzika z Talianska, Francúzska a Sardínie

Okolo 30 trajektov denne z Talianska a Francúzska

 • Taliansko: z Livorna do Bastia, Ile Rousse
 • Taliansko: zo Savony do Bastia
 • Francúzsko: z Nice do Porte Vecchio, Ajaccio, Bastia, Ile Rousse
 • Francúzsko: z Toulon do Porte Vecchio, Ajaccio, Bastia, Ile Rousse
 • Sardínia: z Golfo Aranci do Porto Vecchio za 3 hodiny
 • Sardínia: z Porto Torres do Ajaccio, Porto Vecchio

Sardínia z Talianska, Francúzska a Korziky

2 trajekty denne z Livorna (Taliansko).

 • Taliansko: z Livorna do Golfo Aranci
 • Francúzsko: z Nice do Golfo Aranci
 • Francúzsko: z Toulon do Porte Torres
 • Korzika: z Porto Vecchio do Golfo Aranci, Porto Torres za 3 hodiny
 • Korzika: z Ajaccio do Porto Torres za 330 hod.

Elba z Talianska a Korziky

Od júna do septembra každý štvrtok a piatok z Bastie (Korzika): vyplávanie z Bastie o 700 a príchod do Portoferraio o 830 hod., vyplávanie z Portoferraio o 1830 a príchod do Bastie o 2000 hod.

7 odchodov z Piombino denne s dĺžkou plavby len 40 minút vďaka vysokorýchlostnému Corsica Express Three.

 • Taliansko: z Piombino do Portoferraio
 • Korzika: z Bastie do Portoferraio

Baleáry (Malorka a Minorka) z Francúzska

Nočný trajekt s 3 odchodmi týždenne. Cena od 69 € /osoba (pri 2 dospelých, 1 dieťati do 12 rokov, 1 aute, štandardná cena bez poplatku 8 €, pre auto s rozmermi menej ako 5m dĺžka, 1,90 m výška, 2m šírka.

 • Francúzsko: z Toulon do Malorka a Minorka

Sicília z Francúzska a Sardínie

2 trajekty denne z Talianska a Francúzska.

 • Francúzsko: z Nice do Trapani
 • Francúzsko: z Toulon do Trapani
 • Sardínia: z Golfo Aranci do Trapani
Kabíny a miesta

Kabína Cruise (© Corsica Ferries)​Kabína Cruise (© Corsica Ferries)​​Kabína Holiday (© Corsica Ferries)​​Kabína Luxe (© Corsica Ferries)​​Kabína Luxe (© Corsica Ferries)Sedačky (© Corsica Ferries)

Denná jazda

 • Miesta v salóne: na palube lodí Corsica Express sú v cene trajektu zahrnuté sedadlá v Salon Espaces
 • Sedačky v uzavretých priestoroch: na palube lodí Mega Express sú za poplatok od 8 € k dispozícii sedačky v uzavretom priestore
 • Denná kabína: k dispozícii sú samostatné kabíny pre 2 osoby v cene od 30 € /kabína s 2 posteľami (príplatok 10 € na 3. a 4. posteľ v rovnakej kabíne). V závislosti od plavby budú kabíny k dispozícii 30 minút po vyplávaní a musia byť opustené 30 minút pred príchodom do cieľového prístavu.

Nočná plavba

Odporúčaným riešením je samostatná kabína. Nie všetky kabíny sú rovnaké a nie všetky sú k dispozícii na každej lodi. Musia byť opustené 1 hodinu pred príchodom do cieľového prístavu. Poschodové postele majú rebrík, ktorý vedie na vyššiu posteľ. Poschodové postele nie sú odporúčané pre deti do 12 rokov. Je možné prenajať aj detskú postieľku (do niektorých kabín sa nezmestia kvôli nedostatku miesta).

Niekedy je možné rezervovať si len posteľ v kabíne (a nie celú kabínu). Kabína je vtedy zdieľaná s cudzou osobou rovnakého pohlavia.

 • Kabína Cruise (vonkajšia kabína s okienkom): 2-4 osoby (samostatné postele alebo manželská posteľ), sprcha, WC, deka alebo perina (možnosť výberu pri check-in). Elektrická zástrčka, posteľná bielizeň a uteráky, toaletné potreby, zásuvky. Horná paluba.
 • Kabína Holiday (vnútorná kabína bez okienka): 2-4 postele, sprcha, WC. Elektrická zástrčka, posteľná bielizeň a uteráky, toaletné potreby, zásuvky. Horná paluba.
 • Kabína Luxe (luxusná kabína s okienkom): 2-3 osoby (samostatné postele alebo manželská posteľ), sprcha, WC, deka alebo perina (možnosť výberu pri check-in). Elektrická zástrčka, posteľná bielizeň a uteráky, toaletné potreby, zásuvky, TV. Horná paluba.
Služby na palube

Reštaurácie a bary

Na palube trajektov býva viacero možností stravovania a občerstvenia. Na trajektoch Corsica Ferries nájdete: kaviareň Sweet Café, piváreň Dolce Vita, bar Riviera Lounge, talianske špeciality Gusto, domáce burgery Main Street, vonkajší bar Lido Beach Bar, samoobslužnú reštauráciu Yellows.

Je možné si vopred výhodne zakúpiť stravné poukazy:

 • Raňajky ... výber zo 4 teplých nápojov, croissant alebo pain au chocolat, ovocný džús 25 cl, pečivo, lekvár, maslo ... za 5,90 € /osoba (cena na palube 6,50 €)
 • Jedlo v samoobslužnej reštaurácii Yellow's ... malý šalát, hlavné jedlo s prílohou, dezert) ... za 18,90 € /osoba (cena na palube vyššia o cca 30 %)
 • Food Pass ... v hodnote 25 € za 19,90 € /osoba (využiteľný v baroch, reštauráciách a kaviarňach, nevydáva sa z neho)
 • Navy Bag (námornícky balíček) ... 6 nugetov alebo Milánsky rezeň alebo hamburger + porcia hranoliek + 1 nápoj (sóda, minerálka alebo džús) + dezert PomPotes + 1 darček od kapitána za 9,60 € /balíček (cena na palube 9,99 €)

Oddychové priestory

Kabíny, salóniky a herne pre deti

Obchody

 • Trajekty na Korziku: korzické produkty ale aj parfumy so zľavou 20% až 100 € z nákupu
 • Trajekty na Sardíniu: produkty zo Sardínie

Wifi

 • Balíček Easy za 4,99 € (Facebook, Messanger, čiastočne posielanie fotiek...)
 • Balíček Digital za 8,99 € (Facebook, Messanger, posielanie fotiek a čiastočne youtube, sociálne siete, video, internetová navigácia, emaily)
 • Balíček DigitalPlus za 14,99 € (Facebook, Messanger, posielanie fotiek, youtube, sociálne siete, video, internetová navigácia, emaily
Praktické informácie

Väčšina trajektov na Korziku a Sardíniu má kabíny, bary, reštaurácie so samoobsluhou aj a la carte, detskú herňu, bazén, terasu a obchody.

 • Údaje potrebné pre rezerváciu: Pri rezervácii je potrebné zadať meno, priezvisko, dátum narodenia a mobilné telefónne číslo, na ktorom budete informovaní o dôležitých zmenách. Meno nie je neskôr meniteľné.

Pri preprave auta je potrebné zadať jeho značku a rozmery (dĺžka, výška, šírka). Na autá presahujúce dĺžku 5 m, výšku 1,90 m a šírku 2 m sa vzťahuje príplatok. Na trajektoch Corsica Express nemôžu byť prepravované vozidlá jazdiace na tekutý plyn.

 • Vozidlo: Na autá presahujúce dĺžku 5 m, výšku 1,90 m a šírku 2 m sa vzťahuje príplatok.

Na trajektoch Corsica Express nemôžu byť kvôli bezpečnosti prepravované vozidlá jazdiace na tekutý plyn (pri iných trajektoch je potrebné túto informáciu uviesť pri objednávke a i naloďovaní).

Vozidlá typu karavan, mobilhome a pod. môžu prevážať maximálne 3 plynové fľaše typu bután/propán na účely osvetlenia, kúrenia a varenia, pričom ich celková váha nemôže presiahnuť 47 kg. 

 • Invalidní pasažieri: väčšina trajektov má kabíny pre invalidných pasažierov. Nezabudnite informovať o jej potrebe pri rezervácii. Naloďovanie sa odporúča aspoň hodinu pred vyplávaním, aby mal personál čas na prípadnú pomoc s naloďovaním.
 • Tehotenstvo: Ženy po šiestom mesiaci tehotenstva alebo s rizikovým tehotenstvom musia mať povinne potvrdenie od lekára, že môžu cestovať.
 • Batožina: Batožina je zahrnutá v cene lístka len ak je prevážaná vo vnútri vozidla. Príručnú batožinu je možné vziať na palubu trajektu bez príplatku. Ak je však príliš objemná, bude zložená do úschovne batožín. Je prísne zakázané prepravovať zbrane akéhokoľvek druhu ako aj nebezpečné látky a materiály.
 • Telefónny a dátový signál: Trajekty sú vybavené pokrytím GSM poskytovaným TIM@Sea. Ak sa na obrazovke telefónu zobrazí ich symbol, komunikácie budú faktúrované v medzinárodnej cene mobilného operátora cestujúceho. Okrem toho je možné pripojenie wifi cez satelitné napojenie, k dispozícii sú 3 balíky (4,99 € /Easy, 8,99 € /Digital, 14,99 € /Digital Plus).
 • Zvieratá: V spoločných priestoroch musia byť zvieratá vždy na vodítku a s náhubkom, majiteľ musí vedieť predložiť očkovací preukaz zvieraťa. Odpad po nich treba vždy a všade vyzbierať a vyhodiť do na to určených košov.

Pes má so svojím pánom prístup do všetkých verejných priestorov a aj do vyhradených častí reštaurácií. Väčšina trajektov má aj špeciálne upravené kabíny, aby sa v nich dalo cestovať so zvieraťom.

Cena sa pohybuje od 17 € /pes resp. od 9,90 € /iné domáce spoločenské zviera.

 • Nalodenie: Po príchode do prístavu sa treba prihlásiť s lístkom priamo na parkovisku, kde bude vydaný palubný lístok (embarkation card).
 1. Klienti s "tick-e-mail" (emailový lístok) sa dostavia 1 hodinu pred vyplávaním priamo na nakladacie parkovisko, kde dostanú naloďovaciu kartu (embarkation card).

 2. Cestujúci s autom sa naloďujú aspoň 1 hodinu pred vyplávaním. Autá nebudú nakladané podľa času ich príchodu do prístavu, ale podľa nakladacích štandardov danej lode.

Cestujúci bez auta sa naloďujú aspoň 30 minút pred vyplávaním. Počas vysokej sezóny sa odporúča byť v prístave aspoň 1,5 hodinu pred vyplávaním.

Pri rezervovaní služby Nautel (prespanie na trajekte noc pred vyplávaním) je treba prísť do prístavu v Livorne do 2300 hod. v predvečer vyplávania na Korziku. Po príchode sú k dispozícii služby reštaurácie a baru.
Vyplávanie z prístavu môže byť posunuté o 30 minút voči plánovanému času.

Počas pobytu v prístave alebo na palube treba mať pri sebe stále cestovný lístok, doklad o prípadnej zľave a platný občiansky preukaz alebo pas.

Naloďovanie auta vykonáva šofér auta podľa pokynov personálu. V prístave nemôže byť auto zaparkované menej ako 50 m od plavidla. Na trajekte musí byť vozidlo zabrzdené ručnou brzdou, so zaradenou rýchlosťou, vypnutými svetlami, zamknutými dverami a vypnutým alarmom. Počas plavby nemá cestujúci prístup k vozidlu.

 • Meškanie a zrušenie plavby: Pri viac ako 24-hodinovom meškaní z akéhokoľvek dôvodu si môže pasažier vybrať, či si nechá preplatiť lístok, alebo prijme presun na iný trajekt.

Rýchlostné lode sa nemôžu plaviť za zlých meteorologických podmienok ako sú napr. vlny vyššie ako 3 m. V tom prípade má cestujúci právo na presun na klasický trajekt a môže si nárokovať vrátenie cenového rozdielu.

Odporúčame nechať si dostatočnú rezervu na služby nasledujúce po trajekte, nakoľko spoločnosť zabezpečujúca trajekty nie je zodpovedná za problémy, ktoré by vznikli meškaním, presunom či zmenou trajektu (napojenie na letové či vlakové spoje, príchod na ubytovanie a pod.).

Kategórie lodí

​Lode Mega (© Corsica Ferries)​Lode Ferries (© Corsica Ferries)​Lode NGV (© Corsica Ferries)

Megas

Lode Mega Express sú prepojením modernosti, rýchlosti, komfortu a veľkej kapacity. Majú viac ako 500 kabín, reštauráciu a la carte, špagetériu, kaviareň, samoobslužnú reštauráciu, bazén, bary, konferenčné miestnosti, detskú herňu, videohry, obchody, spa (na Mega Smeralda).

 • 1756-2200 pasažierov
 • 550-700 áut
 • kabíny alebo sedačky
 • bazén a spa

Ferries

Na palube Cruise Ferries sú k dispozícii kaviareň, samoobslužná reštaurácia, bazén, terasa, bary, detská herňa, videohry, obchody a na palube S. Regina a C. Victoria i reštaurácia a la carte.

 • 1500-1700 pasažierov
 • 400-550 áut
 • kabíny
 • bazén na lodi C. Victoria

NGV

Lode Corsica Express Three sa plavia z Korziky na Elbu za naozaj krátky čas 0,5-1,5 hod. Na palube je bar a fast food.

 • 535 pasažierov
 • 150 áut
 • sedačky
Ceny

Detské zľavy

 • Zdarma deti 0-3 roky
 • 50% zľava na deti 4-12 rokov

Deti majú k dispozícii detskú herňu pre batoľatá, i herne s videohrami pre väčšie deti. Na terase je v lete k dispozícii vonkajší bazén. V reštauráciách majú špeciálne menu za 9,60 € a pre najmenších je k dispozícii ohrievač detských fliaš a sedačka.

Štandardná cena

Lístky sú zmeniteľné za poplatok 30 € (pozor, meno nie je zameniteľné). Lístky nie sú preplatiteľné ani čiastočne.

Cena Promo

Lístky sú nezmeniteľné a nie sú preplatiteľné ani čiastočne.

Cena Flex

Lístky sú zmeniteľné a preplatiteľné (pozor, meno nie je zameniteľné). Pri preplatení však budú účtované poplatky: 10% ceny do 1 mesiaca pred odchodom, 20% ceny do 3 dní pred odchodom, 50% ceny 2 dni pred odchodom, 100% ceny 1 deň pred odchodom.

Jadrolinija

Hľadať