Trajekty

Ak plánujete cestu trajektom kdekoľvek na svete, neváhajte nám napísať na office@hitka.sk. Zabezpečíme vám pohodlne lístky na trajekty po celom svete!

S našim prístupom a kombináciou možností máme k dispozícii veľa prepravných spoločností a môžete si byť istí, že nájdete ten správny trajekt za výbornú cenu.

Ponúkame naozaj široký výber plavieb - na krátke aj dlhé vzdialenosti a tiež rôznych kategórií, od najlacnejších po luxusné.

Jednoducho nám napíšte požadovanú trasu, počet cestujúcich, áut, motoriek a pod. a my vám vypracujeme ponuku na mieru.

 

Najpredávanejšie Európske destinácie:

JADRAN

Cez Jadranské more sa môžete preplaviť obojsmerne na trase Split / Ancona, Split / Bari, Zadar / Ancona a Dubrovnik / Bari. Split / Ancona premáva celoročne, ostatné len v období máj / august resp. september

Deti 0-2 roky cestujú s rodičmi zdarma. Deti 3-12 rokov cestujúce s rodičom majú zľavu.

K dispozícii sú za príplatok naklápacie sedadlá a vnútorné a vonkajšie kabíny pre 2-4 osoby (na výber s umývadlom, s WC alebo so sprchou a WC).

Split / AnconaDubrovnik / Bari

Plavba je zväčša nočná, od 20h00 alebo 21h00 alebo 22h00 do 7h00 a výnimočne je aj denná plavba 10h00-19h00. V opačnom smere (Ancona / Split) býva plavba v podobných časoch: od 19h45 alebo 22h00 do 6h00 alebo do 7h00 a výnimočne je aj denná plavba 10h00-19h00.

Premáva celoročne.

Plavba je zväčša denná, od 22h00 do 8h00 a v druhej polovici augusta nočná od 22h00 do 8h00. V opačnom smere (Bari / Dubrovnik) býva plavba od 21h00 do 7h00 a v druhej polovici augusta denná od 11h00 do 18h00.

Premáva od mája do polovice októbra.

Split / BariZadar / Ancona

Plavba je okrem júla nočná, od 22h00 do 8h00 a v júli denná 8h00-18h00. V opačnom smere (Bari / Split) býva plavba v podobných časoch: od 21h00 do 7h00 a v auguste denná plavba 11h00-20h00.

Premáva od mája do polovice októbra.

Plavba je možná nočná, od 22h00 do 7h00 alebo denná 10h00-17h00. V opačnom smere (Ancona / Zadar) býva plavba v podobných časoch: nočná od 22h00 do 7h00 a denná 10h00-18h00.

Premáva od konca júna do začiatku septembra.

OSTROVY: KorzikA, SardíniA, ElbA, MalorkA, SicíliA

Prístavy

Trajekty

 

    Objednať trajekt

      Alebo nás kontaktujte na info@hitka.sk a všetko vybavíme za vás.

 

 

Korzika z Talianska, Francúzska a Sardínie

 • Taliansko: z Livorna do Bastie (celoročne, trvanie 4-4,5 hod)
 • Taliansko: z Janova do Bastie (1.6.-25.9.2022, trvanie 7,5 hod /deň a 10 hod /noc)
 • Taliansko: zo Savony do Bastie
 • Francúzsko: z Nice do Porte Vecchio, Ajaccio, Bastia, Ile Rousse
 • Francúzsko: z Toulon do Porte Vecchio, Ajaccio, Bastia, Ile Rousse
 • Sardínia: z Golfo Aranci do Porto Vecchio za 3 hodiny
 • Sardínia: z Porto Torres do Ajaccio, Porto Vecchio
 • Sardínia: zo Santa Teresa di Gallura do Bonifacio (celoročne, trvanie 50 min)

Sardínia z Talianska, Francúzska a Korziky

 • Taliansko: z Livorna do Golfo Aranci a Olbie (celoročne, trvanie 7-8 hod /deň a 8,30-9 hod /noc)
 • Taliansko: z Janova do Olbie (15.5.-15.10.2022, trvanie 10 hod /deň a noc) a Porto Torres (celoročne, trvanie 9,5 hod /deň a 10 hod /noc)
 • Taliansko: z Piombina do Olbie (4.6.-11.9.2022, trvanie 5,5 hod /deň)
 • Taliansko: z Civitavecchie do Olbie (celoročne, trvanie 5,5-6 hod /deň a 7-8 hod /noc)
 • Francúzsko: z Nice do Golfo Aranci
 • Francúzsko: z Toulon do Porte Torres
 • Korzika: z Porto Vecchio do Golfo Aranci, Porto Torres za 3 hodiny
 • Korzika: z Ajaccio do Porto Torres za 330 hod.
 • Korzika: z Bonifacio do Santa Teresa di Gallura (celoročne, trvanie 50 min)

Elba z Talianska a Korziky

 • Taliansko: z Piombino do Portoferraio (celoročne, trvanie 1 hod), Cavo (celoročne, trvanie 30 min) a Rio Marina (celoročne, trvanie 45 min)
 • Korzika: z Bastie do Portoferraio

Sicília z Talianska, Francúzska a Sardínie

 • Taliansko: z Neapola do Palerma (celoročne, trvanie 9,25 hod /deň a 10,5 hod /noc)
 • Francúzsko: z Nice do Trapani
 • Francúzsko: z Toulon do Trapani
 • Sardínia: z Golfo Aranci do Trapani

Baleáry (Malorka a Minorka) z Francúzska

Nočný trajekt s asi 3 odchodmi týždenne.

 • Francúzsko: z Toulon do Malorka a Minorka
Kabíny a miesta

Kabína Cruise (© Corsica Ferries)​Kabína Cruise (© Corsica Ferries)​​Kabína Holiday (© Corsica Ferries)​​Kabína Luxe (© Corsica Ferries)​​Kabína Luxe (© Corsica Ferries)Sedačky (© Corsica Ferries)

Denná jazda

Nie je nutná rezervácia žiadnej kabíny ani sedačky. V prípade záujmu je ale možné rezervovať:

 • Sedačky v uzavretých priestoroch
 • Denná kabína: k dispozícii sú samostatné kabíny pre 2-4 osoby. V závislosti od plavby budú kabíny k dispozícii 30 minút po vyplávaní a musia byť opustené 30 minút pred príchodom do cieľového prístavu.

Nočná plavba

Nie je nutná rezervácia žiadnej kabíny ani sedačky. V prípade záujmu je ale možné rezervovať:

 • Sedačky v uzavretých priestoroch
 • Kabína: odporúčané riešenie. Musí byť opustená 1 hodinu pred príchodom do cieľového prístavu. Kabíny môžu byť rôznej úrovne, pre 2 alebo 4 osoby a bývajú buď vnútorné bez okienka alebo vonkajšie s okienkom. Vždy majú sprchu a WC, deku alebo perinu, elektrickú zástrčku, posteľnú bielizeň a uterák, mydlo. Poschodové postele majú rebrík, ktorý vedie na vyššiu posteľ a nie sú odporúčané pre deti do 12 rokov. Je možné prenajať aj detskú postieľku (do niektorých kabín sa nezmestia kvôli nedostatku miesta).

V prípade cestovania so psom je možné mať na to určenú kabínu (na zemi s linoleom).

Ideálne je rezervovať si samostatnú kabínu, niekedy je možné rezervovať zdieľanú kabínu (kabína je vtedy zdieľaná s cudzou osobou rovnakého pohlavia).

Noc na palube pred vyplávaním

V prípade ranného trajektu na Korziku je možné v Livorne využiť službu Nautel resp. Moby night (prespanie na trajekte noc pred vyplávaním). Je treba prísť do prístavu v Livorne cca od 2000 hod. do 2300 hod. v predvečer vyplávania na Korziku. Pri Nautel sú k dispozícii služby reštaurácie a baru, pri Moby night sú raňajky v cene.

Služby na palube

Reštaurácie a bary

Na palube trajektov býva viacero možností stravovania a občerstvenia. Na trajektoch nájdete zväčša kaviareň, bar, pizzeriu, reštauráciu a la carte aj samoobslužnú reštauráciu.

Je možné si vopred výhodne zakúpiť stravné poukazy.

 • Možnosť 1: Raňajky (výber zo 4 teplých nápojov, croissant alebo pain au chocolat, ovocný džús 25 cl, pečivo, lekvár, maslo, CENA 6,90 € /osoba, cena na palube 7,50 €), Jedlo v samoobslužnej reštaurácii Yellow's (malý šalát, hlavné jedlo s prílohou, dezert, CENA 19,80 € /osoba), Food Pass (v hodnote 25 €, využiteľný v baroch, reštauráciách a kaviarňach, nevydáva sa z neho), Navy Bag (námornícky balíček: porcia nugetov + porcia hranoliek + 1 nápoj (sóda, minerálka alebo džús) + dezert PomPotes + 1 darček od kapitána, CENA 9,60 € /balíček, cena na palube 9,99 €)
 • Možnosť 2 (pri objednávke až na lodi ceny vyššie o cca 20 %): Raňajky Tweety (čaj alebo káva, croissant, džús, pečivo, med, maslo, lekvár, CENA 9,50 € /osoba), Raňajky Kojot E. Wile (čaj alebo káva, croissant, džús, pečivo, med, maslo, lekvár, vajíčka a slanina, CENA 11,20 € /osoba), Menu Taz- tasmánsky diabol (cestovinové alebo ryžové jedlo, 500 ml vody, pečivo, CENA 10,40 € /osoba), Menu Sylvester (hlavné jedlo s prílohou, 500 ml vody, pečivo, CENA 17,20 € /osoba), Catering do kajuty (cestovinové predjedlo, hlavné jedlo s mäsom alebo rybou - podľa výberu, 500 ml vody, pečivo)

Oddychové priestory

Kabíny, salóniky a herne pre deti. Na niektorých lodiach je na palube bazén s barom, niekde sú okrem detskej herne aj herne s videohrami.

Obchody

 • Lokálne produkty ale aj parfumy so zľavou

Wifi

 • Na trajekte na Elbu zvykne byť wifi v cene na 2 hod /deň.
 • Možnosť plateného wifi 1: balíček Easy (4,99 € = Facebook, Messanger, čiastočne posielanie fotiek...), balíček Digital (8,99 € = Facebook, Messanger, posielanie fotiek a čiastočne youtube, sociálne siete, video, internetová navigácia, emaily), balíček DigitalPlus (14,99 € = Facebook, Messanger, posielanie fotiek, youtube, sociálne siete, video, internetová navigácia, emaily), balíček StarPlus (35 € = Facebook, Messanger, posielanie fotiek, youtube, sociálne siete, video, internetová navigácia, emaily, Netflix, Amazon video, streamovacie platformy)
 • Možnosť plateného wifi 2: balíček Bronze 3 € (50 MB), balíček Silver 5 € (100 MB), balíček Gold 10 € (250 MB)
Praktické informácie

Väčšina trajektov na Korziku a Sardíniu má kabíny, bary, reštaurácie so samoobsluhou aj a la carte, detskú herňu, bazén, terasu a obchody.

 • Údaje potrebné pre rezerváciu: Pri rezervácii je potrebné zadať meno, priezvisko, dátum narodenia, mobilné telefónne číslo, na ktorom budete informovaní o dôležitých zmenách, národnosť, miesto narodenia, typ a číslo cestovného dokladu. Meno nie je neskôr meniteľné.
 • Vozidlo: Pri preprave auta je potrebné zadať jeho značku a rozmery (dĺžka, výška, šírka). Na niektorých trajektoch nemôžu byť prepravované vozidlá jazdiace na tekutý plyn (LPG) alebo metán, alebo je potrebné túto informáciu uviesť pri objednávke a i naloďovaní (naloďovať sa treba s poloplnou nádržou a informovať personál o type paliva). Vozidlá je treba zaparkovať na trajekte so zaradenou rýchlosťou, zatiahnutou ručnou brzdou a uzamknuté. Počas plavby nie je z bezpečnostných dôvodov prístup k autám možný, preto si treba so sebou vziať na palubu všetko potrebné.
 • Invalidní pasažieri: väčšina trajektov má kabíny pre invalidných pasažierov. Nezabudnite informovať o jej potrebe pri rezervácii. Naloďovanie sa odporúča dostatočne skoro pred vyplávaním, aby mal personál čas na prípadnú pomoc s naloďovaním.
 • Tehotenstvo: Ženy po šiestom mesiaci tehotenstva alebo s rizikovým tehotenstvom musia mať povinne potvrdenie od lekára, že môžu cestovať.
 • Batožina: Batožina je zahrnutá v cene lístka len ak je prevážaná vo vnútri vozidla. Príručnú batožinu je možné vziať na palubu trajektu bez príplatku. Ak je však príliš objemná, bude zložená do úschovne batožín. Je prísne zakázané prepravovať zbrane akéhokoľvek druhu ako aj nebezpečné látky a materiály.
 • Telefónny a dátový signál: Je možné pripojenie wifi cez satelitné napojenie, k dispozícii sú balíky Easy /4,99 €, Digital /8,99 € a Digital Plus / 14,99 € resp. Bronze /3 € (50 MB), Silver /5 € (100 MB) a Gold /10 € (250 MB).
 • Zvieratá: V spoločných priestoroch musia byť zvieratá vždy na vodítku a s náhubkom, majiteľ musí vedieť predložiť očkovací preukaz zvieraťa. Odpad po nich treba vždy a všade vyzbierať a vyhodiť do na to určených košov.

Väčšina trajektov má aj špeciálne upravené kabíny, aby sa v nich dalo cestovať so zvieraťom.

 • Nalodenie:
 1. Cestujúci s autom sa naloďujú 1,5-2 hodiny pred vyplávaním (Bastia 2 hod, Janov 2 hod, Livorno + Piombino + Civitavecchia + Neapol + Olbia + Porto Torres + Santa Teresa di Gallura + Bonifacio + Palermo + Portoferraio + Cavo 90 min). Autá nebudú nakladané podľa času ich príchodu do prístavu, ale podľa nakladacích štandardov danej lode.

Cestujúci bez auta sa naloďujú aspoň 30 minút pred vyplávaním (pozor, Bastia 1 hod). Počas vysokej sezóny sa odporúča byť v prístave aspoň 1,5 hodinu pred vyplávaním.

Pri rezervovaní služby Nautel resp. Moby night (prespanie na trajekte noc pred vyplávaním) je treba prísť do prístavu v Livorne cca od 2000 hod. do 2300 hod. v predvečer vyplávania na Korziku. Pri Nautel sú k dispozícii služby reštaurácie a baru, pri Moby night sú raňajky v cene.
Vyplávanie z prístavu môže byť posunuté o 30 minút voči plánovanému času.

Počas pobytu v prístave alebo na palube treba mať pri sebe stále cestovný lístok, doklad o prípadnej zľave a platný občiansky preukaz alebo pas.

Naloďovanie auta vykonáva šofér auta podľa pokynov personálu. V prístave nemôže byť auto zaparkované menej ako 50 m od plavidla. Na trajekte musí byť vozidlo zabrzdené ručnou brzdou, so zaradenou rýchlosťou, vypnutými svetlami, zamknutými dverami a vypnutým alarmom. Počas plavby nemá cestujúci prístup k vozidlu.

 • Meškanie a zrušenie plavby: Pri viac ako 24-hodinovom meškaní z akéhokoľvek dôvodu si môže pasažier vybrať, či si nechá preplatiť lístok, alebo prijme presun na iný trajekt.

Rýchlostné lode sa nemôžu plaviť za zlých meteorologických podmienok ako sú napr. vlny vyššie ako 3 m. V tom prípade má cestujúci právo na presun na klasický trajekt a môže si nárokovať vrátenie cenového rozdielu.

Odporúčame nechať si dostatočnú rezervu na služby nasledujúce po trajekte, nakoľko spoločnosť zabezpečujúca trajekty nie je zodpovedná za problémy, ktoré by vznikli meškaním, presunom či zmenou trajektu (napojenie na letové či vlakové spoje, príchod na ubytovanie a pod.).

Ceny

Detské zľavy

 • Zdarma deti 0-3 roky
 • 50% zľava na deti 4-11 rokov

Deti majú väčšinou k dispozícii detskú herňu či herne s videohrami pre väčšie deti. Na terase je v lete zväčša k dispozícii vonkajší bazén. V reštauráciách majú špeciálne detské menu a pre najmenších je k dispozícii ohrievač detských fliaš a sedačka.

Štandardná cena

Lístky sú zmeniteľné za poplatok 30 € (pozor, meno nie je zameniteľné). Lístky nie sú preplatiteľné ani čiastočne.

Cena Promo

Lístky sú nezmeniteľné a nie sú preplatiteľné ani čiastočne.

Cena Flex

Lístky sú zmeniteľné a preplatiteľné (pozor, meno nie je zameniteľné). Pri preplatení však budú účtované poplatky: 10% ceny do 1 mesiaca pred odchodom, 20% ceny do 8 dní pred odchodom, 50% ceny do 3 dní pred odchodom, 100% ceny 2 a menej dní pred odchodom.

Cena Best offer

Lístky sú nezmeniteľné a nie sú preplatiteľné ani čiastočne.

Cena Base

Lístky sú zmeniteľné a preplatiteľné. Za každú zmenu (zmena termínu, cesty, počtu osôb a času) je poplatok 10 €.

Všetky cenové rozdiely a zmeny v počte osôb, áut, ubytovaní budú spojené so stornom 10% viac ako 32 dní pred cestou, 20% viac ako 12 dní pred cestou a 100% 11 a menej dní pred cestou.

Storno lístka je spojené so stornom 10% viac ako 32 dní pred cestou, 20% 30 až 4 dni pred cestou, 50% 4 až 2 dni pred cestou a 100% menej ako 2 dni pred cestou resp. pri nedostavení sa.

Jadrolinija

MobyTirreniaToremar

 

                                                                                                                       Objednať trajekt

                                                                               Alebo nás kontaktujte na info@hitka.sk a všetko vybavíme za vás.

Galéria lodí

​Lode Mega (© Corsica Ferries)​Lode Ferries (© Corsica Ferries)​Lode NGV (© Corsica Ferries)Trajekt Moby DreaTrajekt Moby Otta Trajekt Moby Aki Trajekt Moby WonderTrajekt Moby VincentTrajekt Moby ZazaTrajekt Tirrenia ShardenTrajekt Tirrenia ShardenTrajekt Tirrenia NuraghesTrajekt Tirrenia ShardenTrajekt Toremar MarmoricaTrajekt Toremar Schiopparello-Jet Trajekt Toremar Stelio-Montomoli

 

Hľadať