Heliski

Lyžovanie v Alpách je skvostné. Predsa však existuje ešte vyššia dimenzia a tou je heliskiing.  Kto o ňom vie, ten o ňom sníva. Kto ho zažil, ten mu podľahol... Vymeňte aj vy lanovky za helikoptéru a vyskúšajte chuť prašanu, slobody a dokonalého pôžitku v srdci neskrotenej prírody.

V Európe môžete heliski skúsiť len vo Švajčiarsku a Taliansku, aj to iba z niektorých vrcholov. Medzi tie patrí napr. Pt. Combin (3.670 m), Trient (3.300 m), Rosablanche (3.350 m), Monte Rosa, Tete de Valpeline (3.799 m) či Pigne d'Arolla (3.800 m). Vo Francúzsku je heliski ponúkané vždy len s výsadkom v Taliansku alebo Švajčiarsku. Známou základňou je tak napr. stredisko La Rosière. Odborníci však tvrdia, že najlepší heliskiing treba hľadať v Kanade.

Či už si pre heliski zvolíte Kanadu, Švajčiarsko alebo Taliansko, sprostredkovať vám ho môžeme aj so službami slovenských horských vodcov. Tí majú svoju základňu buď v známom švajčiarskom stredisku Verbier (susediacom s Nendaz) alebo v Britskej Kolumbii (Kanada). Prekonajte sami seba a posuňte svoje limity!

Vodcovia vás pripravia vedomostne a zároveň vybavia pre čo najbezpečnejší pohyb v horskom teréne.

 

Heliski vo Švajčiarsku

Príjemnú ochutnávku heliski môžete zažiť vo švajčiarskom stredisku Verbier, ktoré je súčasťou rozsiahlej oblasti Les 4 Vallées. Skvostné heliski je samozrejme aj v Zermatte resp. susediacej talianskej Cervinii. Od 375 CHF /osoba.

Viac informácií

Heliski v Taliansku

Heliski si môžete dopriať z opačnej strany Zermattu, v talianskej Cervinii. Stretávacie miesto pre výjazdy je Matterhorn Express. Od 220 € /osoba.

Viac informácií

Heliski vo Francúzsku

Heliski he tu ponúkané vždy len s výsadkom v Taliansku alebo Švajčiarsku. Známou základňou je napr. stredisko La Rosière (prepojené s talianskym La Thuile). Cenovo vychádza okolo 340 € /výsadok (resp. 490 € /2 výsadky). K heliski zážitku to nie je ďaleko ani zo strediska Tignes.

Heliski v Kanade

Heliski na západe Kanady je splneným snom, veď práve tu, v pohorí Columbia Mountains, sa heliskiing v roku 1965 zrodil.

Viac informácií

Hľadať