Francúzska riviéra

Francúzska riviéra

Vzdialenosť od Bratislavy
1215 km
počet zjazdoviek
Lanovky a vleky:

Ponúkame možnosti na ubytovanie rôzneho štandardu a cenovej úrovne. Ponúkané kapacity sa nachádzajú na Francúzskej riviére v Saint-Tropez a v Cannes, vyhovujú teda aj ako ubytovanie pre účastníkov krstov alebo stáží na F1.

Francúzska riviéra

Francúzska riviéra sa stala skutočným pojmom. Patrí medzi najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie miesta v celom Francúzsku. Prečo? Lebo si získa každého, kto túto lokalitu navštívi. Jej jedinečné kúzlo tkvie v azúrovej vode, ktorá jej dala meno (doslovne "Azúrové pobrežie"), v nádherných kopcoch okolo, v úžasnej vôni stredomoria, ale tiež v možnosti zhliadnuť jedinečné umelecké diela. Tu ste ale aj obklopený históriou, ktorá na vás odvšadiaľ dýcha.

Do oblasti Francúzskej riviéry spadajú mesta Menton, Nice, Antibes a Cannes. Často sú sem ale radené aj mestá ako Saint-Raphaël, Sainte-Maxime, Saint-Tropez, Hyeres, Toulon či Cassis.

V ponuke sú možnosti na ubytovanie rôzneho štandardu a cenovej úrovne. Ponúkané kapacity sa nachádzajú:

  • v Saint-Tropez (Gassin)
  • v Cannes

Všetky sú v dostupnej vzdialenosti od okruhu Var a vyhovujú tak ako pre krátkodobý pobyt len s cieľom absolvovať stáž na F1, ako aj na rekreačný 1- až 2-týždňový pobyt. Nie je ale problém zabezpečiť aj pobyt v inej oblasti Francúzskej riviéry či Francúzka.

Cannes

Je mestom kultúrnych podujatí, festivalov, konferencií, turnajov, flitrov, začínajúcich hercov a tiež slávnych hviezd. Je tiež známe svojimi jachtami a vysokou spoločnosťou. Za zmienku rozhodne stojí svetoznámy Medzinárodný filmový festival Cannes, ktorý sa tu koná každý rok už od roku 1946. 

Populárne je však tiež ako prímorská destinácia, čoho dôkazom je aj jeho 12 km dlhá pláž. Lákadlom je najmä jeho podnebie, krása a už spomínané filmové festivaly.  Mesto so svojím pôvabom ponúka množstvo historických pamiatok a umenia všetkých typov.

Medzi obľúbené turistické lokality patrí napríklad:

  • Palais des Festivals – budova, v ktorej sa každoročne odohráva Medzinárodný filmový festival
  • The Cimetiere du Grand - cintorín s krásnymi náhrobkami a sochami
  • Chrám Notre Dame de Bon Voyage
  • Iles de Lérin - štyri ostrovy, na jednom z nich sa nachádza cela, v ktorej bol uväznený povestný "Muž so železnou maskou"
  • La Croisette - nádherná promenáda na pobreží
Saint-Tropez

Mesto vzniklo z pôvodne malej rybárskej dedinky, okolo ktorej na konci stredoveku vyrástli hradby. Hlavnou výhodou mesta bola jeho nedostupnosť. Dlho sa sem nedalo dostať prakticky inak než loďou. Saint-Tropez bolo obľúbeným  mestom  rôznych umelcov, čím si vybudovalo povesť útočiska bohémov (Guy de Maupassant, Paul Signac, Bonnard, Marquet,...) V 50tych rokoch nastal boom cestovného ruchu a mesto sa stalo obľúbenou prímorskou destináciou. 

Saint-Tropez ponúka množstvo aktivít. Niektorých sem priláka čulý nočný život, množstvo príjemných barov, reštaurácií, diskoték či koncertov. Iných pritiahne móda, nákupy, či kasína. Všadeprítomná história, umenie a množstvo múzeí či galérií je rozhodne tiež lákadlom. Hlavným dôvodom mnohých návštevníkov je však množstvo športových aktivít: od plavieb na obyčajných lodiach až po luxusné jachty, iných osloví možnosť prenájmu vlastnej lode. Ďalších priláka potápanie, golf, jazda na koni či iné športy. 

Pláže sú väčšinou ďalej za mestom a treba sa k nim nejako prepraviť. Niekoľko pláží sa nachádza v pešej dostupnosti (Plage des Graniers a Plage des Cannebiers). Kúsok ďalej, na myse, sú pláže Plage de la Moutte a Plage des Salins. Najviac pláží sa však nachádza pozdĺž zálivu Baie de Pampelonne.

Saint-Raphaël

Názov obce pochádza z roku 1065, keď bol založený kostol románskeho štýlu, zasvätený archanjelovi Rafaelovi (dnes kostol sv. Petra). Kostol bol postavený na cirkevnom majetku Fréjus a okolo neho sa vybudovalo opevnené mesto. V 18. storočí tu vznikla štvrť rybárov a mesto začalo naplno využívať zdroje rybolovu. Roku 1799 sa v meste víťazoslávne vylodil Bonaparte po svojom návrate z vojenského ťaženia v Egypte. Na oslavu jeho príchodu v meste postavili model pyramídy. Roku 1814 sa tu tiež  Bonaparte nalodil smerom do vyhnanstva na Elbu, no už začiatkom roka 1815 sa tu opäť vylodil aby dobyl Francúzsko.

Saint-Raphaël sa nachádza na úpätí pohoria Estérel a ponúka okrem nádhernej okolitej prírody aj jedinečné panoramatické výhľady. V súčasnosti je mesto rozsiahlym letoviskom a jedným z najbohatších miest Francúzskej Riviéri. Pláže nachádzajúce sa medzi starým prístavom a novým Port Santa Lucia ponúkajú kvantum možností vodných športov. Môžete si spraviť výlet loďou do Saint-Tropez, na Iles d'Hyères či k pobrežiu Esterel. Pre tých, ktorí preferujú iný typ zábavy je tu Grand Casino, množstvo diskoték a barov. Ako je však zrejmé, mesto má čo ponúknuť aj milovníkom histórie.

Mapa

43.552847, 7.017369

Hľadať